Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: LAMP server  (Přečteno 2893 krát)

Jetchelas

LAMP server
« kdy: 05 Října 2012, 14:17:04 »
Zdravím vespolek,

Potřebuji si na počítači vytvořit localhost a proto jsem pomocí návodu Apache s MySQL a PHP nainstaloval LAMP server. Instalaci jsem provedl pomocí Taskselu.

Poté jsem doinstaloval phpMyAdmin a pomocí příkazu
Kód: [Vybrat]
sudo chmod -R 777 /var/www
upravil oprávnění pro přístup do složky. Poté do adresáře nahrál obsah phpBB3 a otevřel v prohlížeči localhost. Ale někde se asi stala chyba, protože se to špatně zobrazuje:

http://www.imagehosting.cz/images/snmekofnf.png
« Poslední změna: 05 Října 2012, 16:03:15 od Vojtěch Trefný »

Martin - ViPEr*CZ*

Re:LAMP server
« Odpověď #1 kdy: 05 Října 2012, 15:30:08 »
To nebude chyba serveru... to je nejspíš nějaká chyba těch fór... server běží, jinak by se nic neukazovalo... zkuste to znovu jestli jste něco nevynechal při instalaci těch fór. Takhle to vypadá, že se nepřekládají makra šablony. Ale těžko říci. Také prouzkoumat logy jestli se nedozvíte proč se to nepřekládá.
Takto je to příliš obecný problém.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Jetchelas

Re:LAMP server
« Odpověď #2 kdy: 05 Října 2012, 15:59:26 »
Vyzkouším balík stáhnout znovu a uvidím. Zajímavé totiž je to, že úplně stejný balík mám nahraný i na hostingu a tam to fungovalo správně.

Edit: Tak opravdu to není chyba serveru. Nevím proč, ale může za to český balíček fór.
« Poslední změna: 05 Října 2012, 16:29:10 od Jetchelas »

Martin - ViPEr*CZ*

Re:LAMP server
« Odpověď #3 kdy: 05 Října 2012, 19:43:58 »
Vyzkouším balík stáhnout znovu a uvidím. Zajímavé totiž je to, že úplně stejný balík mám nahraný i na hostingu a tam to fungovalo správně.

Edit: Tak opravdu to není chyba serveru. Nevím proč, ale může za to český balíček fór.
Jo to jsem si přesně myslel. Stačí špatná šablona nebo cesta k překladu a je to v pytli.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Jetchelas

Re:LAMP server
« Odpověď #4 kdy: 05 Října 2012, 21:32:09 »
Tak jsem zjistil, v čem chyba je. Já sice do adresáře www nahrát data mohu. Ale aby to fungovalo, tak jsem musel změnit vlastní adresáře na sebe (z root) a po nahrání obsahu nastavit všem přístup po čtení i zápis včetně obsažených složek a souborů.

Martin - ViPEr*CZ*

Re:LAMP server
« Odpověď #5 kdy: 05 Října 2012, 22:04:29 »
Tak jsem zjistil, v čem chyba je. Já sice do adresáře www nahrát data mohu. Ale aby to fungovalo, tak jsem musel změnit vlastní adresáře na sebe (z root) a po nahrání obsahu nastavit všem přístup po čtení i zápis včetně obsažených složek a souborů.
Což je celkem logický.  To samé je potřeba i na tom produkčním serveru. Prostě kam aplikace zapisuje, tak potřebuje mít právo zápisu. A to, že má nadřazená složka 777 neznamená, že její podsložka to automaticky zdědí, když je vytvořena někdy později než bylo nastaveno právo 777 její rodičovské složky.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Jetchelas

Re:LAMP server
« Odpověď #6 kdy: 06 Října 2012, 21:41:30 »
Ano, ale při aplikaci na "živém" serveru stačí balíky pouze nakopírovat. Oprávnění se už někdy od verze 3.0.6 (nevím přesně číslo) nemusí pro složky nastavovat (oprávnění pro složku cache, soubor config.php) protože byl přidám soubor web.congif, který tato oprávnění zařizuje sám.

