Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak nainstaluju NEED FOR SPEED U2  (Přečteno 1598 krát)

Petr.mon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Jak nainstaluju NEED FOR SPEED U2
« kdy: 17 Ledna 2013, 18:30:14 »
Zdravim, nevím jak nainstalovat image soubor. když jsem měl XP, dělal jsem to přes DEAMON, ale ten mi v UBUNTU nefaká. Jak se to instaluje. Díky

PS: Prosím o vysvětlení jako pro mentála. Vůbec se v tom nevyznám. Díky za pochopení.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Jak nainstaluju NEED FOR SPEED U2
« Odpověď #1 kdy: 17 Ledna 2013, 18:39:03 »
Pokud máš originální zakoupenou instalačku tak by to neměl být problém. ;) Hru nevlastním takže netestováno.
http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=2846&iTestingId=70010

Jak se instaluje přes wine máš zde. http://wiki.ubuntu.cz/wine
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Petr.mon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Jak nainstaluju NEED FOR SPEED U2
« Odpověď #2 kdy: 17 Ledna 2013, 18:53:10 »
Instalaci spustim, ale napise to prosim vlozte CD 1,. Pritom soubor setup.EXE je na CD1. Nechapu
 

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Jak nainstaluju NEED FOR SPEED U2
« Odpověď #3 kdy: 17 Ledna 2013, 18:58:10 »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Petr.mon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Jak nainstaluju NEED FOR SPEED U2
« Odpověď #4 kdy: 17 Ledna 2013, 19:48:27 »
Znam, ale co je mi platny když nevim co mam hledat... To co si poslal je pekny, ale je to anglicky a nevim co stim.

Petr.mon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Jak nainstaluju NEED FOR SPEED U2
« Odpověď #5 kdy: 17 Ledna 2013, 19:57:24 »
Zkoušel jsem

sudo mount /home/petr/Plocha/NFSUG2_DISK1.iso /media/cd


a kdyz to chce heslo, tak mi nejde psát. Asi se na to vy...u a bude klid. Nemam na to nervy.

Nebo prosím o velmi podrobny návod. krok za krokem. Ubuntu používám jen na internet a kancelársky vyuziti. Ted kdyz mam nainstalovat nakou hru, tak jsem v koncich, vsechno je pro me novy a jiny nez v XP. Ubuntu je pro me ve vsem lepsi nez XP, ale tohle me vytaci.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Jak nainstaluju NEED FOR SPEED U2
« Odpověď #6 kdy: 17 Ledna 2013, 19:58:49 »
Když píšeš to heslo, tak se jen nezobrazuje, ale věz, že tam opravdu je. Doporučoval bych přečíst si něco z naší http://wiki.ubuntu.cz/Wiki
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Petr.mon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Jak nainstaluju NEED FOR SPEED U2
« Odpověď #7 kdy: 17 Ledna 2013, 20:03:27 »
Jo, tak to je fakt, nepise to ale de to. ale stejne tam skoci ze to nejde. Nevim jak to vlozit obraz do virtualni mechaniky. Nehodlám číst celý návod na ubuntu, když co potrebuju umim a na instalaci her se muzu zeptat tady. Vic nepotrebuju, jen nainstalovat jednu hru...


RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Jak nainstaluju NEED FOR SPEED U2
« Odpověď #8 kdy: 17 Ledna 2013, 20:56:22 »
Ty se snažíš udělat z Ubuntu Windows. Na hry určené pro windows je vhodné použít windows, nebo pokud chceš instalovat windows aplikace na Ubuntu tak se budeš muset hodně naučit a nečekej že ti někdo bude radit krok za krokem aby ti pomohl používat windows aplikace na Ubuntu.  ;) Chápeš co tím chci říct?

Také hraji hry na Ubuntu ale ty pro něj určené, třeba z Ubuntu Software Centra zdarma i placené nebo teď i ze Steamu. ;)

Ps: zkus se zeptat třeba na nějakém Windows fóru jak instalovat nějakou linux aplikaci na Windows ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Jak nainstaluju NEED FOR SPEED U2
« Odpověď #9 kdy: 18 Ledna 2013, 09:22:02 »
sudo mount /home/petr/Plocha/NFSUG2_DISK1.iso /media/cd
- tím si sice připojil obraz, ale Wine o něm neví! (Předpokládám že NFSUG2 instaluješ přes Wine.)

Je docela možné, že Wine neví ani o CD když ani z něj nešlo instalovat. Je potřeba mrknout do "Nastavení Wine" -> záložka "Disky".
Měl bys tam mít:
C: ../drive_c
D: /media/....   (místo teček název toho vloženého CD)

Když si zvyklí na připojování ISO používat DEAMON, tak Ti doporučím linuxovou aplikaci AcetoneISO. Najdeš ho v Centru softwaru.
AcetonISO připojuje do /home/uživatel/virtual-drives/1/ (současně můžeš připojit více ISO a ty budou pak v ../2/, ../3/ atd.) a to musíš právě nastavit ve Wine.
Takže kromě C a D přidáš ještě např. E.
E: /home/uživatel/virtual-drives/1/    (Ty místo uživatel budeš mít petr)

Můžeš si přidat i další disky např. F: /home/uživatel/
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.