Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nepojmenovaný soubor v gedit při otevření z krusaderu [doplněno a vyřešeno]  (Přečteno 1165 krát)

machura

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 96
Provedl jsem update z 11.04 -> 11.10 -> 12.04LTS. Přepnuto do Classic bez efektů. To, že jsem přišel o veškerou poštu při druhém spuštění pošty (byla najednou prázdná) jsem oželel. Vadí mi ale, že když v Krusaderu dvojklikem otevírám soubory ( otevírají se v gedit), tak gedit zároveň pro každý otevřený soubor otevře ještě "Nepojmenovaný soubor x", kde x je číslo v pořadí. Jde se toho nějak zbavit ?

« Poslední změna: 11 Února 2013, 19:21:15 od machura »

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:nepojmenovaný soubor v gedit při každém otevření z krusaderu
« Odpověď #1 kdy: 10 Února 2013, 23:47:19 »
tohle je chyba geditu, táhnoucí se několika distry. Např. to dělá při gksudo gedit.... ale při použití sudo gedit je to OK

machura

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 96
Re:nepojmenovaný soubor v gedit při každém otevření z krusaderu
« Odpověď #2 kdy: 11 Února 2013, 00:04:02 »
ale kdyz to oteviram z gnome-commanderu dvojklikem na soubor, otevre se to normalne a zadny prazdny "nepojmenovany soubor x" se k tomu nepokousi otevirat.

A dalo by se nejak nastavit, aby to z krusaderu neoteviralo jeste ten prazdny soubor ?

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:nepojmenovaný soubor v gedit při každém otevření z krusaderu
« Odpověď #3 kdy: 11 Února 2013, 00:56:30 »
ono záleží na způsobu jak to Krusader a gnome-commander otvírá (rozdíl sudo a gksudo). A jak to změnit netuším, budeš muset zagooglit ohledně Krusaderu nějaké moudra. Já používám právě gnome-commander, takže opravdu nepomůžu.

machura

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 96
Re:nepojmenovaný soubor v gedit při každém otevření z krusaderu
« Odpověď #4 kdy: 11 Února 2013, 13:45:55 »
no, ja pouzivam taky gnome-commander, ale Krusader potrebuju, kdyz potrebuju editovat soubory rovnou z ftp pripojeni. To gnome-commander nezvladne - ten si otevre pozadovany soubor jako tmp a pak uz to samozrejme nezaktualizuje.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:nepojmenovaný soubor v gedit při každém otevření z krusaderu
« Odpověď #5 kdy: 11 Února 2013, 14:18:04 »
vytvoriť a uložiť ako spustiteľný súbor ja to dávam do .local/share/applications/ názov si vymyslite
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash

gedit $1 < /dev/null

potom v krusader, pravý klik na nejaký textový dokument, vybrať vlastnosti.
Tam na prvom okne
Typ: Obyčajný textový dokument  klik na kľúčik
Poradie priority aplikácií: gedit upraviť
Príkaz: zadať cestu k skriptu
OK,Použiť,hotovo

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 11 Února 2013, 14:27:50 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

machura

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 96
Re:nepojmenovaný soubor v gedit při každém otevření z krusaderu
« Odpověď #6 kdy: 11 Února 2013, 15:50:20 »
Dik. To pomohlo.

machura

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 96
To sice pomohlo, ale pak se to chová úplně stejně jako při otevírání z gnome-commander.

Vrátil jsem vše zpět a změnil nastavení spouštění v ~/.locale/share/applications/gedit.desktop na
Kód: [Vybrat]
Exec=gedit %U & a teď je to OK.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.