Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: úprava videa v avidemuxu, formáty, vložení titulků do obrazu formátů vstupních.  (Přečteno 2009 krát)

pavelkys

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Dobrý den. Po několika pokusech o vložení titulků do obrazu (podle mně jeden ze způsobů jak zprovoznit video z flash disku na dvd nebo tv, bez zkomolených titulků), které ztroskotaly na volbě výstupního formátu audia a videa, které závisí zřejmě na volbě formátů vstupních. Vstup je v příloze1.
podporované formáty tv:
• Formáty přehrávání videa: Podpora kodeků:, <0,15 W

        Kontejnery: AVI, MKV, H264/MPEG-4 AVC, • Funkce úspory energie: Vypnutí se spotřebou 0 W,

        MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9/VC1 Automatický vypínač, Režim Eco, Nabídka

        • Formáty přehrávání hudby: AAC, MP3, WMA

           

                • Formáty přehrávání obrazu: JPEG
Používám avidemux2.5.4 na Ubuntu 12.4 64 bit.
Prosím o pomoc který výstupní formát mám nastavit, audio a video,u titulků jaký font a kódování, je to alchymie a když to nakonec avidemux uloží, lze to přehrát vždy jen v počítači, nikoliv v tv nebo dvd, z flash disku v usb vstupu. Zatím vždy to nahlásilo nepodporovaný formát, a vzhledem k nezanedbatelné době úpravy(kódování) prosím o pomoc při správném nastavení dekóderu a filtrů. Děkuji.
                 

[příloha smazaná administrátorem]

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Co update firmwaru dvd přehrávače?
Co konverze formátu titulků a kódování, aby nebyly možná zkomolený? Nebude to jednodušší?
« Poslední změna: 21 Ledna 2013, 09:38:11 od Roman "Rovano" Vacho »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Rover623

Pokud chceš vložit titulky do obrazu a udělat z toho klasické DVD nebo AVI pro přehrávač, je na to mnohem lepší program DeVeDe

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Umí tvůj přehrávač zobrazit české titulky?

Jinak film ulož v Amidemux do MPEG-4, zvuk MP3 vbr, kontejner AVI (je to nejběžnější) a zkus to. Na H264 bych já osobně nesázel.

Tak si můžeš udělat krátký vzorky, cca 5 minut z filmu, a uložit různě a vyzkoušet:

test-mpeg4-xvid-mp3.avi
test-mpeg4-divx-mp3.avi
test-mpeg4-xvid-aac.avi

apod. Napiš, jak jsi dopadl, případně napiš typ tvého přehrávače. Já pálím filmy 20 let a hraje mi nakonec všechno všude... (skoro)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

pavelkys

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Děkuju, vyzkouším až budu doma a budu mít chvilku času.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.