Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Postfix - více instancí  (Přečteno 1541 krát)

Martin - ViPEr*CZ*

Postfix - více instancí
« kdy: 17 Prosince 2012, 13:04:11 »
Zdravím,
mám takovýto problém... zatím jsem nenašel nic moc extra a tak to píšu sem... řešení se určitě bude hodit i více lidem, pokud ho dáme dohromady.

Problém:
- Máme funkční konfiguraci postfixu, která v pohodě přijímá a odesílá emaily po internetu. Problém nastane, pokud máme více uživatelů takového serveru, kteří stihnou naplnit frontu postfixu takovým způsobem, že další mail, který se přidá nakonec takovéto fronty (a to i příchozí emaily), tak čeká a čeká až na něj přijde řada. To je pěkný opruz. Dalo by se to přirovnat třeba tomu, že bych se chtěl přes apache podívat na stránky, ale čekal bych až apache vždy obslouží požadavek, který dostal před tím mým.

Otázka:
- Jak řešit takovýto problém? Jak zařídit to, aby postfix aspoň pro každou @doménu vytvořil nové vlákno? Jak zařídit, aby fronta jednoho uživatele nezatěžovala jiného (aspoň pokud oba jsou na jiné doméně, ale lépe pro každou schránku zvlášť).
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

jmp

  • Host
Re:Postfix - více instancí
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2012, 13:21:48 »
všechno má své limity
pomůže silnější HW nebo rozprostřít domény na různé servery

Martin - ViPEr*CZ*

Re:Postfix - více instancí
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2012, 14:41:08 »
všechno má své limity
pomůže silnější HW nebo rozprostřít domény na různé servery
Limitům rozumím... bez nich by to nešlo. Ale podle mě je opruz (jak jsem psal), že se to pravidlo aplikuje na frontu a tudíž i příchozí poštu.... prostě emaily jsou ve frontě obsluhovány postupně a postfixu je jedno, že někdo čeká na email a vesele bere prostě frontu postupně, i když by se mohl celkem rychle zbavit emailů, které bude doručovat do místních schránek.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.