Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vzhled ovládacích prvků v LibreOffice  (Přečteno 848 krát)

PavelZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Vzhled ovládacích prvků v LibreOffice
« kdy: 17 Prosince 2012, 17:30:50 »
Dobrý den, mám na Ubuntu 12.04 nainstalovaný LibreOffice a některé ovládací prvky (pro představu viz http://ubuntuone.com/0mRi4BO9KWUXrQ4UkOs37Y) jsou vertikálně ořezané, např. v odkazovaném obrázku jsou ořezaná zaškrtávací políčka i přepínače. Text zadaný do vyhledávacího pole je také zespoda oříznutý, že skoro se nedají rozlišit písmena "v" a "y" ve slově "vysoký" (to je vlastně spíš rolovací seznam, který je ale nižší, než by měl být).

Nevím, jestli je to chyba v LibreOffice nebo mám někde něco špatně nastaveného v Ubuntu. Díky

Rover623

Re:Vzhled ovládacích prvků v LibreOffice
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2012, 18:34:58 »
Tohle dělá nastavení písma v systému, zkusit to přes Ubuntu Tweak předělat

PavelZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Vzhled ovládacích prvků v LibreOffice
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2012, 19:20:35 »
Tohle dělá nastavení písma v systému, zkusit to přes Ubuntu Tweak předělat
Když nastavím výchozí hodnoty, tak se opraví pouze ta ořezaná zaškrtávací políčka a přepínače, ale vstupní pole je pořád "nízké" a zadaný text zespoda oříznutý a špatně čitelný, řekl bych, že změna písma na to už vliv nemá, aspoň se mi to nepodařilo - viz http://ubuntuone.com/4msWNuZfM58rq0Iu44l49g (jinak v podstatě stejný efekt má nastavení přímo v LibreOffice - Nástroje/Možnosti/Zobrazení/Uživatelské rozhraní - měřítko).

Zobrazuje se to někomu normálně? S jakým nastavením?

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Vzhled ovládacích prvků v LibreOffice
« Odpověď #3 kdy: 17 Prosince 2012, 20:45:02 »
Mám taky 12.04, ale v Libre Office tento problém nemám. Mám ho však v Rhythboxu nahoře u názvu písničky.
Viz obrázek:

[příloha smazaná administrátorem]
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

PavelZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Vzhled ovládacích prvků v LibreOffice
« Odpověď #4 kdy: 18 Prosince 2012, 17:37:18 »
Mám taky 12.04, ale v Libre Office tento problém nemám. Mám ho však v Rhythboxu nahoře u názvu písničky.

V Rhythmboxu se mi to bohužel také projevuje.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.