Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Z Windows na Suse  (Přečteno 6400 krát)

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Z Windows na Suse
« kdy: 28 Ledna 2007, 16:04:35 »
Na této adrese: http://www.novell.com/linux/demos/desktop.html

je zajímavá prezentace SUSE Enterprise Desktopu 10. Pokud to takhle opravdu funguje tak je ot tedy hodně uživatelsky příjemné! Kdyby něco takového mělo i ubuntu... :)

Martin - ViPEr*CZ*

Z Windows na Suse
« Odpověď #1 kdy: 28 Ledna 2007, 16:19:30 »
Hezký video... :)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Jere

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 625
Z Windows na Suse
« Odpověď #2 kdy: 28 Ledna 2007, 19:09:39 »
Ten kurzor je hroznej :) Jinak co me zaujalo, je to vyhledevani, ale spis negativne... respektive zajimalo by me, jak presne to funguje, protoze jeslti to indexuje uplne vsechny soubory na PC, tak IMHO musi zbytecne zpomalovat a i ten index asi nebude zrovna maly.

zutroy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 282
Z Windows na Suse
« Odpověď #3 kdy: 28 Ledna 2007, 19:26:59 »
Citace: Bornnover
Na této adrese: http://www.novell.com/linux/demos/desktop.html

je zajímavá prezentace SUSE Enterprise Desktopu 10. Pokud to takhle opravdu funguje tak je ot tedy hodně uživatelsky příjemné! Kdyby něco takového mělo i ubuntu... :)
Co bylo v te prezentaci, co Ubuntu nema (nebo nemuze mit)??

Compiz, jejich menu, nebo Beagle...?
Všechno jsem zkusil a všechno rychle zahodil - zpět k Berylu, klasickým gnome menu a místo vyhledávání (který je opravdu nenažraný) je lepší udržovat alespoň trošku pořádek..

Nebo by ubuntu melo mit podobnou prezentaci? :)
"I'm not crazy. Don't call me crazy! I'm just not user-friendly."
:-P

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Z Windows na Suse
« Odpověď #4 kdy: 28 Ledna 2007, 19:59:59 »
Podobná prezentace by nebyla na škodu...
trochu Berylu apod.... Mohlo by to lidi nalákat...

Hlavně by se mělo ukázat, že to je podobné Windows, spousta hezkých grafických blbostí apod. Tím se lákají běžní uživatelé + tedy bezpečnost pro ty znalejší nebo extrémně neznalé... Prostě Ubuntu musí být vidět, a to jako hezký, bezpečný a přítulný systém

Já osobně mám Ubuntu 2,5 měsíce a pořád ladím a ladím k obrazu svému... viz např můj návod na automatické změny plochy v Gnome :-) A teď přes Bash nechávám blikat své LED diody na notebooku :-)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Jere

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 625
Z Windows na Suse
« Odpověď #5 kdy: 28 Ledna 2007, 21:27:04 »
Citace: zutroy
Co bylo v te prezentaci, co Ubuntu nema (nebo nemuze mit)??
Co Ubuntu *nema* a *muze* mit je docela velky rozdil. U komercniho Suse predpokladam, ze uz vsechno funguje "out of box"

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
Z Windows na Suse
« Odpověď #6 kdy: 28 Ledna 2007, 21:28:28 »
Citace: jakub.lucky
A teď přes Bash nechávám blikat své LED diody na notebooku :-)
heej?? hod niekam ten pekny skriptik :)) hodilo by sa mi to ..ako notifikacia do centericq :p
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

Skeletonix

  • Host
Z Windows na Suse
« Odpověď #7 kdy: 28 Ledna 2007, 21:46:12 »
mno je to pěkné a snad se v Fiesty Fawn dočkáme  funkčního 3D Desktopu nastavitelného třeba hned při instalaci ;) ... Beagle používám, a nějké zdržování zatím nesleduji (P-D 2,86Ghz, 1024RM, GeForce7600). A to menu mi nepřijde tak moc super, ale není potíž ho v  Ubuntu doinstalovat.
Ano ty prezentace od Suse jsou moc pěkné a jistě by trochu povedené reklami Ubuntu neškodilo, ale pokud nejsou lidi, tak raděj odladěný systém(což se zatím o Edgym říct moc nedá :( ) než obrázky okolo.
Docela by mne zajímalo jak moc je odladěný Suse oproti openSuse a Ubuntu Edgy, snad jednou zbyde čas a openSuse odzkouším.
----------------------------------
odladěný systém  ~ základní aplikace z originálních repositářů fungují na 95% :D

