Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chyba v 7zip?  (Přečteno 5624 krát)

lednak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 214
Chyba v 7zip?
« kdy: 16 Června 2012, 07:20:01 »
Když se pokusím komprimovat přes správce archivů do formátu 7zip současně víc než jeden soubor, roztočí se disk a točí se, dokud nevypnu počítač (klidně i několik dní). Komprimace souborů po jednom funguje. Ubuntu 11.10, p7zip-full 9.20.1~dfsg.1-2.

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2012, 09:29:51 »
Jaká je celková velikost všech těch souborů (7z má výbornou kompresi, ale v zákl. nastavení je pomalý)?
Ukazuje /var/log/syslog nějaké chyby disku?

Nebo to zkus ručně (ukazuje i průběh)
Kód: [Vybrat]
7z a -mx1 archiv.7z <adresář nebo seznam souborů k archivaci>

lednak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 214
Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #2 kdy: 16 Června 2012, 11:14:06 »
Pomalý je, to jo, zvlášť na počítači s malou pamětí. Zkouším komprimovat 3 soubory po cca 20 MB, po jednom je do archivu dostanu, ale najednou jsem se ještě nedočkal. Ale i po jednom a po ukončení komprimace zůstane roztočený disk, musím restartovat. V logu jsem nic ohledně chyb disku nenašel.

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #3 kdy: 22 Června 2012, 20:40:43 »
Já bych měl jiný dotaz, jak se vám podařilo zprovoznit 7-zip v Ubuntu? Zkusil jsem ho nainstalovat, ale nemám ho ve výběru programů, ve startovací nabídce, v Dash. Musel jsem použít verzi pro windows ve wine. Totiž 7-zip je jediný smysluplný archivátor, který pro linux znám, s dalšími je opravdu těžké pořízení a například krachují u neúplných dělených archivů.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #4 kdy: 22 Června 2012, 22:10:13 »
Instaloval jsi balik p7zip-full??
programu, ve kterych vybiras komprimacni algoritmus je vice - dalsi je napriklad xarchiver

ja myslim ze ostatni komprimacni formaty jsou taky fajn a neni jich malo. Pokud soubor nemuzes rozdelit jinak, tak pouzij prikaz split (viz man split, google) a pak rozdelene soubory spojis takto:
Kód: [Vybrat]
cat part1 part2 part3 partN > cely_soubor
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #5 kdy: 22 Června 2012, 23:04:27 »
Instaloval jsi balik p7zip-full??
programu, ve kterych vybiras komprimacni algoritmus je vice - dalsi je napriklad xarchiver

ja myslim ze ostatni komprimacni formaty jsou taky fajn a neni jich malo. Pokud soubor nemuzes rozdelit jinak, tak pouzij prikaz split (viz man split, google) a pak rozdelene soubory spojis takto:
Kód: [Vybrat]
cat part1 part2 part3 partN > cely_soubor

Díky, instaloval, ovšem, ale stejně je to k ničemu. A kdybych měl packovat soubory tímhle způsobem, tak zešedivím.
Jestli něco oceňuju na widlích a programech pro ně, tak především snadné ovládání. S Ubuntu se člověk musí dělat jak s máslem :-(( a všecko si dodělávat sám.

Xarchiver je zajímavé řešení, mám ho pro testovací účely nainstalovaný, ale prostě na 7-zip ve verzi pro windows nemá :-(

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #6 kdy: 23 Června 2012, 00:04:21 »
koukam u ubuntiho archivatoru (file-roller) kdyz zvolis 7zip a rozbalis polozku Dalsi nastaveni, tak tam mas volbu po jake velikosti rozdelit archiv na casti

Nefunguje ti to?

Edit: z me vlastni zkusenosti se widle apps ovladaji mnohem tezkopadneji nez cokoli jineho.
Edit2: znovu jsem si precetl tvuj prvni prispevek. Kdyz v prohlizeci souboru kliknes pravym na nejaky adresar, tak by u nej mela byt volba Komprimovat. Kdyz ji zvolis, otevre se ti file-roller a pro kazdou komprimacni metodu nabidne odpovidajici volby (heslo, rozdelit atd)
Edit3: viz nase wiki: http://wiki.ubuntu.cz/Práce s archivy je to tam velmi nazorne na obrazcich vysvetleno
« Poslední změna: 23 Června 2012, 00:14:40 od Šuohob »
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #7 kdy: 23 Června 2012, 01:04:31 »
koukam u ubuntiho archivatoru (file-roller) kdyz zvolis 7zip a rozbalis polozku Dalsi nastaveni, tak tam mas volbu po jake velikosti rozdelit archiv na casti

Nefunguje ti to?

