Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Názor na můj blog o internetu a Linuxu  (Přečteno 4405 krát)

API124

  • Host
Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« kdy: 19 Listopadu 2012, 18:00:17 »
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat na Váš názor na můj blog o Linuxu a Internetu který najdete na adrese http://tuxpages.cz. Vím o problému s texty v nadpisech a pár článků nemá kontrolu pravopisu, tu ještě musím udělat.
Chtěl bych se zeptat na Váš názor na stránku.
Předem děkuji za všechnu kritiku.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #1 kdy: 19 Listopadu 2012, 18:31:13 »
Hlavně změň font - tyhle šablony pro WP hojně užívají font Oswald, který má ale problémy s českými znaky. Je to  v Menu > Vzhled > Editor a hned první se ti zobrazí CSS soubor, tam odstraň řádek nad "body", tj. @import url(http://fonts.googleapis.com/css?family=Oswald); a všude v kódu nahraď řetězec ´Oswald´třeba za ´Sans´- je to standardizované, bezpatkové písmo a bude se ti ve všech prohlížečích zobrazovat stejně.
A určitě se zaměř na pravopis - vypadá to špatně a vyhledávače s tím mají problémy.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

API124

  • Host
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #2 kdy: 19 Listopadu 2012, 19:05:53 »
Děkuji, o ten font jsem se již snažil ale nepodařilo se mi to, teď je to už vpohodě.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #3 kdy: 19 Listopadu 2012, 19:31:33 »
Děkuji, o ten font jsem se již snažil ale nepodařilo se mi to, teď je to už vpohodě.

Jj, už to vypadá lépe  ;) a ještě si dej bacha na anglické texty na českém blogu > buď vše v češtině nebo si udělej dvojjazyčnou verzi > jde to pomocí pluginu Google Translate.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #4 kdy: 19 Listopadu 2012, 19:51:05 »
Oprav si prosím "Google Analitics". Taky nechápu rozdělení sekcí: Ostatní = Uncategorized. Jinak pěkné.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Kedrigern

Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #5 kdy: 19 Listopadu 2012, 21:30:48 »
Trochu jsem ti zaoponoval u některých zápisků :).

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #6 kdy: 19 Listopadu 2012, 21:36:30 »
Canonical si bere z opensource, ale sám do něj nepříspívá -> lži
u každého sw je zdrojový kód, Ubuntu font, artwork lze použít v jiných distribucích (příklad: Unity v Gentoo).
Má to smysl kopírovat někoho jiného?
« Poslední změna: 19 Listopadu 2012, 21:43:23 od jadd »

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #7 kdy: 19 Listopadu 2012, 21:56:48 »
Asi bylo myšleno že nepříspívá do velkých projektů jako je kernel či libreoffice. Což je částečně pravda. Tam je zastoupení Canonicalu mizivé.
EDIT: napsal jsem tyto projekty, protože o nich jsem našel statistiky přispívání. Jinak si myslím, že na tom že Canonical více bere než dává není nic špatného. Prostě opensource.
« Poslední změna: 19 Listopadu 2012, 22:08:35 od Dandim »
OS: Fedora 25

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #8 kdy: 19 Listopadu 2012, 22:34:47 »
Otázka pak je, s čím by přispět mohl? mě tedy nenapadá nic.

Ale abych sám jen nekritizoval, o fci sysrq, jsi napsal pěkný článek (takto vysvětlené v cz jsem to neviděl).
Sysrq je diskutabilní. Když to zamrzne při otevřeném editoru, stejně to nepůjde uložit. Fce slouží kernel vývojářům, uživatelům je v podstatě na nic.
http://www.root.cz/clanky/sysrq-klavesa-pro-reseni-problemu/
podobné datum, tady jsi byl rychlejší (včetně Ubuntu wiki)(OOM killer - dosti podobná slova zvolená)

Tohle je taky pěkné. Vyvaroval bych se stahovat ve warezu, open source, vždy jsou relevantnější místa.

