Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: wake on lan  (Přečteno 1422 krát)

quin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
wake on lan
« kdy: 19 Června 2012, 14:15:30 »
Už sa to tu síce preberalo ale mna zaujíma iná vec. Postupoval som podla návodu na wiki a wol som úspešne rozbehal.
Lenže ak vypnem notebook, vytiahnem kábel, po nejakej dobe ho znova zapojím tak to nejde.

Takže moja otázka znie: Je vôbec možné aby Wake on Lan fungoval ak po vypnutí ntb vytiahnem kábel? Samozrejme s tým, že ho neskor dám naspäť.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:wake on lan
« Odpověď #1 kdy: 19 Června 2012, 14:43:04 »
Takže moja otázka znie: Je vôbec možné aby Wake on Lan fungoval ak po vypnutí ntb vytiahnem kábel? Samozrejme s tým, že ho neskor dám naspäť.

Mně to funguje.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

quin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:wake on lan
« Odpověď #2 kdy: 19 Června 2012, 19:53:17 »
Nejaké nápady prečo to teda nefunguje mne? (inak je dobré vediet že to funguje  :) )

jmp

  • Host
Re:wake on lan
« Odpověď #3 kdy: 20 Června 2012, 07:32:43 »
vzhledem k tomu, že u WoL záleží na provedení HW a případně na možnostech BIOSu/EFI, tak to je velmi individuální
s Ubuntu to nemá nic společného...

quin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:wake on lan
« Odpověď #4 kdy: 20 Června 2012, 08:18:17 »
No v BIOS-e som našiel len WoL enable/disable

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:wake on lan
« Odpověď #5 kdy: 20 Června 2012, 09:12:45 »
Moc ti to asi nepomůže, ale pamatuji si, že s některým routerem to chodilo, s jiným ne. Vyzkoušej.
Jsou to tajemné věci. Teď mám například xavi na kterém nefunguje rdesktop, když jsou oba počítače připojeny do něj, když jeden nebo oba dám přes swich, tak je vše ok.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re:wake on lan
« Odpověď #6 kdy: 24 Června 2012, 09:08:06 »
.... vytiahnem kábel, po nejakej dobe ho znova zapojím tak to nejde.....
Ano, některé síťovky se tak skutečně chovají, jak jim zmizí link, tak zapomenou, že mají probouzet počítač. Tzn. nemusí se ani vytahovat  kabel, stačí když se na chvíli vypne swič. (s tím jsem si sám užil dost zábavy)
U notebooků je to celé loterie ten WoL, někdy ani není možné počítač vypnout, ale jen sleepnout do RAM, aby WoL fungovalo. A u některých starších noťasů je celé WoL jen scifi.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.