Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s instalací windlí na linuxový ntb. VYŘEŠENO  (Přečteno 1223 krát)

to.tak

Problém s instalací windlí na linuxový ntb. VYŘEŠENO
« kdy: 29 Září 2012, 20:32:09 »
Zdravím vespolek.
Po pár měsících jsem tu zase s malým problémkem.    Synátor si přinesl notebook HP na kterým byl z výroby instalovaný linux ( myslím že nějaký Debian ), Stejný tip NTB se ale prodával i v provedení s Win7. Syn dělá stavebku a kvůli lepší podpoře CAD programů na mě tlačí, ať mu do kompu instaluju sedmičky.
A tady je jádro dotazu - instalace windlí se vždycky po načtení ovladačů zarazí s modrou smrtí. Už jsem z čirého zoufalství instaloval i XPpro 64bit ale opět se stejným výsledkem.
Smazal jsem z live CD ubuntu celý disk
Přeznačil ho na NFTS
pro jistotu jsem ho z LIve CD sedmiček ještě zformátoval na NFTS

ale výsledek je pořád modrá smrt.  Otázka zní, jestli za tu chybovou hlášku může skutečnost, že notebook byl linuxový a jak z toho ven.
« Poslední změna: 02 Října 2012, 09:53:06 od to.tak »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Problém s instalací windlí na linuxový NTB
« Odpověď #1 kdy: 29 Září 2012, 20:40:33 »
Jsou to Windows 7 s integrovaným SP1? Jestli ne, stáhni.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Problém s instalací windlí na linuxový NTB
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2012, 22:09:37 »
Mimochodem, jaký ntb se prodává s debianem?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

to.tak

Re:Problém s instalací windlí na linuxový NTB
« Odpověď #3 kdy: 30 Září 2012, 08:34:42 »
Je to hp probook 4525s. Původní majitel mu to předvedl pro vyzkoušení a pak to nechal zformátovat aby jsme se nedostali k jeho datům. Takže když to kluk přivezl domů, naskočila úvodní tabulka o bootování debianu a tím to haslo. Dál jsem nic neřešil. Na vyzkoušení jsem do toho strčil live Ubuntu. Vše fungovalo. Pak jsem nechal přes to ubuntu přepsat disk na NTFS aby ho Windows viděly ale s instalací jsou výše popsané problémy.
Teď na tom mám instalovaný dvanáctkový ubuntu abych viděl, že to normálně funguje z disku a vše proběhlo OK na první pokus.
Sedmičky SP1 měly, xp který jsem zkoušel potom měly všechny 3 servispacky.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Problém s instalací windlí na linuxový NTB
« Odpověď #4 kdy: 30 Září 2012, 10:21:10 »
Ak si chces byt naozaj isty ze to nema nic spolocne s ubuntu tak v livecd ubuntu zmaz cely disk a daj vytvorit novu tabulku oddielu ms-dos. Nevytvaraj oddiely a ani nic neformatuj. Toto nechaj az na instalator W7. Este by mozno stalo za to uviest bios do defalt nastavenia.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Problém s instalací windlí na linuxový NTB
« Odpověď #5 kdy: 30 Září 2012, 10:30:59 »
Zkus ten notebook najít na stránkách výrobce. Nedal jsi nám přesný typ. Tento notebook se vyrábí s různými procesory včetně procesoru VIA. Najdi jej na stránkách a pošli odkaz.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

aaaaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
Re:Problém s instalací windlí na linuxový NTB
« Odpověď #6 kdy: 30 Září 2012, 10:56:34 »
Také bych se na stránkách výrobce, podíval po novějším biosu a případně ho akualizoval.

mattyy1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Re:Problém s instalací windlí na linuxový NTB
« Odpověď #7 kdy: 30 Září 2012, 11:43:48 »
Zkusil bych v BIOSu přepnout rozhraní disku. Měly by tam být ne výběr dvě, asi IDE a ještě něco.
Dostal jsem jednou podobný úkol a Widle házely neustále BSOD, dokud jsem to takhle nepřepnul.

EDIT: Dodám, že to bylo na HP ProBook 4525s XX795EA kupovaný se SuSE
« Poslední změna: 30 Září 2012, 11:50:37 od mattyy1 »
NTB - MSI GE60 / i5 4210H / GTX 860M / Arch Linux x64 + KDE5
PC - i5 4460 / GTX 750 Ti / Ubuntu 16.04 x64 + Unity

to.tak

Re:Problém s instalací windlí na linuxový NTB
« Odpověď #8 kdy: 30 Září 2012, 20:20:25 »
Všem díky za rady a snahu pomoct. Stáhl jsem nějakou starší instalaci sedmiček a zkusil to ještě jednou. Instalace kupodivu proběhla. Následně jsem to přepsal českou verzí už bez problémů. Tím pádem můžu prohlásit že Linux nebyl příčinou problému a požádat o zamčeni topícu.

OFF topic- Jen mi připadá na palici, že Linux který má 800mega má v sobě všechny potřebné ovladače ( i když upozorňuje na možnost stáhnout další nesvobodné balíčky, ) Zatímco Windle které mají po instalaci přes 4 giga jsou takový paskvil, že v notesu nenajdou ani wifi. Muselo se stáhnout snad další Giga ovladačů ze support stránek HP a ještě to určitě nbude všechno.
« Poslední změna: 02 Října 2012, 09:56:45 od to.tak »

mattyy1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Re:Problém s instalací windlí na linuxový NTB
« Odpověď #9 kdy: 30 Září 2012, 20:43:32 »
Stačí editovat první příspěvek a přidat do názvu [vyřešeno]  ;)
NTB - MSI GE60 / i5 4210H / GTX 860M / Arch Linux x64 + KDE5
PC - i5 4460 / GTX 750 Ti / Ubuntu 16.04 x64 + Unity

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.