Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu 12.04 nebootuje  (Přečteno 6067 krát)

Dymas_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
    • Crafting.4fan
Kubuntu 12.04 nebootuje
« kdy: 08 Července 2012, 11:11:28 »
Zdravim, potreboval bych poradit s problemem ohledne zprovozneni Kubuntu 12.04. Mama notebook Lenovo B570e. Windows 7 fungujou bez problemu, ovsem poridil jsem si mensi SSD 32GB disk a chtel bych prejit na Kubuntu protoze driveji se mi v nem pohodlne pracovalo. Problem nastava po instalaci ktera probehne vzdy bez problemu, system nenabehnu nezobrazi se ani vyber OS (pouzivam pouze jeden OS ale i tak by mel vyzkocit seznam). misto toho se mi objevi pouze zda chci bootovat z HDD, CD, eth a porad dokola. Googlil jsem a nasel jsme si rozdeleni disku pro EFI ktere notebook ma a nejde ho vypnout ale stejne to nefunguje ac by melo. Skousel jsem jak manualni rozdeleni tak automaticek (pouzit celi disk) vysledek stejny. Pozdeji jsem vyzkousel Ubuntu 12.04 ktere jsem nainstaloval stejne bez problemu a to mi nabootuje bez problemu, ovsem nove Unity je pro me uzivatelsky neprivetive a Gnome taktez. Potreboval bych poradit jak dal.

Rozdeleni HDD je nasledujici

sda
-sda1- EFI-boot partition 200MB
-sda2- ext4 27GB
-sda3- swap 4GB

stim ze jsem nastavil aby se bootloader nainstaloval na sda1 ale pak jsem zkousel ponechat i puvodni sda. Oboji melo stejny dopad a neslo bootovat.
Predem Dekuji za odpoved.
let's Rock! :-)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Kubuntu 12.04 nebootuje
« Odpověď #1 kdy: 08 Července 2012, 11:23:03 »
takže pokud to dobře chápu, tak ti ubuntu funguje jak má??
Tím pádem není nic jednodušší, než si nainstalovat KDE desktop. Vše je totiž ubuntu jen podle desktopu si modifikuješ výsledný systém. Takže si ho doinstaluj, buď pomocí centra softwaru nebo
Kód: [Vybrat]
sudo aptitude install kubuntu-desktop pokud nemáš nainstalováno aptitude tak
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install kubuntu-desktop ;) Pak po odhlášení si vyber místo unity KDE

Dymas_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
    • Crafting.4fan
Re:Kubuntu 12.04 nebootuje
« Odpověď #2 kdy: 08 Července 2012, 11:47:16 »
Ok skusim to touto cestou :) jeste dotaz pokud si nainstaluji KDE je pak mozne puvodni gnome odinstalovat jelikoz ho nebuud jiz pouzivat ? Mam pouze 32GB HDD tak zase tam nechci mit zbytecne neco co mi schroupne par GB :)
let's Rock! :-)

Dymas_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
    • Crafting.4fan
Re:Kubuntu 12.04 nebootuje
« Odpověď #3 kdy: 08 Července 2012, 11:59:52 »
Tak uplne stejna instalace Ubuntu ktera mi vcera fungovala mi uz taky nefunguje. Postupoval jsem stejne ale instalace nenabootuju skocimi tam opet pouze tabulka BIOSu s vyberem bootovatelnych zarizeni a konec...
let's Rock! :-)

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Kubuntu 12.04 nebootuje
« Odpověď #4 kdy: 08 Července 2012, 12:12:27 »
tak to asi nebude vinou ubuntu/kubuntu, ale nejakym sachovani v biosu, pripadne ze jsi zavadec nenainstaloval na spravne misto
s efi jsem nedelal, takze bohuzel neporadim - zkus googlovat, nebo treba poradi nekdo zkusenejsi
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Dymas_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
    • Crafting.4fan
Re:Kubuntu 12.04 nebootuje
« Odpověď #5 kdy: 08 Července 2012, 12:19:41 »
Vypada to ze z nakeho duvodu se mi bootloader nainstaloval na flash disk z ktereho jsem ubuntu instalova, no googlil sme celi vcerejsek a nejak se mi to nedari rozbehat zkousel jsem asi 10 navodu jak to rozjet a stale nic :(
let's Rock! :-)

