Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Podpora pro HH  (Přečteno 2049 krát)

rzekotka drzewna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Podpora pro HH
« kdy: 17 Ledna 2013, 21:52:26 »
Nevite do kdy jeste bude podporovan Hardy Heron. Jde o to abych neprosvihl moznost prejit z nej plynule na vyssi verzi.

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Podpora pro HH
« Odpověď #1 kdy: 17 Ledna 2013, 21:59:56 »
HH uz neni podporovanej dva a ctvrt roku.

edit: vlastne jeste serverova verze - asi bych presel na 12.04, ale teda podle toho grafu je jeste cas
« Poslední změna: 17 Ledna 2013, 22:02:56 od donny »
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

rzekotka drzewna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:Podpora pro HH
« Odpověď #3 kdy: 21 Ledna 2013, 00:01:16 »
takze dle grafu az do cca letosniho leta bude moznost z HH prejit plynule na vyssi verzi? Jen nerozumim proc dle barvy je HH do 2O11 nepodporovane vydani. U toho prechodu jen nevim aby vyssi verze nebyla narocnejsi na vykon pocitace notebooku, mam ho uz stary.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Podpora pro HH
« Odpověď #4 kdy: 21 Ledna 2013, 16:13:19 »
Z HH *serveru. Na notebooku mas urcite desktop, takze prechod jiz neni mozny.
Pokud vubec, tak by se te tykal prechod na 10.04 (dalsi LTS) a z nej na 12.04 (dalsi LTS), protoze 10.10 uz take neni podporovano.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

rzekotka drzewna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:Podpora pro HH
« Odpověď #5 kdy: 22 Ledna 2013, 12:29:02 »
Ano, o to mi slo v tom uvodnim dotaze, do kdy bude jeste mozny ten prechod z osmicky na desitku? Jaky objem dat se pri takovem prechodu musi stahnout? (abych pripravil adekvatni cas a adekvatni pripojeni)

rzekotka drzewna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:Podpora pro HH
« Odpověď #6 kdy: 22 Ledna 2013, 12:31:01 »
JInak co znamena ze uz neni HH podporovan? Aktualizace se mi stale nabizeji stejne jako moznost prechodu. To treba v GG jsem zazil ze uz nebylo mozne aktualizovat ani prejit na vyssi verzi.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Podpora pro HH
« Odpověď #7 kdy: 22 Ledna 2013, 13:16:55 »
"Nepodporováno" znamena, že se nevydavaji aktualizace a repozitar je pouze na old-releases.ubuntu.com.
System jako takovy je samozrejme nadale funkcni.

Musi se stahnout v podstate cela instalacka, tj neco kolem 700MB. Prechazi se rovnou na aktualizovanou verzi, tj 10.04.4 + aktualizace.

Podpora skonci cca v dubnu...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

rzekotka drzewna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:Podpora pro HH
« Odpověď #8 kdy: 22 Ledna 2013, 23:26:06 »
diky za info. Meni se nejak zasadne systemove naroky mezi verzi 8, 10 a 12 LTS?

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Podpora pro HH
« Odpověď #9 kdy: 23 Ledna 2013, 14:23:59 »
Kde bezel HH, pobezi i LL (oba maji gnome2). Ale prechod na PP uz bych neriskoval, ma Unity a systemove naroky uplne jinde.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

rzekotka drzewna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:Podpora pro HH
« Odpověď #10 kdy: 23 Ledna 2013, 15:25:12 »
ANo to by odpovidalo. Pred casem jsem na nouzovem NB s RAM 512 presel z 8 na 10 a nb na tom chodil mozna i lepe nez s HH. U nej tedy dalsi upgrade asi uz nebude schudne.
Ted je rec o nb s celeronem 1.46GHz, kde mi ubuntu hlasi pamet 964 MiB (ovsem pulka pameti je tam az pridavana a zli jazykove rikaji ze neni jen tak sehnat tu spravnou pamet any to opravdu fungovalo korektne)
Na strankach ctu pozadavky k 12.10.  1 GB RAM RAM,  1 GHz CPU (Intel Pentium 4 nebo novější). do toho bych se tedy snad mel vejit...  Takze naroky vzrostly kvuli vetsi zravosti graficke nadstavby?

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Podpora pro HH
« Odpověď #11 kdy: 23 Ledna 2013, 16:45:39 »
Na strankach ctu pozadavky k 12.10.  1 GB RAM RAM,  1 GHz CPU (Intel Pentium 4 nebo novější). do toho bych se tedy snad mel vejit...  Takze naroky vzrostly kvuli vetsi zravosti graficke nadstavby?
"Mel vejit" neznamena pohodlnou praci. LL bude mit jeste par let podporu a pobezi na tom dobre.