Edit: z me vlastni zkusenosti se widle apps ovladaji mnohem tezkopadneji nez cokoli jineho.
Edit2: znovu jsem si precetl tvuj prvni prispevek. Kdyz v prohlizeci souboru kliknes pravym na nejaky adresar, tak by u nej mela byt volba Komprimovat. Kdyz ji zvolis, otevre se ti file-roller a pro kazdou komprimacni metodu nabidne odpovidajici volby (heslo, rozdelit atd)
Edit3: viz nase wiki: http://wiki.ubuntu.cz/Práce s archivy je to tam velmi nazorne na obrazcich vysvetleno

Ježíš, omlouvám se :-))) tak já vlastně používal 7-zip a nevěděl jsem o tom :-))) jasně, je to tak, jak je v článku (moc pěkně, mimochodem, díky za to) popsáno, ano.

Jenže 7-zip pro windows umí i taková kouzla, jako rozpacknout třeba soubor .cdr (to je formát coreldraw) a vlastně skoro cokoliv jiného, a především dělené neúplné archivy, resp. archivační řadu, u které chybí třeba poslední člen.

Takže děkuju, nějak s tím přežiju a budu-li chtít víc, mám ve wine 7-zip v pojetí, v jakém ho znám.

Kedrigern

Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #8 kdy: 23 Června 2012, 10:56:34 »
Jenže 7-zip pro windows umí i taková kouzla, jako rozpacknout třeba soubor .cdr (to je formát coreldraw) a vlastně skoro cokoliv jiného, a především dělené neúplné archivy, resp. archivační řadu, u které chybí třeba poslední člen.

Takže děkuju, nějak s tím přežiju a budu-li chtít víc, mám ve wine 7-zip v pojetí, v jakém ho znám.
Teď si trochu rýpnu já (nic ve zlém, či osobního). Cdr nepoužívám, pojem dělený neúplný archív mi toho také moc neřekl - zato bez problémů kompromuji dekomprimuji 7zip v jednotném rozhraní pro všechny komprimační algoritmy v systému. Tomu říkám jednoduchost. Jediné další zjednodušení už je zrušit možnost výběru algoritmu. Gnome staví velmi silně na jednoduchosti a přehlednosti.

Na Win mě vždy iritovali ošklivé grafické programy, které skoro nic neuměly - WinZip, WinRar.... Považoval jsem jejich rozhraní za zcela zbytečné ještě než jsem znal Linux.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #9 kdy: 23 Června 2012, 11:18:53 »
Jenže 7-zip pro windows umí i taková kouzla, jako rozpacknout třeba soubor .cdr (to je formát coreldraw)

Pokud to umi na widlich, nenapada me duvod, proc by to ten samy algoritmus neumel i zde.
je klidne mozne, ze .cdr je archiv komprimovany 7zipem, stejne jako treba .deb je archiv komprimovany algoritmem ar, .odt a .docx je taky necim komrimovane a jde to bez problemu rozbalit

Edit: Jak rikal Kedrigern, gnome se snazi co nejmene uzivatele "obtezovat" "zbytecnymi" informacemi, protoze spousta voleb pry uzivatele mate. Pokud chces 7zip pouzivat nejakym pokrocilym zpusobem, vykasli se na graficke klikatko a mrkni se v terminalu do manualu 7zipu (tj man 7z)
« Poslední změna: 23 Června 2012, 11:30:43 od Šuohob »
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #10 kdy: 23 Června 2012, 11:30:39 »
Formát .cdr jsem uvedl jako příklad. Proprietární formát, který s ohledem na jeho licenci se jaksi na Linuxu neuplatní, ale i nevlastník Corelu je schopen z toho dostat aspoň náhled po rozbalení 7-zip.

V Linuxu tato možnost neexistuje. Tedy ano, jedině přes wine.

