Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [HELP][KUBUNTU] Potíž při instalaci  (Přečteno 1188 krát)

dadanek1999

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
[HELP][KUBUNTU] Potíž při instalaci
« kdy: 08 Června 2012, 20:23:19 »
Zdravím. Mám problém s instalací Kubuntu 12.04. Právě na druhém PC instaluji tuto distribuci Linuxu. Předem jsem si ve winech vytvořil 2 diskové oddíly pro Kubuntu - na C: pro systém Kubuntu a na D: pro uživatelská data. Windowsy a uživatelská data chci ponechat (mám mít 2 OS)... Ale teď k problému. Jsem u bodu nastavení disku a nedaří se mi nastavit ty 2 oddíly, netuším jak.

Nemáte někdo zkušenost jak to "připojit" k těm oddílům?

Díky moc za každou radu.

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:[HELP][KUBUNTU] Potíž při instalaci
« Odpověď #1 kdy: 08 Června 2012, 20:44:00 »
A v čem je problém? Není mi teda moc jasný jak to máš teď a jak bys to chtěl mít.
wiki.ubuntu.cz/Průvodce instalací#Krok 4.3 - ruční rozdělení disku

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:[HELP][KUBUNTU] Potíž při instalaci
« Odpověď #2 kdy: 08 Června 2012, 20:44:28 »
Předem jsem si ve winech vytvořil 2 diskové oddíly pro Kubuntu

Zde je ta chyba. (K)Ubuntu potřebuje "své vlastní" oddíly, nemůžete mu je připravit z Windows (resp. pomocí některých specializovaných nástrojů by to šlo, ale stejně to není dobrý nápad, Windows to obecně s "jinými systémy" moc neumí).

Nejlepší postup je nechat vše, jak je a dělení disku svěřit instalátoru Kubuntu. Zde naleznete podrobný návod pro instalaci Ubuntu* -- http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD -- včetně volby disku pro instalaci, kde máte popsánu jak možnost nechat si vytvořit oddíly automaticky pomocí průvodce (kdy tento zmenší prostor pro Windows a oddíly pro Kubuntu připraví sám), tak možnost vše si udělat ručně. Když podle něj budete postupovat, určitě to zvládnete (kdyžtak se ptejte dál).

*) Ano, návod je pro Ubuntu, ale instalátory Ubuntu a Kubuntu jsou funkčně zcela totožné a liší se jen "vnějším" vzhledem.

dadanek1999

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:[HELP][KUBUNTU] Potíž při instalaci
« Odpověď #3 kdy: 08 Června 2012, 20:59:00 »
Už jsem to udělal. Podařilo se mi to připojit, ale 2x mi spadl instalátor. Oddíly jsem připravil ve winu, přes jeden prográmek, EASEUS. Za chvilku se to doinstaluje, tak uvidím...

EDIT: Už asi půl hodiny mi svítí ta obrazovka "Instalace bude za chvíli dokončena, doufáme, že pro vás bude používání kubuntu příjemným zážitkem"... :(
Mám strach, jestli mi to zatím neformátuje disk... Ale přeci jen, je to jiný oddíl :(
« Poslední změna: 08 Června 2012, 21:49:26 od dadanek1999 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.