Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pozadí při odhlášení [vyřešeno]  (Přečteno 2033 krát)

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Pozadí při odhlášení [vyřešeno]
« kdy: 22 Září 2012, 20:54:49 »
Zdravím,

po dlouhé době jsem opět tu. Mám takový zajímavý problém. Není to nic zásadního. Na netbooku mám Unity 2D na desktopu Unity 3D. Když se na netbooku odhlásím, tak se mi na přihlašovací obrazovce stále zobrazuje pozadí (myslím tu obrazovku když se zapne počítač), které mám na ploše jako přihlášený. Zatím co na desktopu se mi po odhlášení zobrazí defaultní wallpaper Ubuntu 12.04.

Nevíte jestli je to problém Unity 3D respektive vychytávka Unity 2D? Předem díky na odpověď.

S pozdravem,
kovalensue.
« Poslední změna: 11 Února 2013, 10:45:41 od Martin Kiklhorn »
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Pozadí při odhlášení
« Odpověď #1 kdy: 22 Září 2012, 21:05:49 »
A nemáš náhodou na Desktopu šifrovaný domovský adresář?  :)
Musel by jsi umístit tapetu někam mimo /home/user/ ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re:Pozadí při odhlášení
« Odpověď #2 kdy: 22 Září 2012, 21:28:01 »
No na poprvé mě napadlo že by to mohlo být tím, že tapeta je na NTFS partici s Windows. Tak jsem tapetu překopíroval do /home/user/tom/obrazky. Takže tohle by mělo být v pohodě. Ještě mě napadá jestli to není tím, že pro /home mám vlastní partici, ale to si nemyslím
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re:Pozadí při odhlášení
« Odpověď #3 kdy: 22 Září 2012, 21:35:10 »
Nový poznatek:

S defaultníma tapetama co jsou v Ubuntu obsažené to funguje. Jakmile použiji tapetu z obrázků tak to nefunguje.
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Pozadí při odhlášení
« Odpověď #4 kdy: 22 Září 2012, 21:54:54 »
Má rada je stále stejná ;)
Můžeš si tapetu uložit k ostatním... Teď jsem na mobilu tak ti neřeknu přesně kde jsou uložené... Asi /usr/share/...  "Jen odhaduji z paměti"
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Rover623

Re:Pozadí při odhlášení
« Odpověď #5 kdy: 22 Září 2012, 21:55:10 »
Zkus nainstalovat Ubuntu Tweak a tapetu změnit v něm. Jinak mě to funguje i s tapetama z obrázků, ale jakmile dám měnící-se tapetu (v průběhu dne), tak to lehne a hodí to tam výchozí tapetu. Přitom po instalaci to jelo, pak přišel nějaký update a je konec (na čisté instalaci 12.04.1 to taky nejede, takže to rozbil nějaký update).

Ale pokud chceš jen statickou tapetu, tak by ti měl Tweak pomoct.

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re:Pozadí při odhlášení
« Odpověď #6 kdy: 22 Září 2012, 22:07:41 »
RRadek: Ano, to jsem teď zkusil. Je to /usr/share/backgrounds. Abych tam mohl obrázek vložit tak jsem musel mít root práva => gksudo nautilus. Obrázek se tam vložil, ale jakmile jsem klikl na plochu a dal změnit pozadí, tak bum. Černo, žádný obrázek. Pak jsem ještě zkusil ten obrázek nazvat jako jednu s def tapet a taky černo.

Rover623: Nevím jak se přes tweak nastavuje tapeta, ale nastavil jsem aby se pro přihlašovací obrazovku použila stávající tapeta. Dopadlo to tak, že zmizela i ta defaultní a bylo tam jen fialovo...:-/
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

Rover623

Re:Pozadí při odhlášení
« Odpověď #7 kdy: 22 Září 2012, 22:16:50 »
Tak takhle to dělám já a funguje mi to, tady bude asi něco špatně. Zkus se mrknout do nastavení LightDM

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re:Pozadí při odhlášení
« Odpověď #8 kdy: 22 Září 2012, 22:31:03 »
Ty jo nějak netuším co to je nějaké lightdm a nevím jak se podívat do jeho nastavení, tak jestli bych mohl poprosit trochu navést.
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

Rover623

Re:Pozadí při odhlášení
« Odpověď #9 kdy: 22 Září 2012, 23:08:31 »
LightDM je správce přihlašovací obrazovky kde se pokoušíš změnit tu tapetu, má jeden hlavní konfigurační soubor do kterého se dostaneš pomocí
Kód: [Vybrat]
gksu gedit /etc/lightdm/unity-greeter.conf tam by jsi měl v části "greeter" najít hned nahoře položku "background" a za "=" cestu k té tapetě.

