Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gimp-úprava starých výkresů  (Přečteno 2696 krát)

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Gimp-úprava starých výkresů
« kdy: 03 Října 2012, 12:03:35 »
Dobrý den,

nevíte někdo jak zvýraznit staré naskenované výkresy (vybledlý fialový tisk na zažloutlém papíře) nejlépe pomocí Gimpu.

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re:Gimp-úprava starých výkresů
« Odpověď #1 kdy: 04 Října 2012, 10:23:36 »
ked naskenujes ciernobielo alebo desaturujes a pohras sa s jasom/kontrastom, mohlo by to vyzerat fajn.

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re:Gimp-úprava starých výkresů
« Odpověď #2 kdy: 08 Října 2012, 11:32:08 »
Určitě ne skenovat černobíle, tím se zbavím spousty možností úprav, černobílou až ve finálu. Hrát si s tím Můžu donekonečna, potřebuju to zpracovat rychle ve velkém množství. Myslel jsem návod tohoto typu.

http://www.fotorozcestnik.eu/gimp-kontrastni-maska.html

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Gimp-úprava starých výkresů
« Odpověď #3 kdy: 08 Října 2012, 16:49:45 »
Dobrý den,

nevíte někdo jak zvýraznit staré naskenované výkresy (vybledlý fialový tisk na zažloutlém papíře) nejlépe pomocí Gimpu.

Kolik toho máš?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re:Gimp-úprava starých výkresů
« Odpověď #4 kdy: 08 Října 2012, 16:58:32 »
Dobrý den,

nevíte někdo jak zvýraznit staré naskenované výkresy (vybledlý fialový tisk na zažloutlém papíře) nejlépe pomocí Gimpu.

Kolik toho máš?

Asi tak sto stran

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Gimp-úprava starých výkresů
« Odpověď #5 kdy: 08 Října 2012, 17:03:48 »
Dobrý den,

nevíte někdo jak zvýraznit staré naskenované výkresy (vybledlý fialový tisk na zažloutlém papíře) nejlépe pomocí Gimpu.

Kolik toho máš?


Jakej formát?
Asi tak sto stran
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re:Gimp-úprava starých výkresů
« Odpověď #6 kdy: 08 Října 2012, 21:27:01 »
Dobrý den,

nevíte někdo jak zvýraznit staré naskenované výkresy (vybledlý fialový tisk na zažloutlém papíře) nejlépe pomocí Gimpu.

Kolik toho máš?


Jakej formát?
Asi tak sto stran

Formát je většinou A4 nebo A3 občas i větší. Skenování není pro mě problém. Napiš, co máš za lubem.

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Gimp-úprava starých výkresů
« Odpověď #7 kdy: 08 Října 2012, 22:06:21 »
Formát je většinou A4 nebo A3 občas i větší. Skenování není pro mě problém. Napiš, co máš za lubem.

Nevím, jestli je v Gimpu něco jako "Hromadné Akce", ale pokud to chceš fakt rychle, tak doporučuji Photoshop (Actions a Automate->Batch). Před časem jsem kámošovi zachraňoval pár výkresů, které byly už k nepoužití a bohužel ke vší smůle naskenované dost otřesně (nízké DPI, už ani nevím kolik tam bylo) - pouze černobíle (kdyby alespoň stupně šedi). Základ je to kvalitně naskenovat (minimálně 300, lépe 600DPI) a hlavně je lepší i barevně.

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re:Gimp-úprava starých výkresů
« Odpověď #8 kdy: 10 Října 2012, 16:04:18 »

Nevím, jestli je v Gimpu něco jako "Hromadné Akce", ale pokud to chceš fakt rychle, tak doporučuji Photoshop (Actions a Automate->Batch). Před časem jsem kámošovi zachraňoval pár výkresů, které byly už k nepoužití a bohužel ke vší smůle naskenované dost otřesně (nízké DPI, už ani nevím kolik tam bylo) - pouze černobíle (kdyby alespoň stupně šedi). Základ je to kvalitně naskenovat (minimálně 300, lépe 600DPI) a hlavně je lepší i barevně.

Dík Photoshop mi nikdo nekoupí a krást se nemá. Dále s photoshopem neumím. Na něco jsem v Gimpu přišel. Není to batch, ale jde to docela rychle. Hodím to do fóra.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Gimp-úprava starých výkresů
« Odpověď #9 kdy: 10 Října 2012, 16:17:24 »
ImageMagick  -  is a free software suite for the creation, modification and display of bitmap images.

Nebo zkus Phatch z centra softwaru.
« Poslední změna: 10 Října 2012, 16:24:01 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re:Gimp-úprava starých výkresů
« Odpověď #10 kdy: 10 Října 2012, 23:27:33 »
Dík Photoshop mi nikdo nekoupí a krást se nemá. Dále s photoshopem neumím. Na něco jsem v Gimpu přišel. Není to batch, ale jde to docela rychle. Hodím to do fóra.
Kdo mluví o kupování, nebo kradení, si můžeš předse stáhnout časově omezenou verzi. To, že to v PS neumíš, je věc jiná....  ;) Jinak gratuluji k vyřešení  ;D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.