Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Software na C - spustenie zdrojáku  (Přečteno 2065 krát)

sajmon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Software na C - spustenie zdrojáku
« kdy: 28 Září 2012, 22:17:01 »
Ahojte,
na Win som používal pre jazyk C software Dev++, teraz keď som prešiel na linux chcel by som použiť niečo podobné, tým myslím že po napísaní celého zdrojáku mi po stalačení klávesy (napr. F9) skompiluje aj spustí daný zdroják (čítal som, že v linuxe sa to zväčša robí cez príkaz v terminály, ale to by som nechcel moc robiť).

Takže stiahol som si Anjutu, Geany. No dokážem zdroják len skompilovať a nie aj spustiť . Čo preto treba nastaviť poprípade, čo si potrebujem ešte doinštalovať ??
!! všetkým ďakujem za akúkoľvek pomoc !! :)
Notebook: Hp 4530s -> Ubuntu 16.04; Win 8.1
Netbook: Acer Aspire 751h -> Lubuntu 16.04; Win 10

Martin - ViPEr*CZ*

Re:Software na C - spustenie zdrojáku
« Odpověď #1 kdy: 28 Září 2012, 22:36:43 »
Záleží co a v čem chcete dělat. No mělo by jít spouštět... těžko říct co děláte blbě. Samozřejmě chce vždy založit celý projekt a ne jen cpp file, aby šlo spouštět. Taktéž je možné vyzkoušet ještě další IDE co Vám bude více vyhovovat. Například takové univerzální Netbeans a nebo pro KDE KDevelop či QtCreator.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

sajmon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Re:Software na C - spustenie zdrojáku
« Odpověď #2 kdy: 28 Září 2012, 23:54:58 »
môžem mať aj problém v tom, že nevytváram nové projekty ale len čisto otvorím zdrojový kód a snažím sa ho kompilovať a spustiť ??
!! všetkým ďakujem za akúkoľvek pomoc !! :)
Notebook: Hp 4530s -> Ubuntu 16.04; Win 8.1
Netbook: Acer Aspire 751h -> Lubuntu 16.04; Win 10

sajmon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Re:Software na C - spustenie zdrojáku
« Odpověď #3 kdy: 29 Září 2012, 10:21:10 »
dobre spustil som si cez Wine DevC++, len opäť mi neotvorí konzolu s výstupom,
ale keď spustím Dev-ko vo Win7 s tým istým zdorjákom, tak výstup prebehne bez problémov.
« Poslední změna: 29 Září 2012, 10:23:05 od sajmon »
!! všetkým ďakujem za akúkoľvek pomoc !! :)
Notebook: Hp 4530s -> Ubuntu 16.04; Win 8.1
Netbook: Acer Aspire 751h -> Lubuntu 16.04; Win 10

Martin - ViPEr*CZ*

Re:Software na C - spustenie zdrojáku
« Odpověď #4 kdy: 29 Září 2012, 10:34:05 »
dobre spustil som si cez Wine DevC++, len opäť mi neotvorí konzolu s výstupom,
ale keď spustím Dev-ko vo Win7 s tým istým zdorjákom, tak výstup prebehne bez problémov.
Dělat vývoj na linuxu přes wine je defakto nesmysl. Samozřejmě pokud otevřete jen zdroják a kompilujete (to jsem psal hned na začátku), tak se vám to s největší pravděpodobností nespustí. Založte celý projekt, vytvořte si například pro pokus aplikaci "Hallo world" a zkuste spustit.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Software na C - spustenie zdrojáku
« Odpověď #5 kdy: 29 Září 2012, 10:47:07 »
V anjuta si napises program ulozis ho ako nazov.c . Cez zostavit-zostavit ( F7 ) ho zkompilujes. Potom ides do run-program parameter a tam nastavis cestu k spustitelnemu suboru aj s nazvom suboru. Ten nazov je dolezity ak si kompiloval iny program ako pred tym. Spustis ho cez Run-execute ( F3 ).
Program sa ti spusti v integrovanom terminale. Ak ten terminal nevypnes pred dalsim spustenym tak sa ti spusti dalsi terminal zo systemu.

Pisem o jednoduchom programe nie projekte.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

libcosenior

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Re:Software na C - spustenie zdrojáku
« Odpověď #6 kdy: 29 Září 2012, 10:54:31 »
sajmon, vyskúšaj code::blocks, celkom dobre sa s ním robí.
Ubuntu 10.04

Martin - ViPEr*CZ*

Re:Software na C - spustenie zdrojáku
« Odpověď #7 kdy: 29 Září 2012, 11:04:08 »
Podle mě je lepší návyk dělat (zakládat) si rovnou projekty. Pamatovat si nějaké extra nastavení cesty k programu, kterej jsem před chvíli skompiloval, abych ho mohl spustit je opruz navíc.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

sajmon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Re:Software na C - spustenie zdrojáku
« Odpověď #8 kdy: 29 Září 2012, 12:02:17 »
V anjuta si napises program ulozis ho ako nazov.c . Cez zostavit-zostavit ( F7 ) ho zkompilujes. Potom ides do run-program parameter a tam nastavis cestu k spustitelnemu suboru aj s nazvom suboru. Ten nazov je dolezity ak si kompiloval iny program ako pred tym. Spustis ho cez Run-execute ( F3 ).
Program sa ti spusti v integrovanom terminale. Ak ten terminal nevypnes pred dalsim spustenym tak sa ti spusti dalsi terminal zo systemu.

Pisem o jednoduchom programe nie projekte.

presne toto som chcel, dík. Nevedel som čo dať do tých parametrov

sajmon, vyskúšaj code::blocks, celkom dobre sa s ním robí.

už mám nainštalovaný a tam mi to funguje, dík
!! všetkým ďakujem za akúkoľvek pomoc !! :)
Notebook: Hp 4530s -> Ubuntu 16.04; Win 8.1
Netbook: Acer Aspire 751h -> Lubuntu 16.04; Win 10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.