Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejde mi vypalovat DVD  (Přečteno 1755 krát)

Übermensch

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 498
Nejde mi vypalovat DVD
« kdy: 09 Září 2012, 13:56:11 »
Před pár rokama jsem si koupil pakl "kvalitních" euroshopper DVD-R. Tehdy mi na to v pohodě šlo vypálit, ale v poslední době jsem vypálil 4 DVD a pořád mi to po otevření tvrdí, že jsou prázdná.

Při dnešním vypalování 2 DVD mi Brasero napsalo něco ve smyslu, že na DVD nelze zapsat. Ale po vytáhnutí z mechaniky bylo patrné, že část DVD je vypálena.

Co s tím? Je to DVDčkama, mechanikou, softwarem nebo vším dohromady? :)
^\-(o)_(o)-/^

Rover623

Re:Nejde mi vypalovat DVD
« Odpověď #1 kdy: 09 Září 2012, 14:06:04 »
Pokud to mechanika zkusí a spadne to, zřejmě nejde korektně zapsat zaváděcí stopa.

Pokud to spadne v průběhu, obvykle to má na svědomí poškozené médium, i když chybu mechaniky vyloučit nelze. To jde jedině tak, že zkusíš jiná média. SW sám o sobě to má na svědomí pouze v tom případě, že extrémně kolísají zásobníky. Bohužel Brasero neukazuje během vypalování jejich stav, che to použít něco jiného, Xfburn nebo K3B

Übermensch

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 498
Re:Nejde mi vypalovat DVD
« Odpověď #2 kdy: 09 Září 2012, 14:08:31 »
Ono to nespadne, pouze po dokončení vypalování to vyhodí chybovou hlášku. A přitom data jsou viditelně vypálena na DVD. Zkusím tedy jiný program.
^\-(o)_(o)-/^

Patrik Vejrych

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
Re:Nejde mi vypalovat DVD
« Odpověď #3 kdy: 10 Září 2012, 09:07:41 »
Ahoj
Mě takhle občas blázní  vypalovačka v jednom PC .. Prostě vypaluje a pak se rozhodne,  z ničeho  nic že došlo  k  chybě a medium vysune.  Někdy ale má dobrý den a medium vypálí  v pohodě. Kabely jsou  OK, jen  prostě vypalovačce občas hrábne.
Na stejná  media totiž  pálím v jiné mechanice bez  problémů.

beer

  • Host
Re:Nejde mi vypalovat DVD
« Odpověď #4 kdy: 10 Září 2012, 09:38:17 »
Dle mých zkušeností může být na vině špatná detekce média a možných rychlostí pro vypalování (například médium vypalovatelné 16x se vypalovačka snaží vypálit rychlostí 17x a pod nebo médium zvládne vyšší rychlost, ale vypalovačka ne. Doporučuji ověřit maximální rychlost pro vypalování na médiu a na vypalovačce a nastavit rychlost na pevno, která by byla nižší než obě dvě maximální rychlosti.

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Nejde mi vypalovat DVD
« Odpověď #5 kdy: 11 Září 2012, 23:01:18 »
No já už Braseru nevěřím, popravdě. Taky mi pár dvd a cd zlikvidoval, nevím, kde byla chyba. Tak používám K3B. Jeden z mála linuxových programů, které jsem zkoušel už před lety a už tehdy jsem byl spokojený.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.