Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lenovo E120?  (Přečteno 4808 krát)

Redi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
  • SO SAY WE ALL!
Lenovo E120?
« kdy: 22 Června 2012, 11:04:51 »
[Pokud to sem nepatri, prosim presunte tenhle thread jinam.]

Takze, jelikoz moje HP-TX2 vpodstate doslouzilo [Fedora 17 ho zrejme dorazila], potrebuju nahradu a nechci nic vetsiho nez 12'' a zaroven nechci ani ATI ani NVidia grafiku [uplne nejradsi bych byl, kdyby bylo vsechno integrovane uz v kernelu]. Podminkou je CPU lepsi nez i3, normalni HDD [chci tam dat 1TB] a minimalne 8GB RAM. Z tohohle vyctu se ukazuje jako vhodne Lenovo E120. Takze, mate s nim nekdo zkusenosti [Na Ubuntu 12.04]? Jak kvalitne je postavene? Jak je na tom ta Intel 3000 GPU v Ubuntu [Phoronix je celkem chvali, ale co uzivatel?]. Bude neco takoveho do 20K s Intel IB? Proste potrebuju poradit :)
Pokud vite o nejakych alternativach prosim napiste mi je.

Omlouvam se za hacky, carky a pripadne chyby, tadz v UK nemaji moc ceske klavesnice :) Taky se omlouvam za navstiveni teto stranky v IE 7, ale nejaky zvraceny admin tady pouzil Win server 2008 jako LTSP :-\
Nesnáším Javu, Flash a binární drivery... Jo a mám rád Unity.
Kdyby někdo věděl o nějakém dobrém n00b návodu pro Vala tak prosím PM.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Lenovo E120?
« Odpověď #1 kdy: 22 Června 2012, 12:18:55 »
Napadají mne jen dva s IB a oba za $999,-
HP Elitebook 2170p a a letošní MacBook Air u toho s diskem ale máte smůlu, paměť se nechá na 8 rozšířit v obou.

Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Rover623

Re:Lenovo E120?
« Odpověď #2 kdy: 22 Června 2012, 13:25:23 »
Pokud se jedná o tohle http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge-11-cerny-3043-4jg-d254650.htm tak od toho ruce pryč, je v tom totiž ten úžasný Lenovo EFI díky kterému je S205 tak moc "oblíbená"

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Lenovo E120?
« Odpověď #3 kdy: 22 Června 2012, 13:32:26 »
Co toto jako levnejsi nahrada? http://www.alza.cz/search.htm?exps=4330s
Sám vlastním ntb v popisu. A celkem spokojenost. Až na vyšší hlučnost. Větrák jede bohužel pořád.
OS: Fedora 25

Redi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
  • SO SAY WE ALL!
Re:Lenovo E120?
« Odpověď #4 kdy: 22 Června 2012, 13:38:44 »
Jde o tuhle E120. Jinak 13,3'' je uz moc, max opravdu tu 12 neco. Nechci aby to bylo vetsi nez ta TX2. Jinak je to EFI fakt takovej problem?
Nesnáším Javu, Flash a binární drivery... Jo a mám rád Unity.
Kdyby někdo věděl o nějakém dobrém n00b návodu pro Vala tak prosím PM.

Rover623

Re:Lenovo E120?
« Odpověď #5 kdy: 22 Června 2012, 15:16:08 »
V podání Lenova není EFI problém. ale pořádná katastrofa. Má to několik módů (podle systému), samozřejmě ani jeden nefunguje optimálně, má to v sobě začleněnou podporu pro tu jejich "rychlou" opravu systému, která dokáže totálně zničit zavaděč prakticky čehokoli. Ale co je nejhorší, samotné EFI od Lenova nezvládá DualBoot, musí se to řešit až na úrovni zavaděče

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Lenovo E120?
« Odpověď #6 kdy: 22 Června 2012, 15:19:34 »
Zrovna dnes koukám a tohle je za super cenu a s SSD takže to bude fičák :))
Ale tobě o rychlost nejde když tam chceš cpát obyčejný hdd a tím zpomalit "10"krát počítač :(
http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge-e220s-mocha-5038-64g-d277150.htm
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Lenovo E120?
« Odpověď #7 kdy: 22 Června 2012, 15:35:05 »
lenova jsou podle meho nazoru asi nejlepsi ... ted mam t520 s i7, 8GB ram, sandy-bridge, ten tvuj model (e120) vypada fajn a mel by fungovat, nicmene musim te varovat, mame tady ve firme nekolik hochu s linuxem a par z nich ma ubuntu a resi s tim neskutecne problemy .. ja mam opensuse a jde to fajn, stejne jako na fedore
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Redi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
  • SO SAY WE ALL!
Re:Lenovo E120?
« Odpověď #8 kdy: 22 Června 2012, 18:46:39 »
Ono az se ti parkrat to SSD vysype bez jakehokoliv varovani tak budes taky mluvit jinak :) o vykon mi jde, ale pri pouziti preloadu a pro moje zamereni (uprava fotografii) je SSD vyhozeni penez (jop, pouzival jsem nb s HDD/SSD kombem a nakonec jsem ho vyhodil :P to SSD :D). Jinak jsem cetl nejaky clanek, ze pry byl update BIOSu a tam ty bugy fixnuli, je to pravda?
Vidis, me KDE Fedora dodelala to TX2 a to kvuli nejakymu bugu s teplotni ochranou. S Ubuntu na nekolika pracovnich masinach problem nemam, ale to je offtopic.