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Z Windows na Suse
« Odpověď #8 kdy: 28 Ledna 2007, 22:02:50 »
Citace: Jarda
U komercniho Suse predpokladam, ze uz vsechno funguje "out of box"
Já osobně bych nepředpokládal, že jen kvůli komerčnosti je distro lepší.

Vojtin

  • Host
Z Windows na Suse
« Odpověď #9 kdy: 28 Ledna 2007, 22:16:58 »
Citace: Skeletonix
mno je to pěkné a snad se v Fiesty Fawn dočkáme  funkčního 3D Desktopu nastavitelného třeba hned při instalaci ;) ... Beagle používám, a nějké zdržování zatím nesleduji (P-D 2,86Ghz, 1024RM, GeForce7600). A to menu mi nepřijde tak moc super, ale není potíž ho v  Ubuntu doinstalovat.
Ano ty prezentace od Suse jsou moc pěkné a jistě by trochu povedené reklami Ubuntu neškodilo, ale pokud nejsou lidi, tak raděj odladěný systém(což se zatím o Edgym říct moc nedá :( ) než obrázky okolo.
Docela by mne zajímalo jak moc je odladěný Suse oproti openSuse a Ubuntu Edgy, snad jednou zbyde čas a openSuse odzkouším.
----------------------------------
odladěný systém  ~ základní aplikace z originálních repositářů fungují na 95% :D
Ano ve feisty je balíček desktop-efects a ten nainstaluje compiz a je funkční.

Skeletonix

  • Host
Z Windows na Suse
« Odpověď #10 kdy: 28 Ledna 2007, 22:28:03 »
ano, něco málo jsem o tom slyšel ... počkám až Feisty vyjde .. ale moc se těším!

Jere

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 625
Z Windows na Suse
« Odpověď #11 kdy: 28 Ledna 2007, 23:02:23 »
Citace: vojtech.t
Citace: Jarda
U komercniho Suse predpokladam, ze uz vsechno funguje "out of box"
Já osobně bych nepředpokládal, že jen kvůli komerčnosti je distro lepší.
Hm, tak to ja teda ano. Pokud jsem daval pozor, ta reklama neni urcena pro jednotlivce, ale pro firmy. A velmi pochybuju o tom, ze by si nekdo dovolil prodavat enterprise produkt, kde bys pak musel horko tezko rucne rozjizdet spoustu veci, ktere uvadeji v reklame :)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Z Windows na Suse
« Odpověď #12 kdy: 29 Ledna 2007, 14:14:02 »
Citace: Jarda
Citace: vojtech.t
Citace: Jarda
U komercniho Suse predpokladam, ze uz vsechno funguje "out of box"
Já osobně bych nepředpokládal, že jen kvůli komerčnosti je distro lepší.
Hm, tak to ja teda ano. Pokud jsem daval pozor, ta reklama neni urcena pro jednotlivce, ale pro firmy. A velmi pochybuju o tom, ze by si nekdo dovolil prodavat enterprise produkt, kde bys pak musel horko tezko rucne rozjizdet spoustu veci, ktere uvadeji v reklame :)
Je možné, že pro firmy mají vymyšleno něco lepšího, ale je-li to pravda, tak je to další věc, která mi suse znechucuje, protože i placená verze pro normální uchazeče je co do funkčnosti všeho velmi podobná ubuntu (osobně mám zkušenosti a v ubuntu mi po instalaci okamžitě fungovalo dokonce víc věcí než v suse a ty zbylé se daly nastavit lépe).

zutroy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 282
Z Windows na Suse
« Odpověď #13 kdy: 29 Ledna 2007, 15:19:44 »
Citace: Vojtin
Ano ve feisty je balíček desktop-efects a ten nainstaluje compiz a je funkční.
Ten balicek nainstaluje compiz s hoodne omezenou funkcnosti - zadny pluginy - jenom wobbly windows, application switcher a prepinani ploch  (taky orizly). Suse to ma stejne.