Pokud chces mit novy system, podivej se radeji po Xubuntu (xfce jsou odlehcene gnome2).
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

rzekotka drzewna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:Podpora pro HH
« Odpověď #12 kdy: 23 Ledna 2013, 17:32:09 »
tedy je jasne ze na desitku bez problemu. V cem spociva vylepseni gnome ve dvanactce ze stoupla jeho zravost?
Ano k tomu jsem smeroval, vsiml jsem si ze xubuntu ma i pro dvanactku pametove pozadavky jen 385 MB. Uz jsem na urovni GG xubuntu zkousel, proti gnome to uzivatelsky bylo dost chabe, ale hadam melo by to nabizet to same gnome jen misto bledem modrych pruhu ruzove puntiky, anebo jsou tam nejake zasadni rozdily?
Lze upgradovat ubuntu na xubuntu nebo je nutny reinstal?

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Podpora pro HH
« Odpověď #13 kdy: 23 Ledna 2013, 19:33:23 »
Vylepseni... nerikal bych tomu vylepseni, spousta uzitecnych funkci zmizela. Proste se gnome2 predelalo na gnome3, ktere je dotykove, barevnejsi a tak... Adekvatne k barvickam a efektum pribyly systemove naroky.

Nejpodobnejsi gnome2 je kombinace distribuce Mint a prostredi Mate. Muzu jedine doporucit. Mint vychazi z Ubuntu, neni treba se bat problemu s prechodem...

Xubuntu se taky snazi udrzet privetivost gnome2... Vyzkousej liveCD/liveflash a uvidis :)

Myslim ze be melo stacit nainstalovat balik "xubuntu-desktop", ale pocitej s tim, ze na stare verzi bude i stara verze prostredi...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

rzekotka drzewna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:Podpora pro HH
« Odpověď #14 kdy: 23 Ledna 2013, 23:21:27 »
Tedy k cemu pridavaji takove neproduktivni zmeny na efekt....  To vypada ze se rozhodli ze kdo chce zachovat tenci nadstavbu, tak ma opustit gnome.
POkud tedy napr v HH nainstaluju xfce tak pak pri upgradu systemu na LL mi zustavaji gnome i xfce s moznosti volby prostredi(hadam pri prihlasovani). A po upgradu na PP se po prihlaseni do gnome pocitac tezce povlece a, po prihlaseni do xfce zustane svizny(?)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Podpora pro HH
« Odpověď #15 kdy: 24 Ledna 2013, 08:44:29 »
Pridavaji to, protoze se to ma uzivatelum libit. Ale tahle bychom se brzy dostali do Srdicka.

Ano, pokud ted nainstalujes xfce, tak ti zustane volba prostredi i po povyseni. Ale doporucuji ti nejdriv upgradovat a az potom nainstalovat xfce - abys nestahoval stare xfce zbytecne.

Ano, system s xfce by mel byt rychlejsi nez s Unity (vychozi prostredi na Ubuntu).
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

rzekotka drzewna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:Podpora pro HH
« Odpověď #16 kdy: 24 Ledna 2013, 10:32:00 »
omlouvam se jeste mam par pojmoslovnych zmateni:
Srdicko...
Unity? myslel jsem ze jde o gnome?
takze volba mezi gnome/xfce je pri prihlasovani do systemu.
Ja uz sem pred lety uvazoval o prechod na xubuntu, nebot uz tenkrat to bylo evidentne tenci prostredi. Ale tusim ze to stridave najizdelo se zmrsenou grafikou a navic mi bylo receno zehlavni proud uzivatelu jede na gnome , takze xubuntu bude s podporou odbyvane.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Podpora pro HH
« Odpověď #17 kdy: 24 Ledna 2013, 10:45:37 »
Srdíčko: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=1314.0

Gnome sestává z knihoven GTK2 -> GTK3 a nad nimi postavených grafických prostředí (gnome2 -> gnome shell).
Unity je prostředí v Ubuntu postavené nad GTK3 (jako gnome shell).
Xfce je postavené nad GTK2 (jako gnome2).
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

rzekotka drzewna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:Podpora pro HH
« Odpověď #18 kdy: 27 Ledna 2013, 17:23:47 »
Diky za info a nad cim je postavene gnome v tech starsich verzich az do LL?
ad srdicko: zravejsi grafika asi nijak vyznamne nezlepsi intuitivnost ovladani pro win-klikače....
Uz jsem zkousel upragrade v tydnu ale to nesel sever ubuntu, takze se mi to povedlo az o vikendu dostat se na LL. Mam ponekud problem s obrazovkou, Efekt jakoby byla prilis mala pro zobrazeni cele plochy takze nevidim spodni a bocni listu. Zkousel jsem davat jina nastaveni rozliseni v monitorech, ale nemelo to vubec zadny vliv na zobrazeni.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Podpora pro HH
« Odpověď #19 kdy: 27 Ledna 2013, 20:28:46 »
Na LL boční lišta defaultně není (je horní a dolní). Ale pokud máš gnome-panel nastavený jinak, mělo by to zůstat při starém.

Nainstaluj si uzavřené ovladače grafiky a prosím založ o tomhle problému nové téma.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.