Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ověření funkčnosti multifunkce a skeneru v Ubuntu  (Přečteno 2031 krát)

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Ověření funkčnosti multifunkce a skeneru v Ubuntu
« kdy: 17 Ledna 2013, 17:18:57 »
Ahoj, mám prosbu jestli mi někdo můžete ze zkušenosti (nejlépe) nebo jinak potvrdit že následující dva kousky pod Ubuntu fugují. Jedná se o tiskárnu    HP Deskjet Ink Advantage 3525 e-All-in-One a skener HP ScanJet G2710. Vybírám HP jelikož vím, že s touto firmou jsou dobré zkušenosti.
Tiskárna by měla být v HPLIP a také na abclinuxu psali, že funguje, ale mám ještě doplňující otázky. Funguje oboustranný tísk, odpovídá barva předloze (na barevné laserovce samsung mi to tiskne strašlivě tmavě), funguje kopírování (nebo to funguje bez ohledu na PC?), funguje skenování automaticky nebo až po nastavení po zprovoznění wifi?
O skeneru jsem nic co bych byl schopen přečíst nenalezl.

Pokud je to moc BFU dotaz tak se omlouvám.
Díky
Ubuntu 17.04.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ověření funkčnosti multifunkce a skeneru v Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 17 Ledna 2013, 17:49:48 »
No zavání to lehce BFU...  ;D

Tato tiskárna by měla v Ubuntu fungovat po připojení okamžitě normálně pač spadá pod serii 3500. Pokud ti jde o připojení přes wifi tak jsem o tom psal třeba tady. ;)
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=66338.msg472893#msg472893
Pokud by jsi používal tiskárnu přes Wifi tak skenování se pak provádí přes webové rozhraní v prohlížeči internetu, a ne v programu Jednoduché skenování v Ubuntu. ;)

Scanner HP ScanJet G2710 neznám ale zatím jsem nenarazil na scanner od HP který by okamžitě nefungoval. ;) Jen se zeptám proč si kupuješ scanner když už tiskárna jeden obsahuje?

Kopírování funguje nezávisle na počítači a pokud by jsi chtěl z nějakého záhadného důvodu kopírovat z jiného scanneru tak třeba tady máš návod jak udělat kopírku na Ubuntu ;)
http://wiki.ubuntu.cz/kop%C3%ADrka

Oboustranný tisk nejspíš bude fungovat, netestováno... Nevím co si mám představit pod pojmem, Možnosti duplexního tisku: Automatický (standardní)  :-\

Barevné podání bude asi uspokojivé oproti Laser tiskárnám, ale nejvěrnější podání bývá na RGB tiskárnách protože monitor také vidíš v RGB a ta tiskárna co jsi vybral je CMYK tak jako laserové tiskárny.
« Poslední změna: 17 Ledna 2013, 18:09:12 od RRadek Neužil »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Re:Ověření funkčnosti multifunkce a skeneru v Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 17 Ledna 2013, 18:36:01 »
Díky.
Jedná se o dva různé příjemce :-) nechystám se skenovat turbo.

Ty barvy mě trochu děsí. Koupil jsem do práce tiskárnu Samsung CLP 315 a při barevném tisku z Ubuntu je to šíleně tmavé. Při tisku z Win jsou barvy OK. Nevím tedy jestli je to dané pouze touto konkrétní tiskárnou nebo mám očekávat, že tato (HP) to bude dělat taky. U té by mě to vadilo jelikož tu mám domu a předpokládám, že budu tisknout více barevně.
Ubuntu 17.04.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ověření funkčnosti multifunkce a skeneru v Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 17 Ledna 2013, 18:53:44 »
V Ubuntu je možnost v Nastavení sytému nalézt položku "Barvy"

Tam je možné nastavit různé ICC profily aby ti to odpovídalo nějakým standardům http://cs.wikipedia.org/wiki/Barevn%C3%BD_profil

Pak je také možné štelovat barevné provedení přímo v nastavení vlastnosti tiskárny... Chce to trochu hledat ;)
Kup tu tiskárnu a pokud ti něco nepůjde tak se ozvi. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.