Armus69

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
    • http://www.netlancers.cz
Re:LAMP server
« Odpověď #7 kdy: 07 Října 2012, 15:15:43 »
Měnit práva a vlastníka na /var/www není dobrý nápad, 777 je už naprosté zlo od doktora zlořáda. Pokud použijeme jako vlastníka web souborů účet webserveru (www-data), pak po konfiguraci a dohrání pluginů nastavíme všem souborům  a adresářům Read Only, write necháme pouze na cache a tmp. V případě použití více www použijeme apache2 mod ITK, popřípadě suexec a jednotlivé vhosty spouštíme zase jen s právy vlastníka souborů, nejlépe pak zase RO, RW práva nastavíme pouze v případě upgrade fóra nebo maintenance. V první řadě si přečteme něco o právech v linux/unix systémech.
jabber:  Armus69@jabber.cz

Martin - ViPEr*CZ*

Re:LAMP server
« Odpověď #8 kdy: 07 Října 2012, 15:25:34 »
Naprosto souhlasím... ale pokud jde o nějaký vývojový desktop vývojáře, pak je to úplně jedno. Jasný, mám to zabezpečený, ale pokud je dotyčný vývojář a ne správce, tak to je fakt jedno. Teda pokud trpí paranojou a má strach, že po dobu návštěvy WC si bude někdo hrát s jeho PC, tak samozřejmě ne  ;D
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Armus69

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
    • http://www.netlancers.cz
Re:LAMP server
« Odpověď #9 kdy: 07 Října 2012, 20:06:44 »
Naprosto souhlasím... ale pokud jde o nějaký vývojový desktop vývojáře, pak je to úplně jedno. Jasný, mám to zabezpečený, ale pokud je dotyčný vývojář a ne správce, tak to je fakt jedno. Teda pokud trpí paranojou a má strach, že po dobu návštěvy WC si bude někdo hrát s jeho PC, tak samozřejmě ne  ;D

u nějakého labu je to opravdu jedno, ale pokud se jedná o vývoj, je nutné aby se to tvořilo od začátku tak jak má s ohledem na funkčnost a bezpečnost.
jabber:  Armus69@jabber.cz

Martin - ViPEr*CZ*

Re:LAMP server
« Odpověď #10 kdy: 07 Října 2012, 20:28:39 »
Naprosto souhlasím... ale pokud jde o nějaký vývojový desktop vývojáře, pak je to úplně jedno. Jasný, mám to zabezpečený, ale pokud je dotyčný vývojář a ne správce, tak to je fakt jedno. Teda pokud trpí paranojou a má strach, že po dobu návštěvy WC si bude někdo hrát s jeho PC, tak samozřejmě ne  ;D

u nějakého labu je to opravdu jedno, ale pokud se jedná o vývoj, je nutné aby se to tvořilo od začátku tak jak má s ohledem na funkčnost a bezpečnost.
Tím, že nastaví na locale 777 na složku s projektem snad vyvíjím s ohledem na to jak mám. Jasně můžu mít složky, které pak při přesunu na produkční prostředí musím změnit na 777 a nastane rozdíl, ale tento rozdíl jsme již zmínili.
Můj vývojář musí umět perfektně OOP, ale to jak se spravuje linux mu může být ukradený (když to umí, tím lépe), na to mám správce serveru. Navíc programátoři mohou mít wokna a tam už na svých PC budou mít defaultně 777. Ale budou vyvíjet s ohledem na bezpečnost a funkčnost.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Armus69

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
    • http://www.netlancers.cz
Re:LAMP server
« Odpověď #11 kdy: 07 Října 2012, 20:48:23 »
Neber to prosím tak doslova, jak jsem to možná napsal. Pronajímám virtuály a celkem často řeším právě chybně nastavené a prostřelené weby obzvlášť phpbb, ze kterých lítá spam rychlostí světla.
« Poslední změna: 07 Října 2012, 21:03:09 od Armus69 »
jabber:  Armus69@jabber.cz

Martin - ViPEr*CZ*

Re:LAMP server
« Odpověď #12 kdy: 07 Října 2012, 21:53:07 »
Si právě myslím, že jsem to asi ne zcela pochopil. No že někdo přes PHP skript v phpbb posílá emaily asi nebude úplně tak oprávnění na složkách. Každopádně by to ty skripty měli mít nějak ošéfované, aby nešlo rozesílat přiliš často a kýmkoliv... například kdo má málo příspěvků.

Neber to prosím tak doslova, jak jsem to možná napsal. Pronajímám virtuály a celkem často řeším právě chybně nastavené a prostřelené weby obzvlášť phpbb, ze kterých lítá spam rychlostí světla.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:LAMP server
« Odpověď #13 kdy: 07 Října 2012, 22:08:47 »
nemyslle to tak, že tam ty skripty někdo nahraje?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.