Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Thunderbird 13.0 padá  (Přečteno 2023 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Thunderbird 13.0 padá
« kdy: 21 Června 2012, 09:40:20 »
Thunderbird se aktualizoval na 13.0 a zlobí.

padá (několikrát denně)
některé zprávy nevytiskne
někdy nechce připojit více příloh vybraných najednou
dnes přibylo okno níže
nenajde některé adresáty z adresáře po zadání jména do pole Komu

Ubuntu 10.04

Máte podobné zkušenosti?

[příloha smazaná administrátorem]
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Thunderbird 13.0 padá
« Odpověď #1 kdy: 21 Června 2012, 10:28:13 »
Ach jo... Víš co je tvůj problém? Ty nejsi uživatel ty jsi vrtal který je nespokojený když něco funguje!!!

To že si instaluješ kdejakou "kravinu" co hned výjde a pak se divíš že to nefunguje je čistě tvůj problém!

ps: Ubuntu 12.04 Thunderbird 12.0.1+build1-0ubuntu0.12.04.1 Aktuální z repozitářů funguje vše jak má ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Thunderbird 13.0 padá
« Odpověď #2 kdy: 21 Června 2012, 10:36:33 »
Ach jo... Víš co je tvůj problém? Ty nejsi uživatel ty jsi vrtal který je nespokojený když něco funguje!!!

To že si instaluješ kdejakou "kravinu" co hned výjde a pak se divíš že to nefunguje je čistě tvůj problém!

ps: Ubuntu 12.04 Thunderbird 12.0.1+build1-0ubuntu0.12.04.1 Aktuální z repozitářů funguje vše jak má ;)

Nic jsem neinstaloval. Thunderbird se sám před cca 1-2 týdny aktualizoval.
Novej Thunderbird nepovažuju za "kravinu". Potřebuji ho k práci, stejně tak jako funkční sync s Googlem.
Ani sis nevšiml, že to není na U12.04, ale hned radíš...
Sorry, asi to bude moje chyba, že jsem si dal neplatný znak "+" do názvu klíče.  ;D
« Poslední změna: 21 Června 2012, 10:40:01 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Pavel Brandýský

Re:Thunderbird 13.0 padá
« Odpověď #3 kdy: 21 Června 2012, 11:18:34 »
V standardních oficiálních repozitářích jsem Thunderbird 13 neviděl. Aktuální je zatím stále Thunderbird 12.01. Asi máš nastaven nějaký neoficiální zdroj, který ti jej zaktualizoval. Zrovna u těchto programů, jako Firefox nebo Thunderbird bych vyčkal na oficiální aktualizaci od Canonicalu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Thunderbird 13.0 padá
« Odpověď #4 kdy: 21 Června 2012, 11:35:30 »
Díky. Pravda je tam (viz obr.) ale působí na mě důvěryhodně. Jinak z vlastní iniciativy software nepovyšuji, jestli jsem si tam přidal zdroj (nepamatuji se) tak to bylo nejspíš tím, že nějaký (pro práci) důležitý doplněk TB přestal se starší verzí fungovat a byla to nutnost.

[příloha smazaná administrátorem]
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:Thunderbird 13.0 padá
« Odpověď #5 kdy: 21 Června 2012, 12:40:34 »
Tak pracuj a najmi si někoho, kdo ti bude spravovat lapálie.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Thunderbird 13.0 padá
« Odpověď #6 kdy: 21 Června 2012, 14:06:15 »
Tak pracuj a najmi si někoho, kdo ti bude spravovat lapálie.

Díky za radu. V tom případě by stačilo místo tohohle fóra dát pár telefonů na komerční ajťáky.
Jen jsem se ptal, jestli nemá někdo podobné zkušenosti. Snad se nic tak hrozného nestalo...
:-)
« Poslední změna: 21 Června 2012, 14:19:36 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Thunderbird 13.0 padá
« Odpověď #7 kdy: 21 Června 2012, 20:02:28 »
V standardních oficiálních repozitářích jsem Thunderbird 13 neviděl. Aktuální je zatím stále Thunderbird 12.01. Asi máš nastaven nějaký neoficiální zdroj, který ti jej zaktualizoval. Zrovna u těchto programů, jako Firefox nebo Thunderbird bych vyčkal na oficiální aktualizaci od Canonicalu.
To jsi viděl málo. V SolusOS je, zda padá nevím, protože ho nepoužívám a SolusOS jen zkouším.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Thunderbird 13.0 padá
« Odpověď #8 kdy: 22 Června 2012, 10:22:00 »
Další případ...

[příloha smazaná administrátorem]
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:Thunderbird 13.0 padá
« Odpověď #9 kdy: 22 Června 2012, 10:30:52 »
 ;D
Co máš z toho. Mně Thunderbird a je jedno jaká verze padne pokáždé, když kliknu na stáhnout všechno. Vyčistil jsem profil, nedělalo to. Ale od někdy to zase pádá. Řeším to tak, že ze všech účtů naráz nestahuju  :D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

HenryT

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:Thunderbird 13.0 padá
« Odpověď #10 kdy: 22 Června 2012, 11:02:38 »
Já si myslím, že tuto debatu můžeme zakončit konstatováním, že Thunderbird 13.0.1 je již v oficiálních repozitářích Ubuntu (Ubuntu 12.04 64bit), takže 32 bit musí být 100% také.
A tazateli ze začátku stránky doporučit, pokud mu Thunderbird dělá potíže, ať si stáhne nejnovější verzi z oficiálních repozitářů Ubuntu.
Ono, pokud bude instalovat Thunderbird z těchto zdrojů, musí se smířit s tím, že téměř každá instalace software v Ubuntu má mnoho závislostí, které se musejí vyřešit, jinak mohou dělat problémy.
Pokud by chtěl řešit svoji instalaci, poskytl málo údajů. Mně podobné problémy dělalo šifrování disku spojeného se změnou hesla (heslo klíčenky v Ubuntu se z nějakého důvodu neaktualizovalo) dle chybové hlášky, kterou poskytl a dále co má 64bit?
Ale zde bych aplikoval Ockhamovu břitvu s tím, že to nejednoduší řešení je nejlepší a nejednoduší řešení bude použít oficiální repozitáře.  ;D

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Thunderbird 13.0 padá
« Odpověď #11 kdy: 22 Června 2012, 13:39:21 »
Díky. Mám 13.0.1
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.