No, a chtělo by to používat nějakou kontrolu pravopisu. Ale pamatuji si na sebe, přijde to časem.
« Poslední změna: 20 Listopadu 2012, 00:14:18 od jadd »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #9 kdy: 19 Listopadu 2012, 22:37:39 »
Když už se tady hádáme o tom Ubuntu, tak si taky zaflamuju :)


Citace: tuxpages.cz
Také pokud se kouknete na stránky Ubuntu, tak budete na hlavní straně asi marně hledat informaci, že Ubuntu je Linux.

Možná proto, že Ubuntu není Linux. Stejně jako Fedora není Linux, openSuSE není Linux atd. Linux je jádro, které ze základní instalace zabírá kolik? Desetinu? Spíš míň ;)
A mimochodem, protože jsi odkazoval na nás, tak čtvrtý odstavec na hlavní stránce:

Citace: Ubuntu.cz
Ubuntu se zakládá na linuxovém jádře a...

Ono kritika je snadná, ale chce to místo papouškování mýtů taky trochu používat mozek ;)

Asi bylo myšleno že nepříspívá do velkých projektů jako je kernel či libreoffice. Což je částečně pravda. Tam je zastoupení Canonicalu mizivé.

Nevím, proč by se měl Canonical "cpát" zrovna do takových projektů, kde už je "převývojářováno". Jasně, chtělo by to aby se v Canonicalu trochu zamysleli ohledně politiky spolupráce s upstreamem ale tvrdit, že Canonical nic nikam nepřispívá je taky pěkný nesmysl. Ono třeba srovnávat s RedHatem, který je o deset let starší a jen v Brně má víc vývojářů než Canonical na celém světě, je dost divné.
Canonical například vyvíjí Upstart a i když ho teď vytlačuje systemd, tak ještě nějaký rok zpátky ho používali prakticky všechny distribuce... Launchpad a Bazaar používají stovky opensource projektů. Po SUSE přebral vývoj AppArmor, který je součástí jádra, takže i do něj (nepřímo) přispívá. Vyvíjí vlastní uživatelské rozhraní -- to, že ho ostatní nepoužívají není argument, to je jako tvrdit, že vývojáři FVWM, OpenBox, PekWM... nic pro opensource nedělají, protože není v žádné distribuci jako defaultní (a mimochodem Unity už se dostává mimo Ubuntu). Centrum softwaru se dostává do SUSE a Fedory atd. Finančně Canonical přispívá na dost projektů (kernel, openStack, Wayland, donedávna KDE...) a i když jsou to "jen peníze", tak se to taky počítá. Ono když si člověk sundá "I hate Ubuntu" brýle, tak to není tak černobílé.

(Edit: Pro Dandima: vím, že tys netvrdil, že Canonical nikam nepřispívá, teď koukám, že to vypadá jako bych reagoval na tebe, když jsem si tě vybral jen kvůli tomu Kernelu/LO a reguju pořád na ten blog.)
« Poslední změna: 19 Listopadu 2012, 22:56:56 od Vojtěch Trefný »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #10 kdy: 20 Listopadu 2012, 00:32:51 »
Až bude například na debianu nějaké centrum softwaru, jako je na Ubuntu, také asi přejdu.

Asi jsem jeden z mála, kdo centrum software použil pouze jednou, když zkoušel co "umí".
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

API124

  • Host
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #11 kdy: 20 Listopadu 2012, 07:00:59 »
Děkuji za všechnu kritiku a připomínky, od teď se budu pokoušet, abych nedával informace typu "stahování přes torrent je ilegální".
Ano, s tím přispíváním jsem to myslel přesně jak to řekl Dandim. Uncategorized je na featured příspěvky, to musim ještě nějak udělat.
Filip Dominec: Prosím, co mam špatně s google analitics. Mě to vpohodě funguje...(alespoň tedy doufám)

jmp

  • Host
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #12 kdy: 20 Listopadu 2012, 07:13:27 »
Děkuji za všechnu kritiku a připomínky, od teď se budu pokoušet, abych nedával informace typu "stahování přes torrent je ilegální".
Ano, s tím přispíváním jsem to myslel přesně jak to řekl Dandim. Uncategorized je na featured příspěvky, to musim ještě nějak udělat.
Filip Dominec: Prosím, co mam špatně s google analitics. Mě to vpohodě funguje...(alespoň tedy doufám)
Analytics

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #13 kdy: 20 Listopadu 2012, 22:32:42 »
Až bude například na debianu nějaké centrum softwaru, jako je na Ubuntu, také asi přejdu.

