Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Audio CD v Ubuntu 12.04 s Unity 3D  (Přečteno 1257 krát)

Rover623

Audio CD v Ubuntu 12.04 s Unity 3D
« kdy: 30 Ledna 2013, 13:16:17 »
Po posledních aktualizacích systému se mi stala taková docela nepříjemná věc, chyba je pravděpodobně někde v Compizu, protože na jiném prostředí se to neděje a to včetně Unity 2D.

O co tedy jde, launcher mám nastavený klasicky, tedy aby zobrazoval pouze připojená zařízení. Ovšem po vložení Audio CD do mechaniky se sice takové CD přimountuje, ale na launcheru se neobjeví, ačkoli v Nautilu vidím, že připojené je. Při pokusu takové CD odpojit se ikonka audioCD na panelu na chvilku objeví (než se otevřou dvířka mechaniky).

Je to docela otravné, zajímalo by mě jestli se to děje i někomu jinému (na 12.04, ve 12.10 se to zdá být v pohodě) nebo jsem si něčím nabořil Compiz.

juli

Re:Audio CD v Ubuntu 12.04 s Unity 3D
« Odpověď #1 kdy: 30 Ledna 2013, 14:25:06 »
12.04, funguje mi to stejně, jako tobě.
juli

Rover623

Re:Audio CD v Ubuntu 12.04 s Unity 3D
« Odpověď #2 kdy: 30 Ledna 2013, 14:57:59 »
Takže vložíš CD a ikona nikde, takže to bude nějaký problém přímo v Unity 3D. Řešením zatím je nastavit si zobrazování zařízení na launcheru na "Always"

juli

Re:Audio CD v Ubuntu 12.04 s Unity 3D
« Odpověď #3 kdy: 30 Ledna 2013, 15:57:56 »
Jo, vložím audio CD, ikona se neobjeví. Pokud v Nautilu dám vysunout medium, pak se na okamžik objeví v launcheru a záhy zmizí. Mimochodem, kdybys ten problém nepopsal, tak ani nevím, že existuje, protože už hodně dlouho audio CD na počítadle neprovozuju. Navíc mám launcher zasouvací.
Upřesním, že jsem to zkoušel na CD, kde jsou soubory ve formátu .wav. Audio CD se soubory v jiném zvukovém formátu tady nemám. Zajímalo by mě, zda je stejný problém i u CD, kde jsou soubory ve formátu stop .cda, nebo i v jiných zvukových formátech například .ogg, .wma...či co ještě by mohlo být alternativou k audio CD.
juli

Rover623

Re:Audio CD v Ubuntu 12.04 s Unity 3D
« Odpověď #4 kdy: 30 Ledna 2013, 16:12:07 »
Já zkoušel klasické CDA, ale pro Nautila jsou ty stopy stejně WAV, alespoň mi to tak zobrazuje. Je zajímavé, že průzkumník z Windows to ukazuje jako CDA a Nautilus jako WAV

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.