Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém importu fotografií  (Přečteno 2789 krát)

Krocan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Problém importu fotografií
« kdy: 25 Ledna 2007, 18:37:43 »
Mám stařší digitál (Benq 1300) a když ho připojím ke kompu ukáže se mi standartně tabulka "ignorovat" "Impotovat Fotografie" pochopitelně chci importovat načež se v mžiku cosi načte.... nestihnu zahlédnout..... a poté se objeví zpráva:
An error occurred in the io-library ('Chyba při aktualizaci nastavení portu'): Nemohu uvolnit rozhraní 0 (Nepřípustný argument).
Je to samozřejmě zavažný problém a je na mě denně vyvýjen tlak ze strany rodičů, kteří se dožadují funkčnosti, jinak že tam mám hned nainstalovat Wokna! A to se mi, a snad ani vám nelíbí...
Předem děkuji za jakkoukoli radu a budu rád za každé možné řešení
"Óda na malou hrudku zeleného hnusu"
Ó frytná chrochtobuznosti ! Tvé mikturace jsou mi, co do zprudlé žvastopunkceři naplzlé včely. Já zapřísahám tě svými frůnícími tvrdlovrzy a krákorně zapracuji svými cvrknuvšími patlocaráty. Nebo tě roztrhám na fidloprcičky svým frkodrťákem.

antelao

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Problém importu fotografií
« Odpověď #1 kdy: 25 Ledna 2007, 20:17:42 »
Koukl jsem do digiKam a mezi podporovanými foťáky je "Benq DC1300". S jmenovaným programem mám dobré zkušenosti - můžete vyzkoušet. Je to pro KDE.

jiří

Krocan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Problém importu fotografií
« Odpověď #2 kdy: 25 Ledna 2007, 20:35:06 »
no, já používám Gnome a měnit nehodlám.... přesto děkuji... A neznáte obdobu pro gnome??? Nebo jíné řešení???
"Óda na malou hrudku zeleného hnusu"
Ó frytná chrochtobuznosti ! Tvé mikturace jsou mi, co do zprudlé žvastopunkceři naplzlé včely. Já zapřísahám tě svými frůnícími tvrdlovrzy a krákorně zapracuji svými cvrknuvšími patlocaráty. Nebo tě roztrhám na fidloprcičky svým frkodrťákem.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Problém importu fotografií
« Odpověď #3 kdy: 25 Ledna 2007, 20:39:45 »
Citace: Krocan
no, já používám Gnome a měnit nehodlám.... přesto děkuji... A neznáte obdobu pro gnome??? Nebo jíné řešení???
Programy pro KDE můžete používat i pod Gnome.

MarrLiss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 901
Problém importu fotografií
« Odpověď #4 kdy: 25 Ledna 2007, 20:45:54 »
Digikam pro komunikaci s fotaky pouziva knihovnu libgphoto, takze jakykoliv program, co pouziva tuto knihovnu by mel fungovat.
Prestigio Nobile 1590: P-M 740, 1 GB RAM, NV 6600
Ubuntu FF

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Problém importu fotografií
« Odpověď #5 kdy: 25 Ledna 2007, 22:19:17 »
Problém bude asi v portu. Když zkusím import pomocí gThumb (Soubor-Importovat fotografie) a nemám připojen fooaparát, zahlásí
An error occurred in the io-library ('Špatné parametry'): Nemohu najít USB zařízení (dodavatel 0x4a9, produkt 0x3073). Zkontrolujte, že je toto zařízení připojeno k počítači.
Uvedený fotoaparát Benq DC1300 je podporován
(gThumb používá stejnou knihovnu, jako Digikam - jak je uvedeno v předchozím příspěvku).

Krocan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Problém importu fotografií
« Odpověď #6 kdy: 26 Ledna 2007, 16:14:20 »
installnul jsem DigiKam a připojil foťák... ted to píše prozměnu tohle:
Selhání při připojování fotoaparátu.
Ujistěte se prosím, že je fotoaparát správně připojen a zapnutý. Opakovat?
No.... máte řešení? stáhl jsem v synapticu vš. možné knihovny na digikam a pořád nic!
"Óda na malou hrudku zeleného hnusu"
Ó frytná chrochtobuznosti ! Tvé mikturace jsou mi, co do zprudlé žvastopunkceři naplzlé včely. Já zapřísahám tě svými frůnícími tvrdlovrzy a krákorně zapracuji svými cvrknuvšími patlocaráty. Nebo tě roztrhám na fidloprcičky svým frkodrťákem.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Problém importu fotografií
« Odpověď #7 kdy: 26 Ledna 2007, 16:19:43 »
Jak jsem psal výše, problém bude asi někde jinde, než v programu (foťák, port ...)
Digikam používá stejně jako gThumb (výchozí prohlíček fotografií v Gnome) knihovnu libgphoto.
Zkusil bych kabel do jiného portu, případně funkčnost portu otestovat.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Problém importu fotografií
« Odpověď #8 kdy: 26 Ledna 2007, 17:42:36 »
Citace: Luban
Jak jsem psal výše, problém bude asi někde jinde, než v programu (foťák, port ...)
Digikam používá stejně jako gThumb (výchozí prohlíček fotografií v Gnome) knihovnu libgphoto.
Zkusil bych kabel do jiného portu, případně funkčnost portu otestovat.
Možná bude i problém v režimu připojení fotoaparátu (ptp apod.)
Aj dont spíík ííngliš :)

Krocan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Problém importu fotografií
« Odpověď #9 kdy: 26 Ledna 2007, 19:02:39 »
co je to port??? pokud myslíte jinou díru na USBčko, tak sem to zkusil 5x....
"Óda na malou hrudku zeleného hnusu"
Ó frytná chrochtobuznosti ! Tvé mikturace jsou mi, co do zprudlé žvastopunkceři naplzlé včely. Já zapřísahám tě svými frůnícími tvrdlovrzy a krákorně zapracuji svými cvrknuvšími patlocaráty. Nebo tě roztrhám na fidloprcičky svým frkodrťákem.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Problém importu fotografií
« Odpověď #10 kdy: 28 Ledna 2007, 14:52:48 »
Na jiném PC připojení fotoaparátu funguje? Máš na PC více USB? pod win jsi to zkoušel? Ať můžeme pátrat s tebou.

Krocan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Problém importu fotografií
« Odpověď #11 kdy: 28 Ledna 2007, 20:47:37 »
Wokna sem smazal.... mám jich 8 (USB)... na jiném sem to nezkoušel... provedu! Napíšu jak jsem dopadl... díky za inspiraci;)
"Óda na malou hrudku zeleného hnusu"
Ó frytná chrochtobuznosti ! Tvé mikturace jsou mi, co do zprudlé žvastopunkceři naplzlé včely. Já zapřísahám tě svými frůnícími tvrdlovrzy a krákorně zapracuji svými cvrknuvšími patlocaráty. Nebo tě roztrhám na fidloprcičky svým frkodrťákem.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Problém importu fotografií
« Odpověď #12 kdy: 28 Ledna 2007, 20:52:31 »
Držím palce. Pokud neuspějete, zkuste u nějakého kamaráda, pak bude jasnější, čím by to mohlo být.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.