Kód: [Vybrat]
sudo aptitude install software-center

API124

  • Host
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #14 kdy: 22 Listopadu 2012, 18:08:27 »
Aha, děkuji.
Jinak kdyby jste měli nápad na dobrý článek, tak napište na j.tetek@gmail.com.
Momentálně píči o OSM a udělám o RSS a možná o kompilaci kernelu (nebo mozna udelam prográmek)
JEŠTĚ JEDNOU DÍKY ZA VŠECHNY PŘIPOMÍNKY!

jmp

  • Host
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #15 kdy: 22 Listopadu 2012, 18:10:35 »
pokud něco píčete, tak si to po sobě i přeštěte  ;D

aloisam

  • Host
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #16 kdy: 22 Listopadu 2012, 18:22:27 »
mírněte slovník chlapci,nebo vás nahlásím! :D

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #17 kdy: 22 Listopadu 2012, 18:25:32 »
jaký je vyšší smysl těch stránek? Z mnohými články nesouhlasím a přijdou mi šity horkou jehlou(chyby, neúplné nebo žádné návody) a jsou hodně duplicitní z českých stránek, a ani nepodávají nějaké hlubší informace než původní článek. Některé mi přijdou prakticky překopírované. Jde o prachy? Nebo projekt do školy? Prostě mi přijde, že by to chtělo kvalitnější autory, co do toho více vidí. A hlouběji se angažovat. Zatím mi to přijde jako dům z písku. Rychle stavěný, ale první deštík ho smete.

Slova má jsou tvrdá. Ale jak jinak dospět k cíli? Přátelé jsou Ti, co se nám nebojí sdělit i nepříjemné věci o nás. 8-)
« Poslední změna: 22 Listopadu 2012, 18:30:46 od Roman "Rovano" Vacho »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #18 kdy: 22 Listopadu 2012, 18:36:35 »
pokud souhlasí datumy (jestli nejdou zkamuflovat), pak právě druzí berou jeho náměty..nebo jde o náhodu?
Druhá věc je, že to napíšou čtivěji, i proto, že jsou to portály hojně navštěvované..nechť svědomí, těch co se inspirují.
« Poslední změna: 22 Listopadu 2012, 18:39:34 od jadd »

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #19 kdy: 22 Listopadu 2012, 20:36:43 »
Nevím, proč by se měl Canonical "cpát" zrovna do takových projektů, kde už je "převývojářováno".
Vojto, zcela upřímně neznám snad žádný open source projekt, kde by bylo převývojářováno. Naopak skoro v každém je jich nedostatek a hodí se doslova každá ruka. Třeba v takovém GTK by se hodila pomoc Canonicalu velmi. Je to projekt, který má dlouhodobě podstav vývojářů. Je tam víceméně jen jeden člověk, který se tomu může věnovat na plný úvazek. Přitom Canonical na GTK závisí opravdu hodně. Divím se, že tam někoho aspoň na půl úvazku nedají, zase tak malí nejsou.

Jasně, chtělo by to aby se v Canonicalu trochu zamysleli ohledně politiky spolupráce s upstreamem ale tvrdit, že Canonical nic nikam nepřispívá je taky pěkný nesmysl. Ono třeba srovnávat s RedHatem, který je o deset let starší a jen v Brně má víc vývojářů než Canonical na celém světě, je dost divné.
Canonical například vyvíjí Upstart a i když ho teď vytlačuje systemd, tak ještě nějaký rok zpátky ho používali prakticky všechny distribuce... Launchpad a Bazaar používají stovky opensource projektů. Po SUSE přebral vývoj AppArmor, který je součástí jádra, takže i do něj (nepřímo) přispívá. Vyvíjí vlastní uživatelské rozhraní -- to, že ho ostatní nepoužívají není argument, to je jako tvrdit, že vývojáři FVWM, OpenBox, PekWM... nic pro opensource nedělají, protože není v žádné distribuci jako defaultní (a mimochodem Unity už se dostává mimo Ubuntu). Centrum softwaru se dostává do SUSE a Fedory atd. Finančně Canonical přispívá na dost projektů (kernel, openStack, Wayland, donedávna KDE...) a i když jsou to "jen peníze", tak se to taky počítá. Ono když si člověk sundá "I hate Ubuntu" brýle, tak to není tak černobílé.

