Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Bezdrátová myš nereaguje  (Přečteno 9438 krát)

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Bezdrátová myš nereaguje
« Odpověď #25 kdy: 22 Listopadu 2012, 19:24:39 »
Když zapojím oba přijímače:
Kód: [Vybrat]
pavel@pubuntu1:~$ ls /dev/input/mouse*
/dev/input/mouse1
Funguje pouze původní myš. Nová v systému vlastně vůbec není.
Je třeba možné, že je to tím, že myš nebyla se systémem spojena během instalace? Věřím, že by nemělo být, ale i takové názory jsem na fórech zahlédl.
Ano, u XP se mi to opravdu stalo u mx310 (drát), pokud nebyla zapojená při instalaci, XP ji jinak nedetekovalo. U Linuxu problém zase nastal, že musela být zapojena ještě před startováním (před detekcí BIOS), jinak se nechytla ani při scanu jádra.
Z té mé odpovědi plyne, že i BIOS může dělat problém.

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re:Bezdrátová myš nereaguje
« Odpověď #26 kdy: 22 Listopadu 2012, 19:28:26 »
Když zapojím oba přijímače:
Kód: [Vybrat]
pavel@pubuntu1:~$ ls /dev/input/mouse*
/dev/input/mouse1
Funguje pouze původní myš. Nová v systému vlastně vůbec není.
Je třeba možné, že je to tím, že myš nebyla se systémem spojena během instalace? Věřím, že by nemělo být, ale i takové názory jsem na fórech zahlédl.
Ano, u XP se mi to opravdu stalo u mx310 (drát), pokud nebyla zapojená při instalaci, XP ji jinak nedetekovalo. U Linuxu problém zase nastal, že musela být zapojena ještě před startováním (před detekcí BIOS), jinak se nechytla ani při scanu jádra.
Z té mé odpovědi plyne, že i BIOS může dělat problém.

Včera jsem instaloval systém na laptop s připojeným přijímačem, myška byla zaplá. Nejede.
BIOS... možné to je, ale myška se nebaví se třemi ze třech testovaných počítačů. Každý od jiného výrobce.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Bezdrátová myš nereaguje
« Odpověď #27 kdy: 22 Listopadu 2012, 19:42:03 »
Máš ji píchlou napřímo? Po bootu z Windows ji vypoj a zase zapoj.

Jak napřímo?
Měl jsem přijímač pichlý i v portu a teď ho mám v prodlužce přímo na stole, aby si myš nemohla stěžovat, že je daleko od přijímače.
Na počítači, kde ji očekávám ve službě, Windows vůbec není.
Systému je jedno, zda na sebe myš s přijímačem vidí.
Pokud se nějak liší chování přímo v portu na zadní straně základní desky vůči hubu na stole, napiš.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Bezdrátová myš nereaguje
« Odpověď #28 kdy: 22 Listopadu 2012, 19:43:19 »
věřím, netvrdím, že musí být problém stejný..stejné je jen to (u tebe možná ne doslova), že mi taky fungovala jen na tom pc, do kterého byla po zakoupení zapojena (byla věrná), v sestřiným PC ani v laptopu (současném a jediným), už jsem ji nerozběhal, jakoby si pamatovala, určitou konfiguraci.
Zní to jako blbost, ale jinak si to dodnes nedokážu vysvětlit.
Přísáhám, že ani v jedné odpovědi, se nesnažím vymýšlet.
« Poslední změna: 22 Listopadu 2012, 19:46:18 od jadd »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Bezdrátová myš nereaguje
« Odpověď #29 kdy: 22 Listopadu 2012, 19:44:58 »
věřím, netvrdím, že musí být problém stejný..stejné je jen to (u tebe možná ne doslova), že mi taky fungovala jen na tom pc, do kterého byla po zakoupení zapojena (byla věrná), v sestřiným PC ani v laptopu (současném a jediným), už jsem ji nerozběhal, jakoby si pamatovala, určitou konfiguraci.
Zní to jako blbost, ale jinak si to dodnes nedokážu vysvětlit.
Nemusí to být blbost. Některé myši, např. některé z Logitech mají paměť, co se maže kdo ví kdy a musí se to párovat vyloženě přes jejich aplikaci.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Bezdrátová myš nereaguje
« Odpověď #30 kdy: 22 Listopadu 2012, 20:10:37 »
např. některé z Logitech mají paměť, co se maže kdo ví kdy a musí se to párovat vyloženě přes jejich aplikaci.
V mém případě ani originál sw (někdy) nezabral. Tohle bude možná taky absurdita, pokud jsem stiskl zapínací Power tlačítko rychle, a už se myš rozsvítila jasným červ. světlem (neproblikávala), a svítila už v průběhu detekování BIOSU, už jsem tušil, že bude fungovat i v OS.
Když jen pomalu, jen problikla a při výpisu BIOSu svítila maximálně slaběji, pak jsem zase tušil, že fungovat nebude.
Bylo to mnou složené PC, kabýlky tlačítek fungovaly správně (dělaly co měly),  ....atd. kdo ví, v čem to vlastně bylo.
« Poslední změna: 22 Listopadu 2012, 22:18:19 od jadd »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.