Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 12.04 - Ikona plochy v launcheru  (Přečteno 1265 krát)

Dr.Joe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Ubuntu 12.04 - Ikona plochy v launcheru
« kdy: 07 Listopadu 2012, 18:07:08 »
Mám dotaz.

Dá se do launcheru v Unity přidat ikona na odkaz plochy?
Vím, že na plochu se dostanu stiskem kláves Ctr+Super+D, ale přijde mi to dost nepraktické.

Lubuntu 18.04

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Ubuntu 12.04 - Ikona plochy v launcheru
« Odpověď #1 kdy: 07 Listopadu 2012, 18:13:56 »
V ccsm (pokud nemáš nainstalovat balík compizconfig-settings-manager) v nastavení Unity pluginu záložka Experimental, položka Show "Desktop Icon" in the launcher.

Dr.Joe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:Ubuntu 12.04 - Ikona plochy v launcheru
« Odpověď #2 kdy: 07 Listopadu 2012, 20:26:02 »
Díky za pomoc.
Nastavení jsem udělal, ale v launcheru (i po restartu) se to nezobrazilo. Není to provázáno ještě s nějákou další věcí?
Lubuntu 18.04

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Ubuntu 12.04 - Ikona plochy v launcheru
« Odpověď #3 kdy: 07 Listopadu 2012, 20:38:59 »
Tohle by se mělo projevit okamžitě, ale přiznám se, že když jsem to psal, tak jsem to netestoval, ačkoli jsem se díval do ccsm, abych to napsal správně. Momentálně nemám 12.04 po ruce a na 12.10 je to zas jinak.

aloisam

  • Host
Re:Ubuntu 12.04 - Ikona plochy v launcheru
« Odpověď #4 kdy: 07 Listopadu 2012, 21:08:08 »
nepovyšoval jsi? Každopádně bych asi zkusil promazat nastavení compizu:  ~./.compiz-1, ~/.config/compiz-1, ~/.gconf/apps/compiz-1, ~.gconf/apps/compizconfig-1. U mě se změna v nastavení projeví okamžitě, ale ikona funguje jen jednosměrně, což je imho hrubá chybka.. No stejně to nepoužívám, mám nastaven "hot corner" v:  ccsm→Hlavní nastavení→Key bindings.

Dr.Joe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:Ubuntu 12.04 - Ikona plochy v launcheru
« Odpověď #5 kdy: 09 Listopadu 2012, 15:17:52 »
Nepovyšoval jsem. Čistá instalace. Zkusil jsem promazat nastavení compizu dle rady, ale stále bez výsledku.
Tak nevím.
Lubuntu 18.04

beer

  • Host
Re:Ubuntu 12.04 - Ikona plochy v launcheru
« Odpověď #6 kdy: 09 Listopadu 2012, 15:34:46 »
Pokud by se dala klávesová zkratka Ctr+Super+D přepsat do terminálu (vyvolává nějaký příkaz, co skryje všechny okna a programy a nebo prostě nějakým kódem v terminálu emulovat stisknutí uvedené klávesové zkratky), tak by se dal na to vytvořit Show-desktop.desktop spouštěč v /usr/share/applications a ten by se potom mohl dát do unity panelu. Nevím, jestli jsem se vyjádřil srozumitelně.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.