Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nelze spustit Totem  (Přečteno 1321 krát)

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Nelze spustit Totem
« kdy: 21 Prosince 2012, 16:12:23 »
Prosím o radu, nejde spustit totem (Xubuntu 12.10, Nvidia). S jinými přehrávači (Vlc, Parole, Xine) není problém, ale tenhle mám rád, tak bych ho rád zase zprovoznil.

Když spustím "Přehrávač filmů" z menu, tak se nic nestane. Když ho pustím z příkazového řádku, vypíše se chyba:

Citace
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".

(totem:4862): Clutter-CRITICAL **: Unable to initialize Clutter: Failed to connected to any renderer:
XServer appears to lack required GLX support

(totem:4862): Totem-WARNING **: Clutter or GTK+ failed to initialise properly

Vzhledem k chybějící podpoře GLX tuším, že by to mohlo mít souvislost s tím, že nemám rozchozenou 3d akceleraci pro grafárnu. Opravdu to musím řešit pouze kvůli totemu?
Nebo snad je to proto, že totem je psaný pro GNOME a já jedu pod XFCE? Ale např. nautilus a i jiné GNOME aplikace normálně spouštím.

Děkuii za rady
Doma i v práci Linux Mint 17

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Nelze spustit Totem
« Odpověď #1 kdy: 21 Prosince 2012, 16:19:43 »
Co znamena nemam rozchozenou akceleraci? Nejsou nainstalovane ovladace? Jaka graficka karta? Jake ovladace?
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re:Nelze spustit Totem
« Odpověď #2 kdy: 21 Prosince 2012, 16:47:51 »
Co znamena nemam rozchozenou akceleraci?
To, že
Kód: [Vybrat]
glxinfo | grep directvrátí
Citace
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Error: couldn't find RGB GLX visual or fbconfig
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".

Jaka graficka karta?
Jak už jsem uvedl: Nvidia. No, ještě je tam ta Intelácká:
Kód: [Vybrat]
lspci | grep VGAvrátí
Citace
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF108 [GeForce GT 540M] (rev a1)

Jake ovladace?
nvidia-settings-updates

Doma i v práci Linux Mint 17

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Nelze spustit Totem
« Odpověď #3 kdy: 21 Prosince 2012, 16:55:09 »
Mas Optimus, potrebujes Bumblebee (+bbswitch, mas-li zajem o vypinani nvidia grafiky). Anglicky navod: https://wiki.ubuntu.com/Bumblebee

// edit: zacinam si pripadat jak v nejakem Animackovi...
« Poslední změna: 21 Prosince 2012, 16:56:43 od donny »
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re:Nelze spustit Totem
« Odpověď #4 kdy: 21 Prosince 2012, 17:11:53 »
Mas Optimus, potrebujes Bumblebee (+bbswitch, mas-li zajem o vypinani nvidia grafiky). Anglicky navod: https://wiki.ubuntu.com/Bumblebee

// edit: zacinam si pripadat jak v nejakem Animackovi...

Nějakou zkušenost s Bumblebee už mám a abych řekl pravdu, rozdíl jsem nezaznamenal. Po jedné ze systémových aktualizací mi už nenaběhl Xserver a po několika chodinách práce a nervů mi pomohl pouze návrat k původním ovladačům. Takže touhle cestou bych už opravdu nechtěl jít a pokud k chodu totemu musím mít zprovozněnou 3d akceleraci, tak se bez něho obejdu.
Doma i v práci Linux Mint 17

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Nelze spustit Totem
« Odpověď #5 kdy: 21 Prosince 2012, 17:18:03 »
tak si aspon nainstaluj intel drivery a mesa (baliky nevim, podivej se treba do synapticu), protoze dokud nebudes mit bumblebee, tak na tu nvidia grafiku muzes zapomenout.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re:Nelze spustit Totem
« Odpověď #6 kdy: 21 Prosince 2012, 17:39:10 »
tak si aspon nainstaluj intel drivery a mesa (baliky nevim, podivej se treba do synapticu), protoze dokud nebudes mit bumblebee, tak na tu nvidia grafiku muzes zapomenout.
Já ti rozumím, ale zkus, byť jen na chvilku, připustit tu kacířskou myšlenku, že jsou mi nějaké ovladače nějakých grafik úplně ukradené. Jde mi v tuto chvíli jenom o to spustit ten totem. Pokud to bez nějakých obskurních ovladačů nepůjde, tak, než se vyskytne jiný problém s grafikou, zůstanu třeba u vlc.
Doma i v práci Linux Mint 17

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Nelze spustit Totem
« Odpověď #7 kdy: 21 Prosince 2012, 17:44:19 »
vzdyt ti rikam, doinstaluj si mesu. Nevim, ktery to maj byt baliky, libgl1-mesa-dri mozna.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re:Nelze spustit Totem
« Odpověď #8 kdy: 21 Prosince 2012, 18:47:22 »
vzdyt ti rikam, doinstaluj si mesu. Nevim, ktery to maj byt baliky, libgl1-mesa-dri mozna.
Jak koukám, do Synapticu, tak tyhle ovladače mám nainstalovány.

Citace
henry@henry-dell:~$ dpkg -l | grep mesa
ii  libgl1-mesa-dri:amd64                         9.0-0ubuntu1                              amd64        free implementation of the OpenGL API -- DRI modules
ii  libgl1-mesa-dri:i386                          9.0-0ubuntu1                              i386         free implementation of the OpenGL API -- DRI modules
ii  libgl1-mesa-glx:amd64                         9.0-0ubuntu1                              amd64        free implementation of the OpenGL API -- GLX runtime
ii  libgl1-mesa-glx:i386                          9.0-0ubuntu1                              i386         free implementation of the OpenGL API -- GLX runtime
ii  libglapi-mesa:amd64                           9.0-0ubuntu1                              amd64        free implementation of the GL API -- shared library
ii  libglapi-mesa:i386                            9.0-0ubuntu1                              i386         free implementation of the GL API -- shared library
ii  libglu1-mesa:amd64                            9.0.0-0ubuntu1                            amd64        Mesa OpenGL utility library (GLU)
ii  libglu1-mesa:i386                             9.0.0-0ubuntu1                            i386         Mesa OpenGL utility library (GLU)
ii  mesa-utils     
Doma i v práci Linux Mint 17

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.