Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Bootování z windows 8 (ta graficka verze) ne z GRUB  (Přečteno 1713 krát)

Durza.Stin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Bootování z windows 8 (ta graficka verze) ne z GRUB
« kdy: 14 Ledna 2013, 23:51:37 »
Dobrý den,
Instalace win 8 a následně ubuntu na stejny disk. Kde můžu přepnout bootováni do toho windowsáckého barevného? Přece jenom 21. století ...text nechme 20.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Bootování z windows 8 (ta graficka verze) ne z GRUB
« Odpověď #1 kdy: 15 Ledna 2013, 08:03:02 »
Jedine asi odinstalaciou grub a obnovenim zavadzaca w8. Pre starsie win. boli navody ako pridat linux do ich ponuky ale neviem ci to funguje aj na w8.(podla mna skor nie).
Ovsem aj grub2 si mozes upravit na krajsi vzhlad.
http://members.iinet.net/~herman546/p20/GRUB2%20Splashimages.html
http://www.webupd8.org/2009/11/customizing-grub2-ubuntu-linux.html
Treba len popozerat po nete a vybrat si ktore sa ti paci.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Bootování z windows 8 (ta graficka verze) ne z GRUB
« Odpověď #2 kdy: 15 Ledna 2013, 09:16:55 »
Nebo zapátrej po PPA Burgu.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Bootování z windows 8 (ta graficka verze) ne z GRUB
« Odpověď #3 kdy: 15 Ledna 2013, 09:22:08 »
Obrátil bych se na MS a požádal o dokumentaci, jak přidat do jejich zavaděče další OS.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Durza.Stin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Bootování z windows 8 (ta graficka verze) ne z GRUB
« Odpověď #4 kdy: 15 Ledna 2013, 15:43:23 »
Tak snahu pouzit windows boot sem vzdal, nejaky navod sem nasel(pres EasyBCD) to i fungovalo pokud sem zvolil win, ale pri Unix se mi t orestartovalo a stejne mi to hodilo zpatky grub
Jinak ten Burg se mi libí, dokonce moc líbi :D jen aby se mi ho povedlo zprovoznit

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Bootování z windows 8 (ta graficka verze) ne z GRUB
« Odpověď #5 kdy: 15 Ledna 2013, 15:58:05 »
Tak snahu pouzit windows boot sem vzdal, nejaky navod sem nasel(pres EasyBCD) to i fungovalo pokud sem zvolil win, ale pri Unix se mi t orestartovalo a stejne mi to hodilo zpatky grub
Jinak ten Burg se mi libí, dokonce moc líbi :D jen aby se mi ho povedlo zprovoznit

Jo, BURG funguje pěkně, ale pozor, najdi si návod, jak zajistit, aby se ti automaticky aktualizoval po aktualizaci systému. Jinak je to nastaveno na GRUB.
(http://askubuntu.com/questions/4905/how-to-automatically-update-burg-after-a-kernel-update)
« Poslední změna: 16 Ledna 2013, 09:47:03 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.