Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zvuk po povýšení  (Přečteno 1306 krát)

ftdolton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Zvuk po povýšení
« kdy: 20 Prosince 2012, 23:56:59 »
EEEEEEEEEEEEEJ,

Zdravím všechny, nechci být nepřiměřeně obtížný, ale:
mám UBU (různé verze) asi 2,5 roku. Když mi nešel zvuk, tak jsem buď kliknul na ikonu a zrušil zatržení "ztlumit" či jak, nebo jsem v terminálu otevřel Alsamixer, zatahal za možnosti - a fungovalo to.
Po povýšení na 12.04:
- nemám na horní liště ikonu zvuku (???)
- nefunguje Alsamixer
- protože v nastavení zvuku v Nastavení systému jsem zjistil, že tam mám "Built-in Audio Analogové stereo"
- dříve tam bylo také něco analogového, ale ne "Built-in" - už sa nepametám

Zcela výjimečně jsem si chtěl poslechnout zprávy na ČT4 ...

Pokud někdo bude ochoten, tak díky ....

Franta
Znalosti ⇛ Linux: Průměrný ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Nováček
Systém: Ubuntu 10.10 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Celeron 900 2.20GHz │ RAM 2048 MiB │ Acer Extensa 5230 - Acer Homa Grafické karty: Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A42], Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A43] Sítě: Ethe

Rover623

Re:Zvuk po povýšení
« Odpověď #1 kdy: 21 Prosince 2012, 00:28:21 »
dej do terminálu
Kód: [Vybrat]
lspci a výpis dej sem

ftdolton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re:Zvuk po povýšení
« Odpověď #2 kdy: 25 Prosince 2012, 23:27:43 »
Zdravím, svátky jsou náročnější, než bych čekal. Doufám, že toto
Citace
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) HD Audio Controller (rev 03)
je správná část výpisu.

Připojím za tepla ještě jeden dotaz. Mám problém otevřít křížové (vnořené ... nevím jak se správně nazývají) odkazy ve staženém .pdf. Kdysi to fungovalo, poté ne, začal jsem otevírat přes Evince - chvíli to fungovalo, pak opět ne, stáhl jsem ePDFwiever a nějakou vzájemnou kombinací jsem to otevíral, poté opět ne, tak jsem stáhl gv, opět nic ...
Mám Adobe Reader 9.5.1.
Jde o tyto konkrétní stránky a dokumenty http://mucl.cz/cz/urad-a-samosprava/samosprava/materialy-k-jednani-zm/materialy-na-21-jednani-zm/.
Díky, ale především všem krásný zbytek svátků!
Franta
Znalosti ⇛ Linux: Průměrný ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Nováček
Systém: Ubuntu 10.10 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Celeron 900 2.20GHz │ RAM 2048 MiB │ Acer Extensa 5230 - Acer Homa Grafické karty: Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A42], Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A43] Sítě: Ethe

Rover623

Re:Zvuk po povýšení
« Odpověď #3 kdy: 26 Prosince 2012, 00:37:39 »
Tak ktěm dokumentům nevím, mě to funguje v pořádku, tudíž to nedokážu replikovat abych něco zjistil.

Co se týče toho zvuku, nechápu proč ti to nejde, pokud je ten Intel jediná zvuková karta (nemáš HDMI na grafice), flash má totiž v takovém případě neskutečně iritující vlastnost vybírat si pro výstup špatnou kartu.

Zkus si nainstalovat balík gnome-alsamixer a podívat se v něm jestli není něco špatně.

ftdolton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re:Zvuk po povýšení
« Odpověď #4 kdy: 26 Prosince 2012, 23:37:58 »
No, ten zvuk - jsem se pohnul o kousek dále. Když si otevřu z horní lišty Nastavení systému - Zvuk, a vezmu za tahátka, tak to pak funguje. Takže snad OK. Ikona repráčku na liště stále není - ale už nevadí.

Ty dokumenty, ty jsou nepříjemné. Stáhl jsem to pro jistotu ještě jednou. Adobe zobrazí krásně, ale dál nic. Evince zobrazí jednodušší vzhled, ale dál nic.
Nakonec to jde jen přes ePDFwiever, ale jen tak, že je musím postupně ukládat na HD, když dám volbu zobrazit, tak se to rozsype, jako když se dívám na kód stránky či tak něco. Když na ten uložený poklepu, tak se mi otevře v Adobe ...

Se asi pohybuji v jiném světě, či co.
Znalosti ⇛ Linux: Průměrný ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Nováček
Systém: Ubuntu 10.10 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Celeron 900 2.20GHz │ RAM 2048 MiB │ Acer Extensa 5230 - Acer Homa Grafické karty: Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A42], Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A43] Sítě: Ethe

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Zvuk po povýšení
« Odpověď #5 kdy: 27 Prosince 2012, 19:57:28 »
A jaký používáš desktop? Já mám v xubuntu ikonu repráčku prostřednictvím "indicator plugin". Taky zkus donistalovat/spustit pavucontrol - mixer pulseaudia a zatahat v něm. Případně vybrat správný hw+zvukový výstup.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.