Je velmi milé, když je ve windows prostě v nabídce přístup k tomuto programu, svět pak vypadá o něco veseleji a o dost starostí je míň... a jak říkám, na dělené archivy, kterým chybí nějaký ten balík, si tu taky neškrtnu.

Prostě Linux má svoje přednosti, programy pro něj vytvářené taky, ale neznám žádný normální program pro linux, který 1. by uměl otevírat DVD filmy z disku, 2. by uměl dělat normální screencasty (video), 3. který by umožňoval snadnou archivaci a dekompresi souborů, jako 7-zip ve windows. Takto bych mohl pokračovat dál. Pro win okamžitě takových programů najdu spousty a nemusím nic hledat.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #11 kdy: 23 Června 2012, 11:39:06 »
k tomu .cdr:
dle vyhledavace ho umi otevrit napriklad program Inkscape
dalsi moznosti si prosim sam vyhledej a nastuduj

Prostě Linux má svoje přednosti, programy pro něj vytvářené taky, ale neznám žádný normální program pro linux, který 1. by uměl otevírat DVD filmy z disku, 2. by uměl dělat normální screencasty (video), 3. který by umožňoval snadnou archivaci a dekompresi souborů, jako 7-zip ve windows. Takto bych mohl pokračovat dál. Pro win okamžitě takových programů najdu spousty a nemusím nic hledat.

1. napr. vlc, pripadne dvd ulozene na disku (iso atd) muzes pripojit jako dalsi souborovy system (na widlich se tomu imho rika virtualni mechanika) - napoveda: mount, fuseiso, gmount-iso, acetoneiso, dalsi info prosim nastuduj sam
2. tim jsem se nikdy nezabyval
3. zmineno vyse
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Kedrigern

Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #12 kdy: 23 Června 2012, 13:47:46 »
Petr Valach: Já nechci programy hledat. Já je chcí mít v systému - zadám: sudo apt-get install <program> a mám ho. To mi běžné desktopové Windows neumožňují. Pro běžnou práci zkušený uživatel používá to multiplatformní programy - Firefox, Chrome, VLC, čili rozdíl ve funkcích není.

To o čem vy mluvíte je, že se ty úkony nedělají přesně stejně. Např. lidé v mém okolí si neustále stěžují na malou podporu drag and drop. Jsem za to velmi rád. Viděl jsem, co to dělá s dětmi, které učím. Doslova hloupnou. Typické je to u titulků, kde to vůbec není potřeba, neb si je přehrávač nahraje automaticky...

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #13 kdy: 23 Června 2012, 13:51:19 »
k tomu .cdr:
dle vyhledavace ho umi otevrit napriklad program Inkscape
dalsi moznosti si prosim sam vyhledej a nastuduj

1. napr. vlc, pripadne dvd ulozene na disku (iso atd) muzes pripojit jako dalsi souborovy system (na widlich se tomu imho rika virtualni mechanika) - napoveda: mount, fuseiso, gmount-iso, acetoneiso, dalsi info prosim nastuduj sam
2. tim jsem se nikdy nezabyval
3. zmineno vyse

No prosím, vždyť jsem to říkal... Inkscape má určitou podporu pro cdr, ale je naprosto minimální. Rozzipování je jen berlička pro případ, že by uživatel neměl program CorelDraw k dispozici (to není můj případ, jsem členem komunity corelclubu).

A ty opičky uvedené v prvním bodě... proč jsem jich na widlích ušetřen a v linuxu musím vše pracně doinstalovávat, řešit, hledat? Na widlích používám na média např. program jetAudio. Přehraju s ním naprosto všechno a zcela bez problémů a má to velmi dobré ovládání, které ve vlc nenacházím. Samozřejmě na ubuntu mám vlc - co jiného mi zbývá?

Prostě příšerná těžkopádnost, nutnost věci řešit na koleně, absence kvalitních a "user-friendly" aplikací, které by byly použitelné i v high level (např. grafika) - prostě to je to, co mi vadí, protože si myslím, že linux je cesta správným směrem. A nemožnost používat na linuxu 7-zip způsobem, jakým jsem zvyklým (integrace položky do kontextové nabídky, standardní GUI programu), je jen malou třešničkou na dortu. Popravdě jako uživatel nevím, proč bych měl Ubuntu používat, dělám to jen proto, abych o něm mohl někdy psát články na linuxexpres...

