Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: chybi uspani a hibernace v menu Gnome  (Přečteno 2914 krát)

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
chybi uspani a hibernace v menu Gnome
« kdy: 09 Února 2013, 14:46:41 »
Ahoj da se to nejak pridat?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Re:chybi uspani a hibernace v menu Gnome
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2013, 18:58:40 »
diky. to bylo az prekvapive snadny uz to mam. ale je tam jen suspend a power off, predpokladam ze power off je vypnuti a ne hibernace? kde to muzu poladit?

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Re:chybi uspani a hibernace v menu Gnome
« Odpověď #3 kdy: 09 Února 2013, 19:08:46 »
Jeste dotaz. Jak muzu v gnome pridat vlevo do toho panelu aplikaci program co bezi pod wine? Kdyz ho vyhledavam tak mi ho nenajde a tutiz ho nemuzu pridat do oblibenych abych ho tam dostal. A pak mi jeste chybu moznost jak se dostat na plochu, nejaka zkratka na okamzite skryti oken.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:chybi uspani a hibernace v menu Gnome
« Odpověď #4 kdy: 09 Února 2013, 19:18:17 »
diky. to bylo az prekvapive snadny uz to mam. ale je tam jen suspend a power off, predpokladam ze power off je vypnuti a ne hibernace? kde to muzu poladit?

Hibernace je v Ubuntu v defaultu zakázaná, takže je třeba ji napřed povolit, pak by se tam měla objevit -- https://help.ubuntu.com/12.10/ubuntu-help/power-hibernate.html

Co se těch dalších dotazů týče, tak na to musí odpovědět někdo jiný -- já používám Unity.

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Re:chybi uspani a hibernace v menu Gnome
« Odpověď #5 kdy: 09 Února 2013, 19:37:46 »
zkousim to. ale ted sem narazil na malej problem. jak muzu z terminalu spustit aplikaci aby mi terminal uvolnila a nezobrazoval se tam log z aplikace? doted sem to resit pridanim & za prikaz ale to asi neni moc koser zpusob a ted mi to zrovna nejde. tvrdi mi to ze to aplikaci suspendovalo  :)

tohle je priklad jak to otravuje s logovanim. abych mohl dal pousivat terminal musim si jedine vytvorit dalsi okno coz neni moc dobre reseni.

dejf@h4ck3dB0x:~/.tv$ sudo nautilus
[sudo] password for dejf:

** (nautilus:7472): CRITICAL **: nautilus_menu_provider_get_background_items: assertion `NAUTILUS_IS_MENU_PROVIDER (provider)' failed

** (nautilus:7472): CRITICAL **: nautilus_menu_provider_get_background_items: assertion `NAUTILUS_IS_MENU_PROVIDER (provider)' failed
Nautilus-Share-Message: Called "net usershare info" but it failed: „net usershare“ vrátil chybu 255: net usershare: cannot open usershare directory /var/lib/samba/usershares. Error Adresář nebo soubor neexistuje
Please ask your system administrator to enable user sharing.

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Re:chybi uspani a hibernace v menu Gnome
« Odpověď #6 kdy: 09 Února 2013, 19:45:28 »
jinak ten soubor com.ubuntu.enable-hibernate.pkla uz tam byl, hibernaci sem predtim pouzival v unity.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.