Po zapsání cesty k tvé tapetě by měl LightDM začít používat tebou definovaný obrázek

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re:Pozadí při odhlášení
« Odpověď #10 kdy: 22 Září 2012, 23:37:03 »
nevím proč ale tento soubor je úplně prázdný...:-/

EDIT: Ve složce /etc/lightdm mám pouze soubory ligthdm.conf a users.conf.

EDIT 2: Tak po chvíli pátrání jsem se dostal k tomuto

Citace
In 12.04, unity-greeter no longer uses /etc/lightdm/unity-greeter.conf. It took me hours to figure this out... luckily I found this link on the Ubuntu forums (see post #6). Now the greeter uses gsettings for configuration. Now my question is (but perhaps I should post this as a new question)... how am I supposed to use gsettings to configure unity-greeter?

In post #173 on page 19 of that thread above, someone suggests

gsettings set com.canonical.unity-greeter background '/path/to/wallpaper.jpg'
but the above doesn't work (at least for me). Maybe someone more familiar with gsettings can shed some light here.

Update: Here's how to configure unity-greeter in 12.04: http://askubuntu.com/a/121594/43660 It turns out you need to be the 'lightdm' user for those settings to take.

shareimprove this answer
edited Apr 14 at 13:42

answered Apr 12 at 16:32

Chan-Ho Suh
2,8691932
Well done, I am attaching a bounty to the linked original so we can update it, please submit this as an answer! askubuntu.com/questions/64001/… – Jorge Castro Apr 12 at 16:52
And then we'll just combine the two questions, nice catch on this one! – Jorge Castro Apr 12 at 16:54
@JorgeCastro Sadly, the gsettings command doesn't work for me. I haven't read all the way through that thread yet... maybe there's a solution in there still. – Chan-Ho Suh Apr 12 at 17:06
@Chan-HoSuh I'm working on getting you some testers, we'll get to the bottom of this! – Jorge Castro Apr 12 at 17:12
1    
didnt work for me either – tr3quart1sta Apr 12 at 17:22
show 2 more comments
Was this post useful to you?

Našel jsem to zde - http://askubuntu.com/questions/121373/etc-lightdm-unity-greeter-conf-file-missing.

Tak jsem teda otevřel terminál a místo set jsem použil u příkazu gsettings příkaz get pro získání. A toto byl výsledek:

Kód: [Vybrat]
tomas@tomasPC:~$ gsettings get com.canonical.unity-greeter background
'/home/tomas/Obrázky/mariah_curey.jpg'

Takže tohle by mělo být správně...
« Poslední změna: 23 Září 2012, 00:34:27 od ShallWeDance »
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re:Pozadí při odhlášení
« Odpověď #11 kdy: 02 Října 2012, 08:24:40 »
To fakt nikoho nic nenapadá?
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

Rover623

Re:Pozadí při odhlášení
« Odpověď #12 kdy: 02 Října 2012, 15:21:37 »
Zkusil jsi to změnit přes dconf editor v položce "com.canonical.unity-greeter"

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re:Pozadí při odhlášení
« Odpověď #13 kdy: 02 Října 2012, 22:13:17 »
Nn...zkusím to, ale teď jsem v jednom kole, takže teď tuto drobnost tak nějak přehlížím. Až bude čas tak to zkusím.
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re:Pozadí při odhlášení
« Odpověď #14 kdy: 10 Února 2013, 23:24:22 »
Tak, nevím jak je to možné, ale už je to v pohodě a to jsem s tím nic nedělal... asi nějaký update to spravil za mě... :)
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.