Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Podpora maker v LO/OO  (Přečteno 1078 krát)

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Podpora maker v LO/OO
« kdy: 28 Ledna 2013, 21:06:53 »
Po delší době vás opět zdravím.
Našel jsem tu na fóru několik témat, která se tímto problémem zabývala, ale jsou už stará a řešení se nějak nedobrala.
Chci tedy osvětlit svou situaci:
V práci používáme množství kalkulátorů, které jsou naprogramovány v Excelu - fungují na základě maker atd.
Kvůli tomu jsem nucen používat Windows a Ubuntu v poslední době zanedbávám. Naposledy jsem zkoušel tyto soubory rozjet asi před rokem, ale bohužel LO to nebylo schopné schroustat a vždy došlo k zamrznutí nebo pádu aplikace.
Chci se tedy zeptat, zda po té době je třeba možné v LO nebo OO s těmito soubory nějak smysluplně pracovat, případně jak by se to dalo řešit.
Díky předem.
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re:Podpora maker v LO/OO
« Odpověď #1 kdy: 30 Ledna 2013, 16:00:37 »
Vzdy, ked som makra pouzival (ci uz spustal, alebo vytvaral) som na to pouzival MS office.
je to jednoduchsie, ked to makro vytvaras priamo na platforme, kde to bude pouzivane, mas to zaroven testnute atd.
Kvoli tomuto jedinemu som mal aj virtualizovany WinXP s najnovsim Officom.

Oficialna dokumentacia LO:
vid https://help.libreoffice.org/Common/Using_Microsoft_Office_and#Macros_in_Microsoft_Office_and_LibreOffice

juli

Re:Podpora maker v LO/OO
« Odpověď #2 kdy: 30 Ledna 2013, 16:10:10 »
Po delší době vás opět zdravím.
Našel jsem tu na fóru několik témat, která se tímto problémem zabývala, ale jsou už stará a řešení se nějak nedobrala.
Chci tedy osvětlit svou situaci:
V práci používáme množství kalkulátorů, které jsou naprogramovány v Excelu - fungují na základě maker atd.
Kvůli tomu jsem nucen používat Windows a Ubuntu v poslední době zanedbávám. Naposledy jsem zkoušel tyto soubory rozjet asi před rokem, ale bohužel LO to nebylo schopné schroustat a vždy došlo k zamrznutí nebo pádu aplikace.
Chci se tedy zeptat, zda po té době je třeba možné v LO nebo OO s těmito soubory nějak smysluplně pracovat, případně jak by se to dalo řešit.
Díky předem.

Chceš říci, že ti všechna makra vytvořená v Excelu nefungují v OO, nebo LO?
Osobně několik excelových maker už pár let provozuju v OO, aktuálně v LO a problém jsem nezaznamenal.
juli

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re:Podpora maker v LO/OO
« Odpověď #3 kdy: 31 Ledna 2013, 10:29:27 »
Po delší době vás opět zdravím.
Našel jsem tu na fóru několik témat, která se tímto problémem zabývala, ale jsou už stará a řešení se nějak nedobrala.
Chci tedy osvětlit svou situaci:
V práci používáme množství kalkulátorů, které jsou naprogramovány v Excelu - fungují na základě maker atd.
Kvůli tomu jsem nucen používat Windows a Ubuntu v poslední době zanedbávám. Naposledy jsem zkoušel tyto soubory rozjet asi před rokem, ale bohužel LO to nebylo schopné schroustat a vždy došlo k zamrznutí nebo pádu aplikace.
Chci se tedy zeptat, zda po té době je třeba možné v LO nebo OO s těmito soubory nějak smysluplně pracovat, případně jak by se to dalo řešit.
Díky předem.

Chceš říci, že ti všechna makra vytvořená v Excelu nefungují v OO, nebo LO?
Osobně několik excelových maker už pár let provozuju v OO, aktuálně v LO a problém jsem nezaznamenal.

To samozřejmě netvrdím, teď jsem nainstaloval Kubuntu a je pravda, že LO s těmi soubory pracuje o poznání líp, než dřív. Nicméně stále to ještě není plně funkční.
Taková otázka, co možná dělám blbě. Když otevřu soubor, řekne mi to, že obsahuje odkazy, které je potřeba aktualizovat, tuto volbu je potřeba odsouhlasit nebo zamítnout?
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

juli

Re:Podpora maker v LO/OO
« Odpověď #4 kdy: 31 Ledna 2013, 14:55:37 »
To samozřejmě netvrdím, teď jsem nainstaloval Kubuntu a je pravda, že LO s těmi soubory pracuje o poznání líp, než dřív. Nicméně stále to ještě není plně funkční.
Taková otázka, co možná dělám blbě. Když otevřu soubor, řekne mi to, že obsahuje odkazy, které je potřeba aktualizovat, tuto volbu je potřeba odsouhlasit nebo zamítnout?
Moje otázka byla myšlena naprosto seriozně. Skutečně jsem tvoje postesknutí pochopil tak, že ti cizí makra nefungují.
Na rozdíl od tebe pracuji jen s několika excelovskými makry. Při používání velkého množství těchto maker, chápu, že může vyskytnout problém, se kterým si OO/LO neví rady, což je jistě nepříjemné.
V souvislosti s makry jsem se setkal pouze s potřebnou změnou nastavení jejich zabezpečení. OO/LO u excelovských maker neakceptuje jejich podpis.
Bohužel nejsem v této oblasti guru, proto jsem položil otázku a přidal svou zkušenost, nikoliv radu. Snad se někdo s hlubšími znalostmi najde a dá fundovanou odpověď. Můj přínos budiž pouze v tom, že ti téma udržuji v top10  ;D
juli

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.