Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chybné obnovení ubuntu 12.04  (Přečteno 1611 krát)

MartinMim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Chybné obnovení ubuntu 12.04
« kdy: 28 Června 2012, 14:53:10 »
Zdravím, mám problém s obnovou ubuntu 12.04. Udělal jsem si zálohu na disk a přeinstaloval znovu ubuntu a udělal obnovu z předchozí zálohy, po restartu se mi oběvilo plno ikon s otazníky, které nelze spustit a je vidět že pod panelem unity je další panel kde ikony jsou všechny. EMěl jsme nainstalovaný i dock,ale na ten nejde kliknou respektive nereaguje. a když schovám boční překrývací panel unity tak panel s původními ikony také nereáguje. Lze nějak aktivovat původní zálohované programy? díky za pomoc.

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Chybné obnovení ubuntu 12.04
« Odpověď #1 kdy: 28 Června 2012, 15:40:32 »
Čau, děje se tahle neplecha i u nově založeného uživatele?

Pokud ne, tak to bude chtít v tvém home přesunout do koše nějaké složky s nastavením. Nevím které, ale když si zapneš "zobrazit skryté soubory", tak tam nějaké žhavé kandidáty uvidíš a můžeš je zkusit.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

MartinMim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Re:Chybné obnovení ubuntu 12.04
« Odpověď #2 kdy: 28 Června 2012, 16:57:14 »
Tak pokud instaluju nově ubuntu tak musím zadat nové jméno a heslo.. takže v podstatě to je u nově založeného uživatele... ale proč ten dock nebo ikony s unity nejdou vůbec použít.. jsou jen jako obrázek, vubec na nic nereágují. :(

MartinMim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Re:Chybné obnovení ubuntu 12.04
« Odpověď #3 kdy: 28 Června 2012, 17:24:17 »
tak teď už jen jedna věc.. : jak zprovoznit aplikace s otazníkama, které se nespustí...

MartinMim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Re:Chybné obnovení ubuntu 12.04
« Odpověď #4 kdy: 28 Června 2012, 17:31:00 »
Takže obnovení ubuntu funguje tak že ikdyž si zalohujete systém, tak po pobnově se vám sice zobrazí ikony v unity ale 90% jich je s otazníkama a jdou obnovit tak že ji jednu po druhé znovu naistalujete, tohle je fakt sen... Pokud máte někdo lepší zjištění tak prosím sem sním , protože tohle se mi fakt dělat nechce a ikdyž je ubuntu pěkný systém , tohle mi fakt vadí, tohle i windwos má lepší se svou bitovou kopii o applu ani nemluvím tam je to jasný....:/

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Chybné obnovení ubuntu 12.04
« Odpověď #5 kdy: 28 Června 2012, 17:39:38 »
tak teď už jen jedna věc.. : jak zprovoznit aplikace s otazníkama, které se nespustí...
Ikona s otazníkem  znamená, že ta aplikace není nainstalovaná - po přeinstalaci systému logická věc (nastavení lišty zůstalo, ale program ze systému zmizel).
To ti udělají i widle...


Jak zálohuješ systém? Já používám (upraveně) tohle: http://wiki.ubuntu.cz/Z%C3%A1loha%20a%20obnova%20syst%C3%A9mu

EDIT: Stejně to ale vypadá, že systém je v pořádku, ale máš rozbité nastavení - takže viz Filip
« Poslední změna: 28 Června 2012, 17:42:14 od Martin "sachy" Šácha »
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

MartinMim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Re:Chybné obnovení ubuntu 12.04
« Odpověď #6 kdy: 28 Června 2012, 18:26:18 »
každopádně díky za podoporu.. už jsem to dodělal.. vše jsem nainstaloval a dobrý na tom bylo aspoň to že u každého otazníku bylo napsané co to je za aplikaci a po naistalování zůstalo nastavení zatím vyzkoušených aplikací stejné, takže ušetřená práce.. ale i tak je to detail proč to nefunguje jak i iphonu kde se zalohuje jen nastavení a cesta aplikce a pak se obsah stahuje z netu z appstore... Tohle je přeci stejný princip, nebo aspoň podobný...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.