Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dotaz mimo mísu  (Přečteno 3285 krát)

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Dotaz mimo mísu
« kdy: 28 Srpna 2012, 21:17:14 »
Nevíte někdo o nějaké emailové schránce (emailový účet) v které by šlo nastavit přijímat pouze povolené adresy které bych si sama určila a ostatní příchozí emaily by schránka nepřijala? Spamový koš, ani *@.......cz blokované nezabírá. Stačí malinká změna a už je tu zase spousta spamu.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Dotaz mimo mísu
« Odpověď #1 kdy: 28 Srpna 2012, 21:28:57 »
Já na tyto účely používám centrum.cz, mají docela dobrý antispam a slušné nastavení možností filtrování.

Rover623

Re:Dotaz mimo mísu
« Odpověď #2 kdy: 28 Srpna 2012, 21:32:46 »
Gmailm učící-se spam filtr, možnost nadefinovat podmínky pro třídění mailů, včetně vyhazování těch nevyžádaných

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Dotaz mimo mísu
« Odpověď #3 kdy: 28 Srpna 2012, 21:53:12 »
Přejděte na Thunderbird. Nic lepšího vám nikdo neporadí.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Dotaz mimo mísu
« Odpověď #4 kdy: 28 Srpna 2012, 21:55:00 »
U centrumu jsem byla až do té doby co mi začal sám posílat své spamy na které nepomáhalo nic. Při konzultaci s helpdesk mi bylo řečeno že to se zrušit nedá, protože to je jejich živobytí. Nyní jsem u seznamu kde je možnost spamového koše (třídění), ale neúčinné, dále blokovat adresu - účinné, ale stačí změnit písmenko před @ a už je to tu zase. Dále se dá blokovat adresa s jakoukoliv změnou před zavináčem např. *@tupan.cz ale oni to změní na @tuplan.cz a už to běží dále.
Co to je Thunderbird?
už vím - http://thunderbird.mozilla.cz/ ale spamy typu o kterých píši nezachytne.
« Poslední změna: 28 Srpna 2012, 22:14:19 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Rover623

Re:Dotaz mimo mísu
« Odpověď #5 kdy: 28 Srpna 2012, 22:53:16 »
Gmail ano, stačí párkrát takovou zprávu označit jako spam. V gmailu se filtr učí podle obsahu zpráv, dokáže tak třídit zprávy ze stejné adresy. To, že si odesílatel změní adresu nepomůže, pakliže obsah zpráv zůstane podobný

beer

  • Host
Re:Dotaz mimo mísu
« Odpověď #6 kdy: 29 Srpna 2012, 01:57:39 »
gmail

Triscal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re:Dotaz mimo mísu
« Odpověď #7 kdy: 29 Srpna 2012, 18:19:26 »
A nevíte někdo jak a u které emailové schránky nastavit automatické stahování emailů a příloh?

Rover623

Re:Dotaz mimo mísu
« Odpověď #8 kdy: 29 Srpna 2012, 22:33:23 »
Co je myšleno pod pojmem automatické stahování mailů a příloh. Schránky nic nikam neposílají, pokud si z ní chci něco stahovat potřebuji třeba ten Thunderbird, který lze nastavit aby schránku (včetně příloh) vybíral

zdelen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re:Dotaz mimo mísu
« Odpověď #9 kdy: 31 Srpna 2012, 17:51:17 »
Pracoval jsem se schránkami seznam, email, gmail, post, centrum a všechny umí poštu přeposlat a pak u sebe smazat.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Dotaz mimo mísu
« Odpověď #10 kdy: 31 Srpna 2012, 21:10:56 »
Chtěla jsem vyzkoušet Gmail, ale není tam on-line podpora. Jak se nastavuje upozornění na email pomocí zdarma SMS a další otázky, ale i po poslání dotazu google nikdo neodpovídá.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

josm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
    • Rýchle pôžičky pre každého
Re:Dotaz mimo mísu
« Odpověď #11 kdy: 01 Září 2012, 09:32:57 »
Chtěla jsem vyzkoušet Gmail, ale není tam on-line podpora. Jak se nastavuje upozornění na email pomocí zdarma SMS a další otázky, ale i po poslání dotazu google nikdo neodpovídá.
pokiaľ viem, tak gmail sms notifikácie nemá?
Získajte najvýhodnejšie online pôžičky. Bez ručenia, bez ručiteľa, s výhodne nízkou splátkou.

Rover623

Re:Dotaz mimo mísu
« Odpověď #12 kdy: 01 Září 2012, 22:55:27 »
SMS notifikace mají většinou jen české služby, protože ve většině světa jsou internetové SMS brány operátorů placené.

Kdysi se to řešilo přeposíláním těla mailu do mailu poskytovaném operátorem, který potom došel jako zpráva na telefon, ale tyhle pseudo-maily už operátoři hodně dlouho nevedou.

beer

  • Host
Re:Dotaz mimo mísu
« Odpověď #13 kdy: 03 Září 2012, 01:25:01 »
SMS notifikace mají většinou jen české služby, protože ve většině světa jsou internetové SMS brány operátorů placené.

Nesouhlasím. Toto vysvětlení totiž nic nevysvětluje, spíše nastoluje další otázky - jsou snad české služby natolik štědré, že si dovolují jako jediné používat internetové placené brány operátorů?

