Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace NVIDIA driveru [vyřešeno]  (Přečteno 1214 krát)

Aeyes

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • skype : aeyesx
Instalace NVIDIA driveru [vyřešeno]
« kdy: 30 Června 2012, 12:41:44 »
Zdravím.... Vím ,že by to patřilo spíše jinam ,ale prakticky je to stejné takže se zeptám tady :)
Mám Debian stable...A když zkoušim nainstalovat Nvidia driver z nvidia.com z terminálu při zabitém X serveru. Vše OK ale po odsoulasení podmínek na mě vybafne
Citace
The CC version check failed:
The compiler used to compile the kernel (gcc 4.3) does not exactly match the kernel modules build with a version of gcc that does not exactly match that of compiler used to build the running kernel..

If you know what are you doing and want to ignore the gcc version check select yes/no...

A když dám ne. Následuje error :

Citace
Unable to find the kernel source tree for the curently running kernel. Please make sure you have installed the kernel source files for your kernel and that  they are properly configured, on Red Hat linux systems, for example, be sure you have the "kernel-source" or "kernel-devel" RPM installed.... if you know the correct kernel source files are installed, you may specify the kernel source path with the --kernel-source-path command line option.
Jelikož nevím jak se s kernely manipuluje ani kde jsou natož jaký je rozdíl mezi kompilerema tak jsem pohořel :D Nevíte co stím popř. jinou cestu jak nainstalovat driver?
PS: citace jsou usekané...
« Poslední změna: 30 Června 2012, 13:23:44 od Aeyes »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Instalace NVIDIA driveru
« Odpověď #1 kdy: 30 Června 2012, 12:49:59 »
Myslím, že ten balík se jmenuje "linux-kernel-headers-<verze>", jak je to na debianu nevím...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Aeyes

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • skype : aeyesx
Re:Instalace NVIDIA driveru
« Odpověď #2 kdy: 30 Června 2012, 13:23:16 »
Vyřešeno jakýmsi magickým příkazem z wiki kde došlo k instalaci balíku a následně jsem nainstalovat nvidia balík...

Odra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 461
  • Docendo discimus.
Re:Instalace NVIDIA driveru
« Odpověď #3 kdy: 02 Července 2012, 00:34:26 »
Vyřešeno jakýmsi magickým příkazem z wiki kde došlo k instalaci balíku a následně jsem nainstalovat nvidia balík...

Napiš nám o jaký příkaz se jednalo a třeba i odkaz na wiki, prosím. Ono to mnohem více pomůže dalším..
Audi, vide, tace.
ddg.gg , DNSCrypt

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.