Kdyz si nekdo kvuli temhle efektum nainstaluje "ty linuksy" a uvidi, co mu daji desktop-effects, tak se zasmeje a supem se vrati k ukradene Viste.. :-/

Citace: vojtech.t
Citace: Jarda
Citace: vojtech.t
Já osobně bych nepředpokládal, že jen kvůli komerčnosti je distro lepší.
Hm, tak to ja teda ano. Pokud jsem daval pozor, ta reklama neni urcena pro jednotlivce, ale pro firmy. A velmi pochybuju o tom, ze by si nekdo dovolil prodavat enterprise produkt, kde bys pak musel horko tezko rucne rozjizdet spoustu veci, ktere uvadeji v reklame :)
Je možné, že pro firmy mají vymyšleno něco lepšího, ale je-li to pravda, tak je to další věc, která mi suse znechucuje, protože i placená verze pro normální uchazeče je co do funkčnosti všeho velmi podobná ubuntu (osobně mám zkušenosti a v ubuntu mi po instalaci okamžitě fungovalo dokonce víc věcí než v suse a ty zbylé se daly nastavit lépe).
Out-of-the box to asi fungovat nebude.. nebo jenom s grafikama od Intelu - i komerční SuSE musi resit probleny s proprietalnima ovladacema, takze to budou mit reseny asi podobne jako Ubuntu.


PS: Omlouvam se za delku.. priste nebudu vsechno citovat..
"I'm not crazy. Don't call me crazy! I'm just not user-friendly."
:-P

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Z Windows na Suse
« Odpověď #14 kdy: 29 Ledna 2007, 16:09:07 »
Citace: zutroy
Citace: vojtech.t
Citace: Jarda
Hm, tak to ja teda ano. Pokud jsem daval pozor, ta reklama neni urcena pro jednotlivce, ale pro firmy. A velmi pochybuju o tom, ze by si nekdo dovolil prodavat enterprise produkt, kde bys pak musel horko tezko rucne rozjizdet spoustu veci, ktere uvadeji v reklame :)
Je možné, že pro firmy mají vymyšleno něco lepšího, ale je-li to pravda, tak je to další věc, která mi suse znechucuje, protože i placená verze pro normální uchazeče je co do funkčnosti všeho velmi podobná ubuntu (osobně mám zkušenosti a v ubuntu mi po instalaci okamžitě fungovalo dokonce víc věcí než v suse a ty zbylé se daly nastavit lépe).
Out-of-the box to asi fungovat nebude.. nebo jenom s grafikama od Intelu - i komerční SuSE musi resit probleny s proprietalnima ovladacema, takze to budou mit reseny asi podobne jako Ubuntu.
Já to chápu, ale někteří zde (Jarda) psali tak, jakoby to mělo geniálně fungovat, jen kvůli tomu, že je to komerční (apoň tak jsem to pochopil, pokud špatně, tak se omlouvám).

Jere

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 625
Z Windows na Suse
« Odpověď #15 kdy: 29 Ledna 2007, 17:34:30 »
... fakt mimo... no, nebudeme to zas resit

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Z Windows na Suse
« Odpověď #16 kdy: 29 Ledna 2007, 18:31:47 »
Co se týče akcelerovaného desktopu v Ubuntu, stále doufám, že tam bude Metacity se zapnutým composite managerem (který by měl mít podobné vlastnosti jako Compiz), protože cpát do systému jiný window-manager je prasárna hodná akorát tak Novellu.

Pokud ne, jsem jednoznačně pro Compiz, protože podle posledních komentářů jsem slyšel, že Compiz je podstatně rychlejší než Beryl, umí načítat témata z Metacity, aj.

A abych byl trochu k tématu: ano, Ubuntu by si zasloužilo podobná videa, co a jak se systémem dělat. Trochu marketingu (ne, že by jej teď mělo špatný, ale zlepšovat co je)

zutroy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 282
Z Windows na Suse
« Odpověď #17 kdy: 29 Ledna 2007, 19:38:26 »
Beryl umi "Metacity se zapnutym composite managerem" - vlastne ma manager, kterej vypada jak metacity a podporuje temata metacity (Heliodor), to samy ma pro KDE (Aquamarine).