Není to o tom, jestli je nějaká služba česká nebo cizí. Řekl bych, že české služby, které toto nabízejí nebo nabízely (seznam, centrum) nejsou jediné. Mají pouze smlouvu s konkrétním operátorem. Ten to bere jako konkurenční výhodu, která mu může přilákat zákazníky.

Proč google neposkytuje přeposílání na e-maily nebo sms notifikace je otázka. Google to umí, posílá sms notifikace na události v Google Kalendáři, takže mu nedělá problém při dostatečně nabitém kalendáři vás xkrát denně bombardovat sms. Nicméně kalendář je služba googlu, kterou tímto prodává (i když zdarma a navíc takto dotuje, protože ho to něco stojí). Google je tvůrce operačního systému android. Operační systém android nepotřebuje sms notifikace o e-mailech, protože e-maily máte možné mít vždy aktuální. Co se týká událostí v kalendáři, ty mají vyšší prioritu.

Rover623

Re:Dotaz mimo mísu
« Odpověď #14 kdy: 03 Září 2012, 01:36:25 »
Ačkoli je to divné, tak SMS brány českých operátorů jsou zdarma (až na Vodafone). Kupříkladu v tom často vzpomínaném Rakousku jsou SMS brány na internetu placené.

Nicméně posílat SMS na mobil dnes není jen doménou jednoduše napsaných aplikací, které vlastně pouze vloží na stránce operátora do těla zprávy upozornění, číslo a opíšou CAPTCHA a celé to odešlou. K odesílání zpráv se dnes dají použít vlastní servery. Dělá to třeba Facebook nebo pro Android program smska (myslím), ty používají pro SMS vlastní server.

Google používá pro kalendář to samé, takže je vlastně jen otázka proč takový server nerozšířil i na gmail.

beer

  • Host
Re:Dotaz mimo mísu
« Odpověď #15 kdy: 03 Září 2012, 01:44:01 »
Ačkoli je to divné, tak SMS brány českých operátorů jsou zdarma (až na Vodafone). Kupříkladu v tom často vzpomínaném Rakousku jsou SMS brány na internetu placené.

Nicméně posílat SMS na mobil dnes není jen doménou jednoduše napsaných aplikací, které vlastně pouze vloží na stránce operátora do těla zprávy upozornění, číslo a opíšou CAPTCHA a celé to odešlou. K odesílání zpráv se dnes dají použít vlastní servery. Dělá to třeba Facebook nebo pro Android program smska (myslím), ty používají pro SMS vlastní server.

Google používá pro kalendář to samé, takže je vlastně jen otázka proč takový server nerozšířil i na gmail.

Sms brány nejsou zdarma, vždy se platí nějaký sms connector. Co se týká bran zdarma, kde je řešeno přes captchu a pod, to si žádná firma nelajzne. U sms connectoru musí být garantovaná propustnost, kdyby facebook čekal x vteřin, než bude moci odeslat další jednu sms, to by se lidem moc nelíbilo. Není možné využívat webových bran pro takové nasazení.

aloisam

  • Host
Re:Dotaz mimo mísu
« Odpověď #16 kdy: 05 Září 2012, 21:05:18 »
Kdysi se to řešilo přeposíláním těla mailu do mailu poskytovaném operátorem, který potom došel jako zpráva na telefon, ale tyhle pseudo-maily už operátoři hodně dlouho nevedou.

u vodafounu to pořád funguje. Nebo mně to zapomněli vypnout. :))

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Dotaz mimo mísu
« Odpověď #17 kdy: 05 Září 2012, 21:33:11 »
A nebo to už započítávají do vyúčtování  ;D
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Dotaz mimo mísu
« Odpověď #18 kdy: 05 Září 2012, 23:30:50 »
Funguje to u O2 (+420xxxxxxxxx@sms.cz.o2.com), u Vodafone taky (tam je potřeba zřídit si ten jejich vodafone mail, pak je to klasika ve tvaru uzivatel@vodafonemail.cz)

Ani jeden nic nezapočítává do vyúčtování.

U TM to fungovávalo za dob, kdy to byl Peagas, od té doby ticho po pěšině.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

beer

  • Host
Re:Dotaz mimo mísu
« Odpověď #19 kdy: 06 Září 2012, 09:11:01 »
Funguje to u O2 (+420xxxxxxxxx@sms.cz.o2.com)
Tak o tom jsem nevěděl :). Super. Sice nevyužiju, protože já mám smartphone a internet v mobilu bez omezení (prý chyba na straně O2, jejich zaměstnanec mi řekl, že mám od května "posrané hodinové bloky" a nejsou schopni mi spočítat, kolik jsem stahoval), sms do o2 mám zdarma a manželka používá esmsku, ale v nouzi se dá použít. Ale hlavně - řeší to požadavek tazatelky, stačí, aby si nastavila v gmailu či u jiného preferovaného poskytovatele filtr a přeposílala na ten e-mail dle vlastních kritérií. Tedy pokud má O2 nebo Vodafone. A nemusí jen notifikace, ale celé e-maily.

POZOR: doručení trvá třeba i deset minut.
« Poslední změna: 06 Září 2012, 09:16:38 od beer »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.