V tom máš samozřejmě pravdu, ale osobně bych si přál, aby se Canonical přesunul více do upstreamu, kde se práce sdílí. Vyvěšení zdrojáků někde na netu ještě nenaplňuje znaky dobré spolupráce s ostatními. Mimochodem do toho Waylandu přispívá Canonical zatím především rétoricky. Pokud vím, tak z Canonicalu do něj přišlo doslova pár patchů, a kdyby to aspoň trochu nesponzoroval Intel, tak by Canonical mohl ohlašovat, že Wayland nasadí do Ubuntu, donekonečna, protože by to nikdy hotové nebylo.

Otázku toho, jestli Canonical přispívá nebo ne, moc neřeším. Co mi vadí víc je např. to, že Canonical nevybízí vývojáře, aby dělali aplikace pro GNU/Linux (abychom se drželi přesných názvů :-) ), ale čistě pro Ubuntu, zatímco ostatní distribuce spíše vybízejí k tomu, aby se dělaly aplikace, které lze provozovat na kterékoliv distribuci. To mi přijde jako něco, co boří letitou spolupráci mnohem víc než to, jestli Canonical přispívá nebo ne. My třeba dokonce zvažujeme, že budeme ostatním distribucím jako Debian či Ubuntu dokonce pomáhat, aby tam byly naše projekty dobře zabalené. Dokážeš si představit, že by to samé dělal Canonical s Unity? Že by třeba pomáhal našim balíčkářům správně zabalit Unity do Fedory? :-)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #20 kdy: 22 Listopadu 2012, 21:07:58 »
Nevím, proč by se měl Canonical "cpát" zrovna do takových projektů, kde už je "převývojářováno".
Vojto, zcela upřímně neznám snad žádný open source projekt, kde by bylo převývojářováno. Naopak skoro v každém je jich nedostatek a hodí se doslova každá ruka. Třeba v takovém GTK by se hodila pomoc Canonicalu velmi. Je to projekt, který má dlouhodobě podstav vývojářů. Je tam víceméně jen jeden člověk, který se tomu může věnovat na plný úvazek. Přitom Canonical na GTK závisí opravdu hodně. Divím se, že tam někoho aspoň na půl úvazku nedají, zase tak malí nejsou.

Jasně, vývojářů není (a nikdy nebude) dost. Možná je to jen nějaká moje osobní iluze, ale neumím si představit, že prostě Canonical přijde a řekne si "Tak teď tady vezmu X tisíc dolarů a zaplatím dokonalého upstreamového vývojáře LibreOffice (příklad)", když aktuálně nemá nikoho, kdo by se vývoji LO nějak věnoval (balíkáře nepočítám). Proto mi přijde třeba logičtější, když jim dají nějaké peníze. (Samozřejmě opět nemám představu v jaké míře se tohle děje, ale vím, že Canonical je různě "barevným" členem různých neziskovek co stojí za některými projekty, takže tam nějaké prachy určitě posílá.)

V tom máš samozřejmě pravdu, ale osobně bych si přál, aby se Canonical přesunul více do upstreamu, kde se práce sdílí. Vyvěšení zdrojáků někde na netu ještě nenaplňuje znaky dobré spolupráce s ostatními.

Ano, bylo by to hezký, ale s tím my moc nenaděláme. Já prostě věřím, že to Canonical neumí a že se to ještě naučí a ne, že je to nějaký záměr, jak má spousta lidí pocit.

Mimochodem do toho Waylandu přispívá Canonical zatím především rétoricky. Pokud vím, tak z Canonicalu do něj přišlo doslova pár patchů, a kdyby to aspoň trochu nesponzoroval Intel, tak by Canonical mohl ohlašovat, že Wayland nasadí do Ubuntu, donekonečna, protože by to nikdy hotové nebylo.