A ještě něco - ale to už je vážně OT. Všiml jsem si, že linuxáci jsou neuvěřitelně málo nároční. Já používám kompy k tomu, abych se uživil. Nakonec jsem rád, že máme v práci stařičké widle xp, protože mít tam Ubuntu, asi bych zkapal.

Kedrigern

Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #14 kdy: 23 Června 2012, 14:02:49 »
Běžně ve VLC přehrávám DVD. Otázka je čím jste udělal kopii. Pokud takové věci neřešíte jste jen notorický stěžovač.
Citace
použitelné i v high level (např. grafika)
No např. efekty k Avatarovi či LOTRu vám přijdou amaterské na kolení? Samozřejmě třeba v programování či práci s LaTeXem také Linux nemá konkurenci.

Programy, které jste vyjmenoval neznám a opět pochybuji, že bych je na Windows mohl jednoduše nainstalovat. Musel bych lézt po obskurdních webech a stahovat je. Každý bude mít jiné rozhraní etc. Když mi přijde pod ruku Linux, tak zadám jeden přikaz a mám všechny své oblíbené programy nainstalované. Co může být jednoduší?

Stále si jen dětinsky stěžujete na to, že se věci dělají jinak. Z toho nevyplývá hůře či špatně.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #15 kdy: 23 Června 2012, 14:16:16 »
A ještě něco - ale to už je vážně OT. Všiml jsem si, že linuxáci jsou neuvěřitelně málo nároční. Já používám kompy k tomu, abych se uživil. Nakonec jsem rád, že máme v práci stařičké widle xp, protože mít tam Ubuntu, asi bych zkapal.

linux neni jen ubuntu. Pokud sis vsiml meho podpisu, tak bys zjistil, ze jsem trochu vice narocny, pac ubuntu nepouzivam (a stejnetak spousta dalsich lidi kteri se vyskytuji na tomto foru)
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #16 kdy: 23 Června 2012, 14:31:10 »
linux neni jen ubuntu. Pokud sis vsiml meho podpisu, tak bys zjistil, ze jsem trochu vice narocny, pac ubuntu nepouzivam (a stejnetak spousta dalsich lidi kteri se vyskytuji na tomto foru)

To by mě fakt zajímalo, jak se z tvého podpisu pozná, že jsi "trochu více náročný".. ;)

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #17 kdy: 23 Června 2012, 14:33:57 »
To by mě fakt zajímalo, jak se z tvého podpisu pozná, že jsi "trochu více náročný".. ;)

Protoze mi nevyhovuje mainstream, tj rad si veci delam sam na miru :)
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #18 kdy: 23 Června 2012, 14:37:10 »
Běžně ve VLC přehrávám DVD. Otázka je čím jste udělal kopii. Pokud takové věci neřešíte jste jen notorický stěžovač.
Citace
použitelné i v high level (např. grafika)
No např. efekty k Avatarovi či LOTRu vám přijdou amaterské na kolení? Samozřejmě třeba v programování či práci s LaTeXem také Linux nemá konkurenci.

Programy, které jste vyjmenoval neznám a opět pochybuji, že bych je na Windows mohl jednoduše nainstalovat. Musel bych lézt po obskurdních webech a stahovat je. Každý bude mít jiné rozhraní etc. Když mi přijde pod ruku Linux, tak zadám jeden přikaz a mám všechny své oblíbené programy nainstalované. Co může být jednoduší?

Stále si jen dětinsky stěžujete na to, že se věci dělají jinak. Z toho nevyplývá hůře či špatně.

