Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dva systémy jeden /home [VYŘEŠENO]  (Přečteno 1142 krát)

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Dva systémy jeden /home [VYŘEŠENO]
« kdy: 05 Prosince 2012, 18:42:51 »
Máte někdo praktickou zkušenost s dulalbootem Linux Linux a použití jednoho /home?
Chci totiž plně sdílet data v oddíle /home a přitom na dvou / na jedné straně Xubuntu a na straně druhé OpenSuse s KDE.
Vzhledem k tomu, že každý ze systémů používá jiné grafické prostředí, problém by být neměl. I tak nechci ztrácet čas s dvojím přeinstalováním, když někdo z vás ví, že to postě nedělá dobrotu.
Díky.
« Poslední změna: 05 Prosince 2012, 20:23:27 od Pavel Tihlařík »

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re:Dva systémy jeden /home
« Odpověď #1 kdy: 05 Prosince 2012, 18:59:08 »
Zatím situaci řeším odkazy z jednoho home do druhého. Ale to mi připadá jako obcházení problému, ne jeho řešení.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Dva systémy jeden /home
« Odpověď #2 kdy: 05 Prosince 2012, 19:48:26 »
kdyz se nad tim zamyslis selskym rozumem, tak zjistis, ze to asi neni uplne idealni nebo standardni, nicmene s velkou pravdepodobnosti to bude fungovat ..
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re:Dva systémy jeden /home
« Odpověď #3 kdy: 05 Prosince 2012, 20:19:33 »
kdyz se nad tim zamyslis selskym rozumem, tak zjistis, ze to asi neni uplne idealni nebo standardni, nicmene s velkou pravdepodobnosti to bude fungovat ..

Když se čtenář mého dotazu stejným selským rozumem zamyslí, dojde mu, že to za standardní nepovažuju. Standardní věci bych neřešil na fóru ale přečetl si o nich v manuálu nebo na wiki.

Nevidím důvod, proč by systémy fungovat neměly. Zajímá mě spíš, jestli se nebudou bít některá nastavení. Jestli například nebude problém s výběrem výchozích aplikací, když je jeden systém Xfce a druhý KDE. Rád bych v Xubuntu používal jeho soft a v OpenSuse zase jeho. Jde mi hlavně o data jako fotografie textové apod. dokumenty a taky .thunderbird.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Dva systémy jeden /home
« Odpověď #4 kdy: 05 Prosince 2012, 20:21:00 »
Tak si udělej separé partition na data (fotky, dokumenty apod.) a máš po problému.

EDIT: Mailového klienta bych prolinkoval.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re:Dva systémy jeden /home
« Odpověď #5 kdy: 05 Prosince 2012, 20:23:10 »
Tak si udělej separé partition na data (fotky, dokumenty apod.) a máš po problému.

To vyřeší data typu foto atd. To je pravda. No a jeden odkaz na konfigurák thunderbirda není takový problém.
Jo, zvláštní oddíl na "Dokumenty" zní rozumně. Mám to tak vlastně na desktopu, jen mě nenapadlo využít to v tomto konkrétním případě. Díky.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.