Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nedá sa prihlásiť, hláška: Vaša relácia trvala menej ako 10 sekúnd :([vyriešené]  (Přečteno 1416 krát)

romor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Večer v pohode vypnem a ráno po napísaní mena a hesla sa mi ukáže táto hláška: "Vaša relácia trvala menej ako 10 sekúnd (???). Ak ste sa sami neodhlásili, možno to znamená, že máte nejaký problém s inštaláciou, alebo nedostatok miesta na disku."  Podrobnosti v: ./xsession-errors.

V spomínanom súbore je nasledovné:

/etc/mdm/Xsession: Beginning session setup...
localuser:roman being added to access control list
Setting IM through im-switch for locale=sk_SK.
Start IM through /etc/X11/xinit/xinput.d/all_ALL linked to /etc/X11/xinit/xinput.d/default.
Segmentation fault
/etc/mdm/Xsession: 9: /etc/X11/Xsession.d/90qt-a11y: : Permission denied
Failed to connect to the VirtualBox kernel service
Failed to connect to the VirtualBox kernel service
Failed to connect to the VirtualBox kernel service
Failed to connect to the VirtualBox kernel service
gnome-session[1840]: GLib-GIO-ERROR: No GSettings schemas are installed on the system
aborting...

Vzápätí ma to odhlási. Miesto na disku som skontroloval, je ho dosť. Som z toho puk, čo môže táto hláška znamenať? Kam sa mám pozrieť? Ďakujem
« Poslední změna: 24 Září 2012, 17:39:01 od romor »
Ubuntu 12.04 64 bit & Linux Mint 13 & Linux Deepin

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Nevím jestli ti můj názor nějak pomůže, ale podle toho předposledního řádku je problém se schématy v Gsettings, tzn. zkusil bych spustit jiné prostředí. Pokud jsi to už nezkoušel. Vářim sice z vody, ale za zkoušku nic nedáš.
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

romor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Toto pomohlo:
sudo apt-get  install gsettings-desktop-schemas --reinstall

Netuším presne čo sa stalo, už vôbec nie prečo sa to stalo, ale hlavne že to už ide...
Ubuntu 12.04 64 bit & Linux Mint 13 & Linux Deepin

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.