Nikoliv. Používám téměř výhradně svobodný nebo freeware programy, pokud to jen trochu jde. A neřeším efekty k filmu. Řeším byznys práci v reklamce, normální práci v reklamním studiu. Pokud nevíte, co to obnáší, buďte rád. Tam, si žádný program pro linux ani neškrtne. A prosím, nepoučujte mě v tomto, přece jen se této oblasti věnuju řadu let a nějaký pátek mě živí. Jsem dost vášnivým hledačem, kdyby řešení na moje "problémy" byly, znal bych je, tedy pokud by byly jednoduché. Ano, vlc přehraje film, ale je třeba jej otevřít jako složku... nenašel jsem skoro nic, co by se dalo v ubuntu dělat snáze než ve widlích. A nejsem notorický stěžovatel. To bych léta neřešil ubuntu se snahou mu porozumět. Váš přístup je přístup typického linuxáka. Uživateli, který je zvídavý, má zájem věci řešit, ale potýká se s obrovskými problémy, které nikdy s programy určenými pro windows nemusel řešit, napíšete, že si dětinsky stěžuje. Proto se divte, že mají linuxové systémy pár mizerných procent uživatelů. S takovým přístupem opravdu není divu. A třebaže jsem příznivce linux jako takového, říkám: Dobře jim tak!

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #19 kdy: 23 Června 2012, 14:40:29 »
Pan Valach není "notorický stěžovatel" v tomto ohledě bych se ho zastal a dávám mu za pravdu. Je jen "zkažený z widlí" ale za to nemůže. Já osobně pokud člověk výslovně nemá zájem se něco naučit, tak se mu ani nepokouším byť jen slůvkem naznačit, že na světě existuje i něco jiného, než mrkvosoft. Výsledek by byl jasný, nedělal bych nic jiného, než jen objížděl pop návštěvách a při tom ladil počítače, protože to ve "win fungovalo takhle a tady ne"  ;D

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #20 kdy: 23 Června 2012, 14:50:02 »
Pan Valach není "notorický stěžovatel" v tomto ohledě bych se ho zastal a dávám mu za pravdu. Je jen "zkažený z widlí" ale za to nemůže. Já osobně pokud člověk výslovně nemá zájem se něco naučit, tak se mu ani nepokouším byť jen slůvkem naznačit, že na světě existuje i něco jiného, než mrkvosoft. Výsledek by byl jasný, nedělal bych nic jiného, než jen objížděl pop návštěvách a při tom ladil počítače, protože to ve "win fungovalo takhle a tady ne"  ;D

Nejsem zkažený z widlí, protože jsem mimořádně otevřený jako málokdo. Vnímám úžasnou sílu linuxu přinejmenším v možnosti konfigurace všeho možného. Jenže průšvih je v tom, že jsem si zvykl příliš věci neřešit, chovat se jako facebookový puberťák, který neumí nic než nainstalovat program... a já musím v ubuntu řešit každou kravinu. Děsně mi to žere čas, po nocích bych rád dělal i jiné věci, ale prostě mít ubuntu vypucovaný, vymazlený k dokonalosti je hrozně nebezpečná vášeň...

OK, tak jinak. Proč proboha není možné zaintegrovat do kontextové nabídky stejné položky 7-zip, jaké jsou ve verzi pro windows? Je to OPRAVDU takový problém? Mimochodem právě ve windows je pomocí zdarma dostupných prostředků konfigurace kontextovky lahoda. Nejsou k tomu třeba žádné znalosti, jaké jsou v linuxu při řešení každého prdu.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #21 kdy: 23 Června 2012, 15:03:56 »
konfigurovat kontextovou nabidku tu muzes taky, ale bez zakladnich znalosti/procteni helpu to asi nepujde ;)
« Poslední změna: 23 Června 2012, 15:06:11 od Šuohob »
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Kedrigern

Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #22 kdy: 23 Června 2012, 15:44:06 »
Petr Valach: No já jen dělám sazbu a úpravu grafických podkladů ke knihám :). Tím neříkám, že to to samé, ale občas si s tím také hraji. Samozřejmě pokud všichni zbylí používají Win, tak je to těžké. Stejně jako kdybyste byl jediný s Win, tak byste to měl těžké.

Opravdu v tom není nic osobního, ale trvám na tom, že se jedná o zcela špatné argumenty a přiklady. Zcela stejné argumenty by šly nasadit na MacOSx. Nicméně Mac je v tomhle nejdále. Je vidět, že je to jen o zvyku. Vám vadí, že se programy nejmenují stejně (což ani díky USA nemohou) a nefungují zcela stejně (opět poděkujme USA). Upravit kontextovou nabídku, přizpůsobit správce souborů, stáhnout grafické klikátko pro komprimační program není těžší než na Windows, akorát to 98% uživatelů Linuxu nefunguje, protože jim stačí to co je v systému od základu. Stejně jako na Linuxu najdete velmi málo instalací Adobe Reader - protože je to program úplně na **** a Evince či Okular ho téměř ve všem nahradí (bohužel patřím k těm, kdo potřebují i ten binární odpad).