Teď to nemůžu dohledat, ale měl jsem pocit, že Canonical jim nějaký prachy dal a že snad i nějakého z těch původních vývojářů začal platit. Ale je možné, že se mi to s něčím pomíchalo.

Otázku toho, jestli Canonical přispívá nebo ne, moc neřeším. Co mi vadí víc je např. to, že Canonical nevybízí vývojáře, aby dělali aplikace pro GNU/Linux (abychom se drželi přesných názvů :-) ), ale čistě pro Ubuntu, zatímco ostatní distribuce spíše vybízejí k tomu, aby se dělaly aplikace, které lze provozovat na kterékoliv distribuci. To mi přijde jako něco, co boří letitou spolupráci mnohem víc než to, jestli Canonical přispívá nebo ne.

Jo, o tomhle jsme se už bavili. Taky mi to dost nesedí, ale mám pocit, že stran téhle "aplikačně-vývojářské komunity" se snaží utvořit něco jako mají mobilní platformy. (Ale že na to jde tedy pěkně blbě...)


My třeba dokonce zvažujeme, že budeme ostatním distribucím jako Debian či Ubuntu dokonce pomáhat, aby tam byly naše projekty dobře zabalené. Dokážeš si představit, že by to samé dělal Canonical s Unity? Že by třeba pomáhal našim balíčkářům správně zabalit Unity do Fedory? :-)

Tohle je od vývojářů Unity pěkná debilita -- měli by se snažit co nejvíc pomoct lidem, co se ho snaží nabalíčkovat jinam, ale co vím, tak na ně spíš prostě kašle -- už to proběhlo internetem před nějakou dobou, když se poprvé snažili susáci portovat nějaké ty části ayatana projektu portovat k nim a taky jsem prostě nechápal.

API124

  • Host
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #21 kdy: 01 Prosince 2012, 13:46:38 »
No, inspirovat se mi nepřijde jako nic špatného. Také se často inspiruji na nějakých anglických webech. Také jsem se už inspiroval českými články, protože už nebyli aktuální.
Romane - pravda, občas píši o věcích, kterým třeba úplně nerozumím, to přijde časem samo. Když jsem začínal, myslel jsem, že tam nebude nikdo chodit a že to ze začátku to bude spíš takový archív pro mě a nějakého toho náhodného návštěvníka z Googlu.
Nejde mi ani o peníze, ani školu (před nedávnem jsme se teprve učily, jak zapnout počítač), jde mi o to, že mě to prostě baví.
Děkuji za Tvůj názor, budu se pokoušet psát o věcech kterým více rozumím :)
Vojto - Trochu odbíháme od tématu, ale nevadí, Také si to asi nedokáži úplně představit, ale zrovna kdyby udělali lepší kontrolu gramatiky Libreoffice, tak by se z toho stal plnohodnotný konkurent Wordu...

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re:Názor na můj blog o internetu a Linuxu
« Odpověď #22 kdy: 02 Prosince 2012, 00:23:26 »
No, inspirovat se mi nepřijde jako nic špatného. Také se často inspiruji na nějakých anglických webech. Také jsem se už inspiroval českými články, protože už nebyli aktuální.
Romane - pravda, občas píši o věcích, kterým třeba úplně nerozumím, to přijde časem samo. Když jsem začínal, myslel jsem, že tam nebude nikdo chodit a že to ze začátku to bude spíš takový archív pro mě a nějakého toho náhodného návštěvníka z Googlu.
Nejde mi ani o peníze, ani školu (před nedávnem jsme se teprve učily, jak zapnout počítač), jde mi o to, že mě to prostě baví.
Děkuji za Tvůj názor, budu se pokoušet psát o věcech kterým více rozumím :)
Vojto - Trochu odbíháme od tématu, ale nevadí, Také si to asi nedokáži úplně představit, ale zrovna kdyby udělali lepší kontrolu gramatiky Libreoffice, tak by se z toho stal plnohodnotný konkurent Wordu...
kdyz zminujes gramatiku, tak zrovna tvrde/mekke i ti tam docela casto hapruje...
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.