Origos Metacity nemuze podporovat composite (alespo zatim..). KDE4 to bude umet, ale Beryl ma uz v podstate vsechny ficury, co se chystaji pro KDE (a tykaji se spravce oken)..

Co se rychlosti tyce, to vyjde +- nastejno - na neco je rychlesi Compiz, na neco Beryl.
Obcas spadnou oba, ale v Berylu se toho da vic nastavit..

Btw: Proc prasarna?? Linux je o volbe a distribuce jsou od toho, aby sestavily co nejlepsi system tak, aby s nim nebylo zbytecne moc prace pri a po instalaci.

Kdybych chtel vsechno pekne cisty "od vyrobce", tak pouzivam treba Gentoo (no flame - super system, ale prestalo me to bavit, kdyz sem po 2 dnech kompilace zjistil, co vsechno neni v origos. gnome a co jeste musim nastavit).

A abych se taky vratil: Spis nez Ubuntu by takovy videa potreboval linux obecne - pro uzivatele a ne jen pro firmy jako potencialni zakazniky. Neni prece dulezity, jestli je oblibenejsi Ubuntu nebo SuSE! :)

Problem je, ze video na netu uvidi jenom ten, kdo se o takovou problematiku uz zajima, ne obyc. BFU, kterej ma pocitac na MP3, video, net a maily - pro kteryho je prave Ubuntu (jak) delany.
"I'm not crazy. Don't call me crazy! I'm just not user-friendly."
:-P

zutroy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 282
Z Windows na Suse
« Odpověď #18 kdy: 31 Ledna 2007, 11:03:59 »
Taky hezky video o Linuxu (sice RedHat, ale stoji za to):
http://www.redhat.com/v/ogg/TruthHappens.ogg
"I'm not crazy. Don't call me crazy! I'm just not user-friendly."
:-P

Skeletonix

  • Host
Z Windows na Suse
« Odpověď #19 kdy: 31 Ledna 2007, 11:52:33 »
moc hezké video :D

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Z Windows na Suse
« Odpověď #20 kdy: 03 Února 2007, 09:59:48 »
Jo je to pěkné...

Objednal jsem si Suse 10.2. a opravdu příjemně mě překvapilo, je to velice dobře propracovaný systém a hlavně dotažený...což občas u (k)ubuntu neví vše úplně košer :-) ..... ale bude líp...
Jediná věc mě nepotěšila, protože Pc na kterém jsem to testoval, nebylo nejrychlejší (AMDK7 800 Mhz, 512 Mb paměť). Suse je na této konfiguraci přece jen podstatně línější než (k)ubuntu...
------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

Michal Pavelka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Z Windows na Suse
« Odpověď #21 kdy: 09 Února 2007, 13:50:39 »
Pekna prezentace,jeste by to chtelo neco na UBUNTU a  byla by nice reklama

Martin - ViPEr*CZ*

Z Windows na Suse
« Odpověď #22 kdy: 09 Února 2007, 13:55:39 »
Na Suse se prej líp generuje hardware po instalaci, ale s ubuntu jsem taky spokojenej. Rozjel jsem co jsem potřeboval takže si nestěžuju. ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
Z Windows na Suse
« Odpověď #23 kdy: 02 Března 2007, 19:48:23 »
No hledal jsem pro jednoho kolegu naky navod na server HP 380, ktery ma hardwarovy RAID 6i a nasel jsem oficialni podporu na RatHat, Suse a na wiki orgUbuntu sem nasel navod, jak kompletne zprovoznit HP 385 i s podporou radicu RAIDu 6i. Jinak na jiny distra v podstate nic (myslim naky navod).

Tak to je duvod, proc mi Ubuntu za pomerne kratkou dobu prirostlo k srdci :-), pac sem navod nakonec nasel a nemusim platit za Suse ci RatHat.

PS: Abych nebyl krivak, tak sem nasel na abclinuxu i navod na zprovozneni toho HW raidu pro Fedorku, ale s  tou delam ve skole a neni tak uplne userfriendly a nema takovou fantastickou podporu, jako na Ubuntu.
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.