Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: SimpleUcto a software pro účetnictví a správu Společenství vlastníků bytů  (Přečteno 4908 krát)

beer

  • Host
Bylo by možné nějak rozchodit aplikaci SimpleUcto na linuxu? Má v závislostech net framework, pokoušel jsem se jí nainstalovat pomocí PlayonLinux, ale bez úspěchu. Dala by se nějak přepsat do mona, nebo v monu spouštět?


Citace
Požadavky účetního programu SimpleUcto

    Microsoft Windows 2000, XP, Vista v libovolné edici (lze použít i v serverových verzí s GUI).
    Microsoft .NET Framework 2.0 (lze zdarma stáhnout z Internetu).
    Rozlišení obrazovky 800 x 600 px, doporučeno 1024 x 768 px nebo větší.
    Přístup k Internetu pro stažení programu.

Další informace

Účetní program SimpleUcto je vhodný pro vedení účetní agendy menších SVJ.

Uvažuje se o rozšíření programu o:

    sledování salda
    návaznost na doklady
    evidenci jednotek, vlastníků apod.
    evidenci a vyúčtování služeb
    a další...

« Poslední změna: 24 Října 2012, 13:23:28 od beer »

beer

  • Host
Re:SimpleUcto
« Odpověď #1 kdy: 24 Října 2012, 13:22:47 »
Pokud by někdo měl typ, na nějaký open source program, který by agendu pro SVJ zvládnul v linuxu také, uvítám tip.

A také tip na to, jak řešit elektronické hlasování, které by zohledňovalo velikost spoluvlastnických podílů a případně by si stáhlo aktuální data (vlastníci a jejich podíl) ze stránek katastru. Máme web, který je na platformě blogger a google apps.

Kedrigern

Zkoušel ses jich zeptat na verzi pro Mono? Popřípadě rovnou na podporu jiných OS.

V Monu tomu něco chybí, ale je to chyba špatně definovaných referencí. Nahlásí to:
Kód: [Vybrat]
Cannot open assembly 'SimpleUcto-instalace.exe': File does not contain a valid CIL image.Čili tomu chybí sám program. Kdyby byly zdrojáky, tak to nejspíš půjde modifikovat.

Tak od pohledu není důvod, aby to v monu nechodilo. Problém by byl, kdyby to využívalo WPF, ale nevypadá to tak.

beer

  • Host
OK, položil jsem tam dotaz, pokud budu mít odpověď, dám jí vědět.

beer

  • Host
Ještě mne napadlo, že ve windows jsem to nainstaloval, že by snad šlo složku z program files překopčit z windows do linuxu a exe soubor spustit přes mono? Pokud selhala instalace přes mono v linuxu, nemusí nutně ale selhat spuštění?

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Mě to teda přes vínko jede (wine-1.5.6).

@beer: Jj, to jede taky. Je to jenom jeden exáč.

jabi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
V Mono jsem to nezkoušel, ještě mám v paměti doby, kdy vykreslování pomocí GDI+ v Mono nefungovalo na přijatelné úrovni a obecně WinForms aplikace sice nějak fungovaly, ale vypadaly tak otřesně, že to bylo skoro nepoužitelné (nevím, zda už je to na přijatelné úrovni, pro MONO sice programuji, ale jen programy bez GUI). Se zdrojáky je mimo jiné problém v tom, že program používá komerční knihovnu pro tiskové sestavy, od které mám sice zdrojáky (do kterých mohu legálně zasahovat), ale samotnou knihovnu dle licence nemohu šířit ani v binární podobě, ani ve zdrojácích. Resp. v binární podobě pouze jako součást programu. Tato knihovna využívá i PINVOKE volání systémových knihoven Windows (určitě při tvorbě PDF pro získávání informací pro embedování fontů, možná i jinde, detailně jsem to nezkoumal).

Instalátor je ovšem v InnoSetup, tedy jde o nativní EXE soubor (v Delphi), který pod MONO spustit nelze. Nicméně z hlediska instalace by mělo stačit překopírovat soubory z nainstalovaného adresáře programu ve Windows. Navíc program používá fonty Arial včetně variant Narrow a Black.

Nějak by to v MONO fungovat mohlo, tedy alespoň bych čekal, že to půjde spustit. Pokud budou nějaké drobné problémy, mohu se pokusit je nějak pořešit. Pokud budou problém většího rázu, tak pravděpodobně s tím bohužel nic neudělám. Nechci tomu věnovat příliš mnoho času, protože zájemců o spouštění pod UNIXem je velmi málo (tohle je zatím první dotaz, který se ke mě dostal). Navíc, pokud vím, někteří uživatelé UNIXu mají odpor k věcem, které běží pod MONO.

Autor programu

beer

  • Host
Děkuji všem za reakce. Program se mi líbí, zkusím ho překopírovat z windows a uvidíme, co se stane.

Pokud nebudou nějaké výrazné problémy, bylo by řešení udělat zip archiv s návodem spuštění pro linux.

Co se týká toho používání mona, dříve byly některé programy (banshee,...) přítomny jako výchozí v Ubuntu po instalaci.

@pacholik
Jak si to do wine instaloval? Napřed si nějak instaloval .net framework?

Rover623

Tak já jsem to spustil, jednoduše jsem si prostě do disku Wine dodal podkladové soubory Windows+Mono, ale má to jednu vadu, při startu to hlásí, že v programu nastala chyba, ale následně se to spustí

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Wine od verze 1.5.něco přibaluje win mono (stejně jako to dělá s geckem). Ale nainstalovat by to mělo jít i se starší verzí, spustíš to potom přes linuxový mono.
Kód: [Vybrat]
mono .wine/drive_c/Program\ Files/SimpleUcto/SimpleUcto.exe

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.