Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: splash  (Přečteno 782 krát)

oraf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
splash
« kdy: 02 Listopadu 2012, 16:56:52 »
tak jsem si naisntaloval plamouth, ale nejak se mi to zaseklo a ted mi nejde nabootovat ubuntu, po startu nejprve byl splash ktery nikdy neskoncil a ted uz je tam jen fialova obrazovka a nic se nedeje, nevite nekdo kudy do toho ?

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:splash
« Odpověď #1 kdy: 02 Listopadu 2012, 17:32:11 »
opravdu si dodal dostatek informací  :( budu tedy vařit z vody. Když stiskneš Esc, mel by si přepnout mimo plymouth a vidět na čem to stojí. Pokus se nahodit záchraný režim, takže při startu držet shift a zvolit něco jako chráněný grafický režim, pokud naběhne odinstaluj co si nainstaloval, pokud ne tak udělej to samé v konzole. Do ní se dostaneš, když to visí na té fialové obrazovce ctrl+alt+F1

oraf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re:splash
« Odpověď #2 kdy: 03 Listopadu 2012, 10:24:50 »
pri atisku ESC bezi ten vypis strasne rychle a tak nestihnu precit kde je problem ale vzdy to potom skoci na tom ze je tam fialova obrazovka napisu ubuntua pod tim par cervenych puntiku, konzole mi takhle nejde spustit:-( ,

oraf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re:splash
« Odpověď #3 kdy: 03 Listopadu 2012, 10:28:29 »
po startu se shiftem se probehla kontrola disku a zase to zamrzlo, nemuze byt problem ze by se nejak poblaznili graficke ovladace? mam tam tu hruzu nvidia optimus

oraf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re:splash
« Odpověď #4 kdy: 03 Listopadu 2012, 11:00:22 »
VYŘEŠENO pomoci liveCD jsem upravil soubor etc/default/grub  nastavil jsem quiet Splash  ->grub-update a zase funguje

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:splash
« Odpověď #5 kdy: 03 Listopadu 2012, 11:04:47 »
dobrá práce  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.