Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nemožnost přihlásit se [vyřešeno]  (Přečteno 1975 krát)

hyg

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Nemožnost přihlásit se [vyřešeno]
« kdy: 03 Listopadu 2012, 21:51:44 »
Ahoj,
nastal jeden velice závažný problém. Většinou nejdřívě několik dní googluju, než to dám sem, ale svůj notebook nutně potřebuji a proto se vám omlouvám, že se ptám na věc, která by se třeba dala vyhledat (za půl hodiny se mi to ale nepodařilo).
Na svém lenovu x200s mám 32bit 12.10 a to s ďábelským koktejlem výchozího unity, lxde a xfce, mezi kterými různě přeskakuji a experimentuji. Sledoval jsem video na YT, ale zmrzlo, nejdříve trochu, pak zamrzl celý počítač a vůbec nereagoval. Jediné, co mě v tu chvíli napadlo, bylo jít od konsole, což jsem taky udělal. No a místo "sudo reboot" se mi v hlavě někde vynořil příkaz "startx" a mě nenapadlo nic lepšího, než ho napsat. Potom se myslím začalo načítat Unity a protože jsem zapomněl, jak dlouho se načítá, tak když jsem viděl bez panelů jednu ikonu na ploše, myslel jsem, že se někde stala chyba a tentokrát jsem již přes konsoli rebootnul.
Po rebootu se vše zdálo v pohodě, ale když se v úvodím přihlašovacím okně přihlásím v libovolném prostředí, problikne na zlomek sekundy černá obrazovka s cca 5ti řádky nějakého textu a vrátí mě to zpět na přihlašovací obrazovku. Jediné, co funguje a z čeho teď taky píšu, je Guest session (jiné uživatele nemám a nezkoušel jsem je tedy).
Neměl byste někdo nápad, co bych měl dělat? Vím, že jsem selhal, ale věřím, že každému se to párkrát taky stalo a nebude mi nadávat, že sázím od boku příkazy, zvlášť se "sudem".
Díky moc
« Poslední změna: 04 Listopadu 2012, 13:11:52 od hyg »

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Nemožnost přihlásit se
« Odpověď #1 kdy: 03 Listopadu 2012, 21:58:29 »
Zkusil bych toto:

Citace
Pokud by se vám během nastavování Compiz podařilo celé prostředí shodit, je nutné vymazat konfiguraci z vašeho /home v adresáři gconf/apps/compiz-1. To provedete následovně, stlačte CTRL-ALT-F1, přihlaste se do svého profilu a zadejte následující (bez uvozovek) „sudo rm -r /home/vášnick/.gcon /apps/compiz-1“. Následně restartujte systém pomocí „sudo shutdown -r now“.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

hyg

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re:Nemožnost přihlásit se
« Odpověď #2 kdy: 03 Listopadu 2012, 22:20:52 »
Díky, vyzkoušel jsem, bohužel bez úspěchu. (roverův článek ;))

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Nemožnost přihlásit se
« Odpověď #3 kdy: 03 Listopadu 2012, 22:30:45 »
Díky, vyzkoušel jsem, bohužel bez úspěchu. (roverův článek ;))

Jj, nechtělo se mi to opisovat, proto ta citace. Tak jinak co máš za grafiku a co používáš za ovladače?
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Nemožnost přihlásit se
« Odpověď #4 kdy: 03 Listopadu 2012, 22:34:28 »
Vyskusaj si tu hlasku nahrat na mobil a stopnut. Ci tam nebude nieco o pravach k suborom v /home.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

hyg

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re:Nemožnost přihlásit se
« Odpověď #5 kdy: 03 Listopadu 2012, 22:56:22 »
Tadeáš: Intel GM45 express chipset. Žádné nesvobodné ovladače jsem neinstaloval, jinak nevím, jak to zjistit.
TIBOR: Můj smartphone má bohužel žalostný foťák, takže ani na cca patnáctý pokus se mi nepodařilo rozeznat slova. Dospěl jsem ale k závěru, že se jedná o stejnou nebo velmi podobnou obrazovku, která se mi ukazuje těsně před vypnutím počítače - několik řádků začínajících (pravděpodobně, nejsem si jist) hvězdičkou a pod tím stupňovitý výpis zhruba pěti deviců nebo jak to nazvat, jedno z nich je USB0, ten zbytek nestíhám (před nějakou dobou jsem kvůli problémům se suspendací zakazoval některým portům "probouzení", ale už si nepamatuji, jak jsem to dělal).
Zatím díky všem

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Nemožnost přihlásit se
« Odpověď #6 kdy: 03 Listopadu 2012, 22:59:33 »
Když budeš držet při startu klávesu ESC tak ty výpisy nedáš?
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

hyg

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re:Nemožnost přihlásit se
« Odpověď #7 kdy: 03 Listopadu 2012, 23:12:50 »
Ano, dám!
Kód: [Vybrat]
*Starting anac(h)ronistic cron
*Stopping anac(h)ronistic cron
*Checking battery state...
*Starting CUPS printing spooler/server
S15
    USB0
        USB3
           USB5
              acpid:exiting
speech-dispatcher disabled; edit /etc/default... (dál to nemám vyfoceno, kdyby to bylo důležité, doplním

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Nemožnost přihlásit se
« Odpověď #8 kdy: 04 Listopadu 2012, 00:05:51 »
mrkni do /var/log/*dm*.log či greeter pokud ho tam máš, prostě do /var/log
v ./x*errors, by taky mohlo něco být..
Nepoužil si nějaké doplňky kvůli vzhledu (mohly být problémové)?
Tohle opravdu není lehce zjistitelné..
Já podobnou věc řešil na G3.2 i G3.4 G2 v pohodě na stejné distribuci.
« Poslední změna: 04 Listopadu 2012, 00:21:14 od jadd »

hyg

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re:Nemožnost přihlásit se
« Odpověď #9 kdy: 04 Listopadu 2012, 11:49:27 »
Díky za dmesg, tam jsem našel hlášení lightdm (přičemž jsem mimochodem zjistitl, co to je). Když nepomohla ani přeinstalace, nahodil jsem tam GDM, pod kterým to běhá v klidu. Není to sice úplné řešení, ale hlavně, že mi to běhá, babrat se po příčině teď nemůžu.
Rád bych poděkoval všem, kteří mi pomáhali!

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Nemožnost přihlásit se [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 04 Listopadu 2012, 13:57:05 »
dmesg jsem zrovna úplně nemyslel, spíše /var/log/gdm/*.log nebo /var/log/lightdm/*.log, ale budiž.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.