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Kubuntu 12.04 nebootuje
« Odpověď #6 kdy: 08 Července 2012, 12:27:25 »
wiki.ubuntu.cz/GRUB/Obnova
staci podle tohoto navodu grub nainstalovat na spravny disk
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Dymas_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
    • Crafting.4fan
Re:Kubuntu 12.04 nebootuje
« Odpověď #7 kdy: 11 Července 2012, 13:30:26 »
Tak boj s UEFI jsem vzdal protoze zadna z distribuci kterou jsme zkousel(a ze jich bylo hodne) si nedokazala poradit s UEFI a nabootovat, otestoval jsem nekolik zarucenych navodu ktere jsem nasel na googlu ale porad se nedalo nabootovat.... Bouzel mi prijde ze linux komunita zaspala a nestihla UEFI poradne implementovat ikdyz moc se jim nedivim horsi vec sem snad v pocitaci nevidel... :) takze sem o 2000 lehci a jedu na Win7 protoze to hold jinak nejde a notas bez OS mi je vite co platnej :)
let's Rock! :-)

ferri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:Kubuntu 12.04 nebootuje
« Odpověď #8 kdy: 11 Července 2012, 20:34:36 »
Je zaujímavé, že ja som bez problémov nainštaloval kubuntu 12.04 na niekoľkoročný acer aspire one s 1GB RAM a 16 GB SDD bez problémov.

Dymas_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
    • Crafting.4fan
Re:Kubuntu 12.04 nebootuje
« Odpověď #9 kdy: 12 Července 2012, 10:26:03 »
Me je to take zahadou protoze jsem na poprve rozjel ubuntu vse fungovalo ale nesedelo mi Gnome ani Unyty tak sem tam chtel dat Kubuntu to neslo tak sme chtel dat z5 to Ubuntu a uplne stejna instalace uz se nechytla :) ja mam proste na tydle veci smulu to rikam porad :)
let's Rock! :-)

ferri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:Kubuntu 12.04 nebootuje
« Odpověď #10 kdy: 12 Července 2012, 17:41:53 »
... ja som bez problémov nainštaloval kubuntu 12.04 na niekoľkoročný acer aspire one s 1GB RAM a 16 GB SDD.
Kubuntu som inštaloval z externej USB dvd mechaniky.
Pred kubuntu tam bol nainštalovaný Mint 13 Mate z USB kľúča taktiež bez problémov.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Kubuntu 12.04 nebootuje
« Odpověď #11 kdy: 12 Července 2012, 22:07:49 »
Vypada to ze z nakeho duvodu se mi bootloader nainstaloval na flash disk z ktereho jsem ubuntu instalova, no googlil sme celi vcerejsek a nejak se mi to nedari rozbehat zkousel jsem asi 10 navodu jak to rozjet a stale nic :(
Ne z nějakého důvodu ale Tvojí nešikovností. Stačí zastrčit znovu instalační medium, pustit live cd,  namountovat správnou partition a změnit respektive nainstalovat grub znovu na správný disk.

pethla

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Kubuntu 12.04 nebootuje
« Odpověď #12 kdy: 17 Července 2012, 18:51:16 »
This kernel requires the following features not present on the CPU: pae
Unable to boot - please use a kernel appropriate for your CPU.
Toto se mi objeví při zavádění Ubuntu i Kubuntu 12.04.Stejný problém u Linux mint Maia i Lisa.Katya bez problém.Mageia a Suse,Debian a Fedora v pohodě.(Jsou to poslední verze.)Proč Ubuntu nejde?
Děkuji za odpověď.Petr

(Toto jádro vyžaduje, aby tyto funkce nejsou na CPU: PAE
Nelze spustit - použijte jádro vhodné pro váš procesor.)

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Kubuntu 12.04 nebootuje
« Odpověď #13 kdy: 17 Července 2012, 19:42:49 »
pethla: No, a co máš za stroj, nebo procesor?
Ale založ nové téma, protože to nemusí být stejná příčina jako tazatele, který založil toto.
« Poslední změna: 17 Července 2012, 19:47:49 od jadd »

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Kubuntu 12.04 nebootuje
« Odpověď #14 kdy: 17 Července 2012, 22:01:04 »
Asi mas starsi 32 bit procesor bez podpory PAE. Zkus bootnout distro, ktere nevyzaduje PAE
« Poslední změna: 18 Července 2012, 07:24:28 od Šuohob »
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

pethla

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Kubuntu 12.04 nebootuje
« Odpověď #15 kdy: 17 Července 2012, 22:45:49 »
Děkuji všem za odpovědi,podle poslední jsem se zařídil.Děkuji
Jinak Thinkpad IBM T42  1600 CPU,1,00GB RAM

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.