Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kolik instalovat dvd debianu? (vyřešeno)  (Přečteno 1430 krát)

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Kolik instalovat dvd debianu? (vyřešeno)
« kdy: 21 Června 2012, 19:05:58 »
V současné době vedle ubuntu experimentuju s Debianem... dostala jsem se do bodu, kdy mám několik problémů se kterými si zatím nikdo nevěděl rady.
Zajímalo by mě, zda to, že nainstaluji více DVD obrazů bude znamenat více "podchycených" věcí. Kolega mi tvrdil, že se mi nic moc navíc nenainstaluje, pouze se mi přidají do zdrojů softwaru.
Pokud by to ovšem znamenalo, že čím více dvd tím více "hotový" systém, kolik dvd doporučujete?

díky moc!
« Poslední změna: 21 Června 2012, 21:22:38 od dredata_zizalka »

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Kolik instalovat dvd debianu?
« Odpověď #1 kdy: 21 Června 2012, 20:06:18 »
V současné době vedle ubuntu experimentuju s Debianem... dostala jsem se do bodu, kdy mám několik problémů se kterými si zatím nikdo nevěděl rady.
Zajímalo by mě, zda to, že nainstaluji více DVD obrazů bude znamenat více "podchycených" věcí. Kolega mi tvrdil, že se mi nic moc navíc nenainstaluje, pouze se mi přidají do zdrojů softwaru.
Pokud by to ovšem znamenalo, že čím více dvd tím více "hotový" systém, kolik dvd doporučujete?

díky moc!
To je ale s odpuštěním blbost. Pro více zdrojů si přidej víc repositářů. Víc iso stejně do jedné instalace podle mne nedáš.

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:Kolik instalovat dvd debianu?
« Odpověď #2 kdy: 21 Června 2012, 20:08:34 »
Ale tak samozřejmě, že si po instalaci zase přidám zdroje... nicméně víc iso do instalace podle mě dát jde... jednak jdou normálně stánout (je jich celkem tuším 8) a při první instalaci se mě instalátor ptal, zda budu vkládat další dvd a nebo jestli je to za mě všechno :-)

nicméně spíš mi jde o to, co je tedy pravda... zda se z nich taky něco instaluje a může mi to pomoci ...a nebo zda jsou jakoby "registrační" kvůli zdroji...

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Kolik instalovat dvd debianu?
« Odpověď #3 kdy: 21 Června 2012, 21:14:12 »
Kompletní instalačky debianu se hodí pouze pokud nemáte internet. Pokud jej máte tak klidně stačí miniaturní netboot. Všechno je k dispozici na internetu a instalujete jen balíky které potřebujete.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:Kolik instalovat dvd debianu?
« Odpověď #4 kdy: 21 Června 2012, 21:22:28 »
Děkuji za vyčerpávající odpověď  :)
vtip je v tom, že já jako stálý začátečník nevím které potřebuji  ;D respektive na to přicházím postupně a většinou v nevhodnou dobu...
Chápu princip otevřenosti, a že systém nemůže být od začátku nabušený baliky typu nonfree.

Doufala jsem, že třeba více od počátku instalovaných balíků mi pomůže k jednoduššímu řešení současných problémů (jako jsou v současné době nefungující zadní repra - nikdo mi zatím nedokázal pomoci a nefungující magnet linky). Zkouším sice různé návody, které považuji za vhodné, ale častokrát to nevede k úspěchu  :(
Inu tak budu zkoušet v současné instalaci....nebo opravdu zkusím další distribuci  ;)

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Kolik instalovat dvd debianu? (vyřešeno)
« Odpověď #5 kdy: 21 Června 2012, 21:31:54 »
Čím vice != tím lépe :)

Nejlepší bude založit konkrétní dotaz v sekci pomoc s HW , popsat problém, napsat jaký máte HW, případně přložit výpis lshw nebo lspci

A tady jste už byla? http://wiki.ubuntu.cz/Prostorov%C3%BD%20zvuk


edit:// už vidím http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=63605.msg452860#msg452860
« Poslední změna: 22 Června 2012, 06:58:56 od Martin Kiklhorn »
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.