Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: video ze sony hdr-cx116  (Přečteno 2111 krát)

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
video ze sony hdr-cx116
« kdy: 14 Června 2012, 13:16:44 »
Zdravím,

mám kameru sony hdr-cx116 a připojuji ji k pc (Ubuntu 12.04,64bit) přes USB (kabelem kde na jednom konci je klasické usb a na druhém takové to hodně malé, na jedné hraně kratší), v kameře je ještě HDMI out, ale na to nemám kabel.

Kameru to načte a nabízí zda-li chci stáhnout fotky, které na tom jsou. Dále vidím v launcheru ikonu flash disku.

Nevím jak stáhnout video do PC - vždy jsem to dělal jen ve win (movie maker apod.), zkoušel jsem Kino (i přes příkaz sudo kino & - to jsem našel tady na foru), ale nic - Kino v záložce Snímání nic nenabízí (vše je šedivé, až na výběr umístění), nejspíš tu kameru nevidí. Dvdgrab a info, které jsem našel tady http://www.root.cz/clanky/video-na-linuxu-prikazova-radka/ funguje nejspíš jen přes Firewire, ale to moje kamera nemá a na svém pc (HP ProBook 4510s) to taky nemám

Co s tím? Prosím o pomoc a předem děkuji

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:video ze sony hdr-cx116
« Odpověď #1 kdy: 14 Června 2012, 13:24:08 »
Tak klikni na tu ikonu flash disku a najdi kde tam jsou uložená videa a normálně si je zkopíruj do počítače?
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re:video ze sony hdr-cx116
« Odpověď #2 kdy: 14 Června 2012, 13:57:10 »
Video jsem našel, ale:
to video má koncovku mts a kino píše, že to není formát dv, jestli to chci importovat, pak už jen zahlásí: Selhalo načtení souboru "/media/disk_/AVCHD/BDMV/STREAM/00003.MTS.dv".

Sice si to video v přehravači přehraji, ale pokud ho chci upravit tak nevím kam dál. Upravím název tématu, špatně jsem se vyjádřil - nejde mi jen o stažení do pc, ale i editaci.

Myslel jsem, že to kino umí. Cinelerra píše mts format coulnt be determined a importuje to jako dva kanály a nic s tím nejde dělat (přehrát, stříhat apod.), zároveň to neukáže žádný náhled. Nicméně Cinelerra mi přijde dost zvláštní - moc nereaguje, ale to bude nejspíš mnou.

Na kameře jsem už jiný hratelný formát (v přehravači, nebo vlc) nenašel. Prosím o pomoc a děkuji

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:video ze sony hdr-cx116
« Odpověď #3 kdy: 14 Června 2012, 21:12:45 »
Jdeš na to strašně složitě, nainstaluj si z Ubuntu software centra třeba OpenShot a v tom ti to určitě půjde :)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:video ze sony hdr-cx116
« Odpověď #4 kdy: 17 Června 2012, 02:52:31 »
S cx130 to jde. Já ale nepřipojuji kameru přes USB ale vytáhnu pameťovku a strčím do laptopu.

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
Re:video ze sony hdr-cx116
« Odpověď #5 kdy: 24 Června 2012, 00:17:41 »
V cem pak ty videa (mts) prehravate? Me v smplayeru kostickuje obraz... ve vlc to relativne jde...

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:video ze sony hdr-cx116
« Odpověď #6 kdy: 26 Června 2012, 00:29:37 »
Tykat,
Třeba v Totemu, není dokonalý, ale nekostičkuje.
Problém bude v něčem jiném, než přehrávači. Tím nemyslím Tebe.

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
Re:video ze sony hdr-cx116
« Odpověď #7 kdy: 26 Června 2012, 09:40:06 »
to byla otazka do placu na vice lidi, proto "prehravate". Totem mi nevyuziva hw akceleraci, tak to jde trhane. V nastaveni jsem nic nenasel, jaky kodeky se maji pouzit....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.