Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Co jsou a jak funguji backporty  (Přečteno 2248 krát)

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz

Skeletonix

  • Host
Co jsou a jak funguji backporty
« Odpověď #1 kdy: 24 Ledna 2007, 20:13:18 »
Mno vypadá to velmi zajímavě, jen jak to bude běhat. Autor článku upozrňuje, že se má instalovat s rozumem ... ale kde je hranice co je s rozumem. Sám asi zkusím naistalovat Gaima :D ... jen nevíte jak vyhledávat v backportech ? (pomocí apt či synaptycu)

filo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Co jsou a jak funguji backporty
« Odpověď #2 kdy: 25 Ledna 2007, 09:17:18 »
Malý dotaz k těm backportům : že mi to nabídne nové verze programů, které už v Kubuntu mám, kvituji s povděkem, ale Adept mi začal tvrdošíjně nabízet soft, který nainstalovaný není a nikdy nebude (podpora pro iPod, iRiver).
Když u takovéto balíčku dám "Zrušit změny", tak sice ze seznamu zmizí, ale příští automatická aktualizace (ikona s červeným trojúhelníkem vedle hodin) mi ho opět předhodí.
Existuje v  Adeptu nějaký "ignored" list, do kterého bych ty balíky mohl zařadit, aby mi je furt necpal k instalaci ? Pravou myší to nejde a v menu žádná volba není.
PS: Dokud jsem nepoužíval ten backport zdroj, tak Adept nic takového nedělal.

Update : tak je toho bohužel víc, čemu nerozumím, tři balíky (amarok, amarok-xine, kopete) požadovaly přechod na vyšší verzi, ale když jsem ho udělal, tak jsou v automatických aktualizacích stále vidět a hlásí Status: "Aktualizovaný" a Requested: "Přechod na vyšší verzi" :(
MSI KT3 Ultra, Athl XP 2000+, GF4MX440, SBLive Value, LG 4167B - Prosím NEVYKAT

nojvirt

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 286
Co jsou a jak funguji backporty
« Odpověď #3 kdy: 25 Ledna 2007, 15:43:27 »
ja kdyz dam u Amaroku "prechod na vyssi verzi", tak mi to napise nejakou chybu (ted presne nevim) - nejspis to bude to samy, no, aspon vidim, ze nejsem sam
Ubuntu od 5.04...

"My howercraft is full of eels!!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.