Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Automatická instalace přes USB? [VYŘEŠENO]  (Přečteno 1299 krát)

Pana_Ruplahlava

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Automatická instalace přes USB? [VYŘEŠENO]
« kdy: 21 Srpna 2012, 19:31:10 »
Jsem na chalupě... Chystám si ze starých součástek udělat ubuntu server... Jenže ouha, monitor mám, ale deska nemá výstup... Čekat na doma se mi nechce a grafiku mi sem nikdo nehodí.
Je nějaká možnost nastavut USB flashku aby automaticky nainstalovala ubuntu server s zadanými parametry?
Potom na to stejně budu přistupovat přes ssh...

Díky :)
« Poslední změna: 23 Srpna 2012, 09:50:08 od Pana_Ruplahlava »
Největší práce při instalaci linuxu byla sundat nálepku Designed For Microsoft Windows XP :)

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Automatická instalace přes USB?
« Odpověď #1 kdy: 22 Srpna 2012, 02:20:20 »
Možné udělat automatický instalátor je, ale je to zbytečně pracné.

Poradím něco trochu jiného:

Odpojte si na stávajícím PC hdd, připojte si flash, nainstalujte si server na ní.
Po instalaci zas připojte hdd, nabootujte, připojte si flashku, na ní promažte obsah souboru flashmountpoint/etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules ať na "novém" stroji zas máte první kartu eth0.
(Odpojení hdd jen z důvodu vyloučení problému s chybnou instalací grubu)

Vražte flashku do "nového" stroje, nabootujte z ní a to je vše. Standardní jádro je dostatečně univerzální aby nevadila změna HW.
Možná budete muset při startu pomačkat nějaké F keys (může být vybitá baterka na desce, může být bios nastavený tak že mu bude vadit nepřítomnost monitoru, hdd, floppy...)

« Poslední změna: 22 Srpna 2012, 02:23:29 od Martin Kiklhorn »
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Pana_Ruplahlava

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Re:Automatická instalace přes USB?
« Odpověď #2 kdy: 22 Srpna 2012, 09:20:16 »
Supr řešení, díky:) V budoucnu se určitě bude hodit! Jenže já to USB budu ještě potřebovat a odhadem nepůjde jen tak nakopírovat všechny soubory z flashky na HDD a tradá!!! :D

Spíš jsem to myslel tak, že si to tady na chaloupce všechno nainstaluju a následně doma akorát zapojím a bude to...

Ale díkec za hint :)
Největší práce při instalaci linuxu byla sundat nálepku Designed For Microsoft Windows XP :)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Automatická instalace přes USB?
« Odpověď #3 kdy: 22 Srpna 2012, 10:51:26 »
Poradím ještě něco trochu jiného než Martin: dejte do stávajícícho PC disk ze serveru (púvodní odpojte), a nainstalujte. Pak disky prohodte zpátky, a mělo by to fungovat.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Pana_Ruplahlava

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Re:Automatická instalace přes USB?
« Odpověď #4 kdy: 22 Srpna 2012, 12:02:55 »
Ultrabook není na tyhle zmeny disku moc vhodný :-/
Největší práce při instalaci linuxu byla sundat nálepku Designed For Microsoft Windows XP :)

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Automatická instalace přes USB?
« Odpověď #5 kdy: 22 Srpna 2012, 20:05:56 »
Ubuntu i s grafikou se dá nacpat na 4GB (ale je mu těsno), další velikost flash je 8GB (<200 CZK)
Mám nějaké mašiny na výpočty přes OpenCL, běžně je instaluju na HDD (kvůli rychlosti), partišna ~6GB. Když to odladím tak z nějakého live udělám dd if=/dev/sda of=/dev/sdb bs=... z HDD na flashku a jedu pak z ní.

Takže pokud jsou podmínky ultrabook, žádná usb-hdd redukce, žádná grafika do nového stroje, 2x flash ?

1) Udělat to tak jak jsem již psal (s tím že z ultrabooku vyndavat disk předpokládám nejde, tak pozor na instalaci grubu)
2) flashku nakopírovat na druhou, třeba přes dd
3) z jedné flashky na "novém stroji" nabootovat, druhou připojit a pak udělat kopii druhá flash → hdd přes dd
(Třeba by to šlo i z jedné flash, jen mám obavy že po připojení se přes ssh bude nutný remount na RO a že nastanou komplikace. Jinými slovy - nemám vyzkoušené.)
4) zvětšit hdd partition na novém stroji

------------

Další varianta - nastudovat a vyzkoušet FAI, bootovat je vhodné ze sítě, ale klidně si můžete vytvořit i bootovací flash/cd/dvd/floppy...
Sice je to trošku kanón na vrabce pro jediný PC, ale jestli nemáte do čeho píchnout...
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Pana_Ruplahlava

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Re:Automatická instalace přes USB?
« Odpověď #6 kdy: 23 Srpna 2012, 09:49:42 »
Ale bagr... Už jsem se té myšlenky, že to stihnu na chalupě vzdal. Jdu se pěkně opalovat, jezdit na kole a pc nechám někde zahrabaný!
S FAI se mi nechce párat...

Díky :)
Největší práce při instalaci linuxu byla sundat nálepku Designed For Microsoft Windows XP :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.