Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: NTP  (Přečteno 3728 krát)

svecpetr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
NTP
« kdy: 17 Července 2012, 08:49:35 »
menší problém s ntp

synchronizace prý běží... jenže ignoruje nastavení ntp.conf

mám v něm
server ntp.ubuntu.com prefer
fudge ntp.ubuntu.com time1 3600
zkoušel jsem i
fudge ntp.ubuntu.com time2 3600
ale i
fudge ntp.ubuntu.com time1 3600 time2 3600

a výsledek je takový, že hodiny jsou nastaveny stále na UTC ... to že jsem tam napsal korekci úplně ignoruje
což ostatně jsem si ověřil, když jsem tam napsal písmena... což je nevalidní a démon neměl vůbec najet

jenže já potřebuji získaný UTC čas upravit

kde je chyba nebo lze mu vnutit upravu času např. o 1 hodinu jinak

(etc...timezone není řešení, to fakt není úprava která by měla smysl)

beer

  • Host
Re:NTP
« Odpověď #1 kdy: 17 Července 2012, 11:10:40 »
Co zkusit české ntp servery?

ntp.nic.cz
tik.cesnet.cz
tak.cesnet.cz

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re:NTP
« Odpověď #2 kdy: 20 Července 2012, 23:19:08 »
tik.cesnet.cz je server stratum 1, používejte proto ten tak.

Já mám pomíchané české i zahraniční ntp servery a chodí mi to správně.  (lokální čas))
Mám ale pocit, že někde v nějakém konfiguráku (ale ne v ntp.conf )je informace
o tom, jestli RTC běží na UTC nebo lokálním čase. Zadává se to při instalaci systému, kupříkladu.
Nebude problém právě tam?

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:NTP
« Odpověď #3 kdy: 21 Července 2012, 01:46:55 »
někde v nějakém konfiguráku (ale ne v ntp.conf )je informace
o tom, jestli RTC běží na UTC nebo lokálním čase.

zkus /etc/default/rcS.

Pripadne se na to da jit z druhe strany - (.reg soubor z http://help.ubuntu.com/ k nastaveni UTC casu ve windows:

Kód: [Vybrat]
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\TimeZoneInformation]
     "RealTimeIsUniversal"=dword:00000001

Vice info...
« Poslední změna: 21 Července 2012, 01:52:46 od donny »
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

svecpetr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
Re:NTP
« Odpověď #4 kdy: 30 Července 2012, 19:39:51 »
evidentně nepochopily

problém není v tom rozchodit NTP s jakýmkoliv serverem

problém je v tom, že teď když je  19:34 tak odpověď ntp.nic.cz bude 17:34 UTC a jako 17:34 se mi nastaví ... to že v datumu bude 19:34 je pouhý přepočet podle časové zóny... takže pokud se zeptám kolik je UNIXTIME odpověd budu 17:34 !!!

jenže já nechci resp. nemůžu používat UTC čas rozdílný od lokálního...

takže potřebuji aby UTC nebyl rodílný od Lokální čas ... jenže toho nelze docílit ani změnou locations protože pak byl měl čas 17:34 nikoliv 19:34

pochopily?

PS: a vůbec mi nejde o to aby BIOS byl v UTC stejně jako systémový čas

beer

  • Host
Re:NTP
« Odpověď #5 kdy: 31 Července 2012, 01:29:29 »
Nemyslím si, že to, co tvrdíš, je pravda. Některé servery evidentně vrací čas v UTC, jiné v lokálním čase. Respektive je možné, že ntp server umí poslat obě hodnoty. Měl jsem nastavený nějaký server a měl jsem čas synchronizovaný, nicméně na UTC. Po změně primárního serveru na ntp.nic.cz je čas synchronizovaný na pásmo střední Evropy.
Samotnou změnou serveru tedy je možné měnit synchronizaci z UTC na lokální, takže není žádný přepočet potřeba.
« Poslední změna: 31 Července 2012, 01:31:57 od beer »

svecpetr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
Re:NTP
« Odpověď #6 kdy: 31 Července 2012, 13:23:21 »
Nemyslím si, že to, co tvrdíš, je pravda. Některé servery evidentně vrací čas v UTC, jiné v lokálním čase. Respektive je možné, že ntp server umí poslat obě hodnoty. Měl jsem nastavený nějaký server a měl jsem čas synchronizovaný, nicméně na UTC. Po změně primárního serveru na ntp.nic.cz je čas synchronizovaný na pásmo střední Evropy.
Samotnou změnou serveru tedy je možné měnit synchronizaci z UTC na lokální, takže není žádný přepočet potřeba.

to co píšeš je bohužel mimo mísu... NTP nepředává jiný čas než UTC ... dále tvůj systém nepoužívá jiný čas než UTC
to že na hodinách i jinde vydíš lokální čas je výsledek přepočtu, který se koná při každé operaci s datem !!!

malý důkaz

MySQL SELECT UNIX_TIMESTAMP( '20120101000000' ), 1325376000, NOW( ) ;
vráti ti dvě stejné hodnoty ... nevrátí

v PHP <?php header('Cache-Control: no-cache, no-store, must-revalidate', true); header('Expires: '.gmdate('D, d M Y H:i:s', time()).' GMT', true);  echo strtotime('20120101000000').' = 1325376000 ANO ???'; ?>
bohužel taky vrátí ne ...

takže pokud potřebuješ uložit absolutně přesný okamžit kdy k tomu došlo musíš přepínat PHP pro jednotlivé operace na UTC, při zápise do databáze a konverzích na unixtime rozlišovat časy loklání a utc ... a nejlepší nakonec ke každému času by jsi si měl uložit GMT odchylku

protože když se tě teď zeptám co jsi dělal v 31.7.2012 23:59 ... řekneš mi A, ale za půl roku mi řekneš B, protože se díky změně letního času budeš dívat na 31.7.2012 22:59

beer

  • Host
Re:NTP
« Odpověď #7 kdy: 31 Července 2012, 13:52:48 »
Jak potom vysvětlíš, že pokud je ntp server nastaven na nic.cz, je čas u mne na pc synchronizován správně, a pokud ntp server nastavím jinak, tak je čas posunutý?

jmp

  • Host
Re:NTP
« Odpověď #8 kdy: 31 Července 2012, 14:38:27 »
evidentně nepochopily

problém není v tom rozchodit NTP s jakýmkoliv serverem

problém je v tom, že teď když je  19:34 tak odpověď ntp.nic.cz bude 17:34 UTC a jako 17:34 se mi nastaví ... to že v datumu bude 19:34 je pouhý přepočet podle časové zóny... takže pokud se zeptám kolik je UNIXTIME odpověd budu 17:34 !!!

jenže já nechci resp. nemůžu používat UTC čas rozdílný od lokálního...

takže potřebuji aby UTC nebyl rodílný od Lokální čas ... jenže toho nelze docílit ani změnou locations protože pak byl měl čas 17:34 nikoliv 19:34

pochopily?

PS: a vůbec mi nejde o to aby BIOS byl v UTC stejně jako systémový čas
pak musite mit v linuxu spravne zonu a toto:

Citace
Make Linux use 'Local' time

To tell your Ubuntu system that the hardware clock is set to 'local' time:

edit /etc/default/rcS
add or change the following section
# Set UTC=yes if your hardware clock is set to UTC (GMT)
UTC=no

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.