Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: DnsMasq vlastní DNS servery  (Přečteno 1458 krát)

svecpetr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
DnsMasq vlastní DNS servery
« kdy: 26 Ledna 2013, 10:22:04 »
(DnsMasq v 12.04 Desktop se objevil jako dnsmasq-base ve výchozí instalaci)

problém mám v tom, že používáme vlastní DNS servery... ale pokud je DNS masq aktivní na 127.0.0.1 bere a překládá požadavky na DNS

nevíte kde se dá nastavit seznam dns serverů, které dnsmasq používá???

protože když neví ... ptá se jiných serverů... které musí mít někde nadefinovatné ... a ignoruje statické nastavení IPv4, kde jsou uvedeny další servery, které se mají použít

takže stručně a jednoduše, když se na dnsmasq dostane požadavek typu "local.mydomain.aa" tak se zeptá veřejných serverů... které doménu neznají!!! a skončí to na tom, že doména nelze přeložit, nebo pokud je veřejně známá domána "www.xxx.cz" v privátní síti směrována na jinou IP... vrátí se mi veřejná IP

jinými slovy úplně ignoruje naše privátní DNS servery, a já bych ho potřeboval upravit, tak aby se ptal dnsserverů... které já mu řeknu... už jen z toho důvodu, že jen já můžu vědět, které jsou důvěryhodné a které jsou pro danou síť


Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:DnsMasq vlastní DNS servery
« Odpověď #1 kdy: 27 Ledna 2013, 10:58:18 »
tuším že tu je odpoveď na to čo chceš vedieť http://www.thekelleys.org.uk/dnsmasq/docs/dnsmasq.conf.example
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

svecpetr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
Re:DnsMasq vlastní DNS servery
« Odpověď #2 kdy: 29 Ledna 2013, 07:20:26 »
diky, už jsem to našel, snaží se číst resolv.conf , který je statickém nastavení IP prázdný, takže používal nějaké svoje defaultní dns servery

jmp

  • Host
Re:DnsMasq vlastní DNS servery
« Odpověď #3 kdy: 29 Ledna 2013, 07:46:20 »
pokud máte statické nastavení v /etc/network/interfaces
pak k té konfiguraci můžete přidat ještě řádky

Citace
dns-nameservers 8.8.8.8 8.8.4.4
 dns-search      domena.tld
které si náležitě upravíte k obrazu svému

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.