Já mám stejný problém s MaxOSx. Nevyhovuje mi. Ale vím, že to není tím, že by něco neuměl nebo tam nešlo, ale prostě neznám ekosystém (a nechci za vše platit). Zatímco u Windows je prostě spousta věcí, které jsou jinak na schvál by design a nejdou odstranit - např. absence POSIXu, otřesná cmd, registry, ...

Samozřejmě něco by mohlo být lepší, ale nemyslím si, že by to bylo horší. Pro mě byl snažší přechod na Linux, který jsem neznal (do té doby WinXp), než dneska občasná práce na WinXp či Win7. Nejsem specifický. Až Linux mě přivedl k programování etc.

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #23 kdy: 23 Června 2012, 16:56:30 »
Petr Valach: No já jen dělám sazbu a úpravu grafických podkladů ke knihám :). Tím neříkám, že to to samé, ale občas si s tím také hraji. Samozřejmě pokud všichni zbylí používají Win, tak je to těžké. Stejně jako kdybyste byl jediný s Win, tak byste to měl těžké.

Opravdu v tom není nic osobního, ale trvám na tom, že se jedná o zcela špatné argumenty a přiklady. Zcela stejné argumenty by šly nasadit na MacOSx. Nicméně Mac je v tomhle nejdále. Je vidět, že je to jen o zvyku. Vám vadí, že se programy nejmenují stejně (což ani díky USA nemohou) a nefungují zcela stejně (opět poděkujme USA). Upravit kontextovou nabídku, přizpůsobit správce souborů, stáhnout grafické klikátko pro komprimační program není těžší než na Windows, akorát to 98% uživatelů Linuxu nefunguje, protože jim stačí to co je v systému od základu. Stejně jako na Linuxu najdete velmi málo instalací Adobe Reader - protože je to program úplně na **** a Evince či Okular ho téměř ve všem nahradí (bohužel patřím k těm, kdo potřebují i ten binární odpad).

Já mám stejný problém s MaxOSx. Nevyhovuje mi. Ale vím, že to není tím, že by něco neuměl nebo tam nešlo, ale prostě neznám ekosystém (a nechci za vše platit). Zatímco u Windows je prostě spousta věcí, které jsou jinak na schvál by design a nejdou odstranit - např. absence POSIXu, otřesná cmd, registry, ...

Samozřejmě něco by mohlo být lepší, ale nemyslím si, že by to bylo horší. Pro mě byl snažší přechod na Linux, který jsem neznal (do té doby WinXp), než dneska občasná práce na WinXp či Win7. Nejsem specifický. Až Linux mě přivedl k programování etc.

Tak jo  :) počkám ještě a budu zkoušet a zjišťovat informace a tak dále. Zatím jsem vlastně na začátku. Už teď ale vím o ledačems, co se dá v Ubuntu řešit snáze než třeba ve widlích. Je přede mnou dlouhá cesta, je mi to jasné, budu trpělivý.

Díky za všechny postřehy a rady.

Btw. já Adobe Reader taky nepoužívám... taky mám Okular. Ale zkouším i řadu dalších instrumentů pro PDF. Ale Adobe Reader není pro mě favoritem ani na windowsech. Tam mám zase Foxit Reader, i když ten není svobodný, jak bych si přál. Ale v linuxu myslím chybí pokročilý export pro PDF, něco jako PDF Creatore. Zkusím zapátrat.

Danny145

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Re:Chyba v 7zip?
« Odpověď #24 kdy: 23 Června 2012, 17:34:21 »
Export do PDF umí v linuxu skoro každý program již v základu... Jinak bych chtěl zareagovat na tu trpělivost.. Já když přecházel před třemi lety na Ubuntu z Windows, tak jsem měl taky kritické období, ve kterém jsem stále váhal zda zůstat anebo se vrátit zpět.. Trvalo cca 1 měsíc než jsem si zvykl a ve finále jsem Windows už k ničemu nepotřeboval a Ubuntu vyhovovalo stoprocentně více.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.