BTW dualboot nepotrebuju, win hned mazu :)
Nesnáším Javu, Flash a binární drivery... Jo a mám rád Unity.
Kdyby někdo věděl o nějakém dobrém n00b návodu pro Vala tak prosím PM.

Rover623

Re:Lenovo E120?
« Odpověď #9 kdy: 22 Června 2012, 20:05:40 »
Pokud je skutečně fix na problémy s EFI, pak je to dobrá volba, není tam nic co by vyžadovalo externí ovladače

Redi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
  • SO SAY WE ALL!
Re:Lenovo E120?
« Odpověď #10 kdy: 22 Června 2012, 20:14:24 »
Zajdu asi jeste do alzy se poradit a podivat o kolik je ten 12.5" vetsi nez ta 11.6". Stve me, ze nikdo skoro nevyrabi takovyhle notebooky, pritom je to zaklad. Kazdopadne diky.

BTW, s i5 nebo i7 se asi nedela, ze ne? (Ta E120)
« Poslední změna: 22 Června 2012, 20:36:49 od Redi »
Nesnáším Javu, Flash a binární drivery... Jo a mám rád Unity.
Kdyby někdo věděl o nějakém dobrém n00b návodu pro Vala tak prosím PM.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Lenovo E120?
« Odpověď #11 kdy: 22 Června 2012, 22:34:14 »
Máte štěstí, vyrábí. IB s i5,i7. Typy jsem psal výše.

Osobně čekám ideálně na 11", max 13" s IB +i7 + nvidia 6xxM a s vysokým rozlišením (třeba retina) ale toho se dočkám tak nejdříve za 2 roky jestli vůbec.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Lenovo E120?
« Odpověď #12 kdy: 22 Června 2012, 23:17:35 »
Ono az se ti parkrat to SSD vysype bez jakehokoliv varovani tak budes taky mluvit jinak :) o vykon mi jde, ale pri pouziti preloadu a pro moje zamereni (uprava fotografii) je SSD vyhozeni penez (jop, pouzival jsem nb s HDD/SSD kombem a nakonec jsem ho vyhodil :P to SSD :D). Jinak jsem cetl nejaky clanek, ze pry byl update BIOSu a tam ty bugy fixnuli, je to pravda?
Vidis, me KDE Fedora dodelala to TX2 a to kvuli nejakymu bugu s teplotni ochranou. S Ubuntu na nekolika pracovnich masinach problem nemam, ale to je offtopic.

BTW dualboot nepotrebuju, win hned mazu :)

Hdd/Sdd combo je naprostý zmetek, neskutečně mě štve že to vůbec vyrábí. Měl jsem tu čest a nezdá se mi ten combo rychlejší než klasický Hdd. Čistý Ssd je úplně něco jiného :)
Samozřejmě mám eterní Hdd na který pravidelně zálohuji ;)
« Poslední změna: 22 Června 2012, 23:20:04 od RRadek Neužil »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Redi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
  • SO SAY WE ALL!
Re:Lenovo E120?
« Odpověď #13 kdy: 23 Června 2012, 19:10:26 »
Dival jsem se na to HP, ale cena 30kc me lehce odrazuje (znam jejich kvalitu). Sam se divim, ze nikdo skoro nb v tehle kategorii nevyrabi :/
Tim HDD/SSD kombem jsem myslel dva harddisky a kazdy jiny (misto DVD drive byl normální HDD)
Nesnáším Javu, Flash a binární drivery... Jo a mám rád Unity.
Kdyby někdo věděl o nějakém dobrém n00b návodu pro Vala tak prosím PM.

