Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [vyřešeno]Obnova dat - zruseni partition  (Přečteno 1706 krát)

noodle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
[vyřešeno]Obnova dat - zruseni partition
« kdy: 09 Července 2012, 02:09:42 »
Na svem notebooku jsem mel disk rozdeleny na tri partitiony (win7, ubuntu 11, pouze data). Oddil s ubuntu jsem chtel naformatovat a nainstalovat zde jeho novou verzi. Pri instalaci jsem zbrkle nedal aktualizovat ubuntu ale smazat a nainstalovat znovu. Doufal jsem, ze dalsi krok bude vyber oddilu, ale prisla rovnou instalace (spojila vsechny oddily). Potreboval bych data obnovit zpet. Nasel jsem si, ze reseni by mohl byt testdisk. Z lixunem mam pramalou zkusenost, a proto bych se nerad poustel do pokusu, jelikoz data na disku jsou pro me dulezita. Otazka zni, jak data obnovit?
Dekuji za odpoved
« Poslední změna: 12 Července 2012, 12:49:28 od František Zatloukal »

Rover623

Re:Obnova dat - zruseni partition
« Odpověď #1 kdy: 09 Července 2012, 07:17:12 »
Změněná tabulka oddílů+formát. Kdyby to byl jenom formát tak snad máš nějakou šanci, takhle na to můžeš zapomenout, protože původní tabulka umístění souborů se změnila na novou, takže ani není podle čeho ty soubory nalézt

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Obnova dat - zruseni partition
« Odpověď #2 kdy: 09 Července 2012, 07:36:37 »
Pomocí testdisku a nastroje photorec půjdou obnovit většina souborů ale bohůžel né v podobě jaké jsi to měl, to znamená že soubory nebudou mít ve většině případů své původní jméno. Systém Windows jako takový zprovoznit nepůjde!
Veškerá záloha musí být prováděna fyzicky na jiný disk, ale to už se dočteš tady...
http://wiki.ubuntu.cz/TestDisk#Z.2BAOE-chrana_vymazan.2BAP0-ch_dat_-_PhotoRec
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

noodle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Obnova dat - zruseni partition
« Odpověď #3 kdy: 09 Července 2012, 11:25:41 »
Diky za odpovedi
jeste abych doplnil problem, puvodne jsem chtel zformatovat oddily pro win i linux, tzn vsechna data jsem mel na oddilu pro data, OS obnovit nepotrebuji. A z dat me nejvice zajimaji fotky.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Obnova dat - zruseni partition
« Odpověď #4 kdy: 09 Července 2012, 12:01:52 »
Tak pokud chceš jen fotky tak to nebude problém. Musíš akorát vědět jaký tam byl původní souborový systém, NTFS/EXTx. Pokud už jsi disk sformátoval to nevadí. Počítej že to bude trvat hoooodně dlouho.

ps: pokud se bojíš nebo nemáš další disk na obnovu atd... mohu nabídnout mé služby v kanceláři v Praze. Ale na wiki je to docela popsané do podrobna tak teoreticky to lehce pokročilý uživatel zvládne ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

noodle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Obnova dat - zruseni partition
« Odpověď #5 kdy: 12 Července 2012, 11:30:22 »
Vyřešeno, mockrát děkuji za pomoc

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:[vyřešeno]Obnova dat - zruseni partition
« Odpověď #6 kdy: 12 Července 2012, 12:50:08 »
+[vyřešeno]
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.