Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Spadla elektrina pri zapisu na disk (ext3) - bude nekonzistence ? [vyřešeno]  (Přečteno 1839 krát)

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Dobry den,
mam problem viz nadpis. Mel jsem na notebook pripojen externi HDD (IDE v boxu) a behem nahravani dat na disk jsem omylem slapnul na zasuvku, ktera mela vypinac. Takze externi disk se samozrejme vypnul.

Pote jsem PC restartoval a on se pak behem bootu na chvili zastavil a chroustal s tim externim diskem. Znamena to, ze napravoval nasledky toho padu, nebo budu muset spustit jeste nejaky "fsck" ?

Diky

Karel
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 03:35:51 od Anna Taliánová »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Spadla elektrina pri zapisu na disk (ext3)-bude nejaka nekonzistence ?
« Odpověď #1 kdy: 30 Ledna 2007, 21:39:15 »
Já bych to bral takhle - pokud se neobjeví problém, tak bych s tím nic nedělal, teprve až bude problém, tak bych ho popsal a řešil.

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Spadla elektrina pri zapisu na disk (ext3)-bude nejaka nekonzistence ?
« Odpověď #2 kdy: 30 Ledna 2007, 21:41:46 »
Jenomze ja tam ted kopiruji data ze stareho disku. A nechce se mi ty GB datkopirovat jeste jednou. Zase na druhou stranu bych je radeji zkopiroval jeste jednou, pokud bych vedel, ze s nimi bude problem.

Pavelp

  • Host
Spadla elektrina pri zapisu na disk (ext3)-bude nejaka nekonzistence ?
« Odpověď #3 kdy: 30 Ledna 2007, 21:44:09 »
jestli je na nem ext3 tak napravoval a s velkou pravdepodobnosti uspesne napravil tak, ze nic nepoznate. A  kolik toho zbyva prekopirovat zas nepozname my tady ve foru.

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Spadla elektrina pri zapisu na disk (ext3)-bude nejaka nekonzistence ?
« Odpověď #4 kdy: 30 Ledna 2007, 21:46:37 »
Citace: Pavelp
jestli je na nem ext3 tak napravoval a s velkou pravdepodobnosti uspesne napravil tak, ze nic nepoznate.
Tak nejak trochu vim, co je to zurnalovani a ze funguje neco jako rollback transakci (ci jak se tomu rika), ale zajimalo me hlavne, jestli se na to da spolehnout.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.