Redi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
  • SO SAY WE ALL!
Re:Lenovo E120?
« Odpověď #14 kdy: 01 Července 2012, 21:53:42 »
Omlouvám se, že tady takhle budím stárnoucí thread, ale hledal jsem po chvíli zase na webu a na CZC jsem narazil na updatnutý model Lenova a taky jeden Acer, oba dva 11,6" takže naprosto ideální rozměr a s IB. Jediné u čeho jsi nejsem jistý je GPU, ten jejich popis se mi zdá divný. Link na ACER B113 a link na Lenovo E130. Zase mi jde o integraci všeho do jádra a vůbec o 100% kompatibilitu out-of-the-box. Předpokládám, že na těchhle si i ten DOOM 3, Quake 4 a KOTOR I & II zahraju bez problémů.

Pokud jsem to dobře pochopil, tak jako lepší volba se jeví Acer, protože ač je v něm RAM o nižším taktu, měl by teoreticky podporovat i takt vyšší (stejné CPU, na kterém je to závisle, ne?) a má výhodu v BT a drasticky nižší ceně.

Díky
Nesnáším Javu, Flash a binární drivery... Jo a mám rád Unity.
Kdyby někdo věděl o nějakém dobrém n00b návodu pro Vala tak prosím PM.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Lenovo E120?
« Odpověď #15 kdy: 01 Července 2012, 22:35:27 »
75% reklamací ntb u Alzy jsou Acery, ale třeba budeš mít štěstí :)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Redi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
  • SO SAY WE ALL!
Re:Lenovo E120?
« Odpověď #16 kdy: 02 Července 2012, 11:53:29 »
Tak to vypadá asi na to Lenovo, dostupné prý bude 10.7 u nich na prodejně. Jinak RAM má mít max. takt 1600MHz, bude to viditelný rozdíl oproti 1333MHz které jsou v něm teď (Integrované GPU Intel 4000 by to teoreticky mělo velice zrychlit ne)?
Nesnáším Javu, Flash a binární drivery... Jo a mám rád Unity.
Kdyby někdo věděl o nějakém dobrém n00b návodu pro Vala tak prosím PM.

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Lenovo E120?
« Odpověď #17 kdy: 02 Července 2012, 12:15:32 »
Výtečná volba...  :)
Intel grafika HD 4000 určitě posílila  ;) http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=intel_hd4000_ivybridge&num=1
Jinak se koukni jakou tam dávájí wifi kartu (výrobce) aby to jelo out of the box.... (detail)
Spíše IvyBridge je novinka a tudíž si myslím že by se vyplatilo opět nejnovější jádro.
http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=intel_hd4000_ivybridge&num=1
Ubuntu má myslím 3.2 a zůstane u něj.
Doporučil bych ti Fedoru 17, ale jelikož máš s ní špatné zkušenosti tak ti to nebudu doporučovat. Důvod doporučení by byl:
Nejnovější jádro (kvůli IB), nejnovější Mesa.
Teoreticky by jsi s Fedorou 17 měl lépe využít HW, ale samozřejmě si nainstaluj to co uznáš za vhodné...
Možná pomůže: http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ubuntu_beefy_ivy&num=1
OS: Fedora 25

Redi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
  • SO SAY WE ALL!
Re:Lenovo E120?
« Odpověď #18 kdy: 02 Července 2012, 12:40:29 »
Taky jsem rád, že konečně něco takového jde na trh :) Bude to můj první Intel PC za asi 8 let, jestli všechno vyjde :D
Citace
CZ stránky Lenova: Wi-Fi: Intel Wireless-N 1000
EN stránky Lenova: ThinkPad b/g/n Wireless BT Combo (1x1 BGN & BT4.0)
Na configure stránce: ThinkPad b/g/n Wireless BT Combo (1x1 BGN & BT4.0) nebo Intel Centrino Wireless-N 2230 (2x2 BGN & BT4) nebo ThinkPad a/b/g/n Wireless BT Combo (2x2 ABGN & BT4.0)
(Verze od CZC nemá BT, takže by mělo jít o tu Wireless-N 1000)
Je tohle ta správná informace a jsou na tuhle WiFi ovladače?
Tak Fedora mi vadí protože Gnome 3 a KDE kterému se teď snažím dát šanci mě už mučí s hrozně špatnou integrací :) a XFCE má zase málo eyecandy pro mě :) Škoda že není Fedora spin s Unity :D
Pokud jsem to z těch grafů pochopil správně, tak Ubuntu zaostává za Fedorou jenom o pár procent, ne? Jinak ona ta integrace IB není nikde moc tářivá, když na Win už je OpenGL 4 a my neumíme ani OpenGL 3.1 (prý bude na začátku roku 2013). Fedora je rychlejší hlavně kvůli GCC 4.7, ne?
Jinak, předpokládám správně že Ubuntu je plně kompatibilní s 1TB diskem a při instalaci mi nebude dělat problémy, ne?
Nesnáším Javu, Flash a binární drivery... Jo a mám rád Unity.
Kdyby někdo věděl o nějakém dobrém n00b návodu pro Vala tak prosím PM.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.