Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejsem spokojen ani s unity ani s gnome, nejaky navrh na jiny window manazer? ;)  (Přečteno 5345 krát)

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Co mi doporucite? Jde mi o to aby mi to zbytecne nezatezovalo cpu, ram a bylo stabilni. Uz nechci nadale pouzivat software ktery je v podstate polofunkcni betaverze. Mam vubec na vyber?   :)  Pouzival sem Unity ale v tom me zlobil compiz (a nez sem se dozvedel ze je lepsi pouzivat svobodny ovladac na radeon tak mi zral i xserver 50% cpu. Ted jedu v gnome bez compizu ale zrejme vlivem aktualizace mi dneska zacal zrat stabilne vic jak tretinu vykonu (38% obe jadra) dvoujadroveho 2ghz cpu coz mi prijde fakt neprijatelny, dale ma prostredi docela gulas s ovladanim oken, napr mam spustene 4x vlc , kdyz dam ctrl+tab tak mi zobrazi jenom 2 okna misto vsech a abych ho prinutil zobrazit i ostatni, musim si hledat berlicku jako ze najedu dolu, vyskoci systray a tam kliknu na ikony vlc a potom se gnome milostive uraci mi ukazat i dalsi vlccka  ;D, tak to tedy ne takovyhle blby rozhrani nechci uz dal pouzivat, musel bych bejt padlej na hlavu  ??? Navic mi zaclo blbnout to ze i blby uspani se zdari/nezdari, je to jak sazka do loterie  ::) Hibernaci radeji vubec uz nepouzivam to je jista smrt. Ackoli donedavna fungovala v pohode najednou zase ne. A ted strycku jedlicko rad, copak mi zase aktualizace nebo ja nevim co kde se porouchalo  :)

Doporucte mi plz jiny windowmanager se kterym jste osobne spokojeni. Pokud mozno i link na navod jak ho nainstaluji. Diky

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
premyslel sem o XFCE ale koukam asi si moc nepomohu  ::)  :D http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=66700.0

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
KDE?
fluxbox?
« Poslední změna: 12 Února 2013, 22:22:12 od Myrmica »
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
A jak to muzu nastavit abych si mohl pridat kde / fluxbox a slo si vybrat pri logovani?
« Poslední změna: 12 Února 2013, 22:30:35 od TUX IN MACHINE »

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
http://en.wikipedia.org/wiki/LightDM pridáš si nejakého X display manager Lightdm kdm gdm a co ja viem co ešte
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Nemám to odzkoušené, ale u KDE by mělo jít nainstalovat pomocí kubuntu-desktop a mělo by se nechat přepínat při přihlašování. fluxbox jsem viděl jen jako obrázky, ale je v synapticu takže by měl jít také nainstalovat a jít přepnout při přihlášení. Ale dával jsem jen tipy a bližší informace si musíš najít sám...
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Debian Squeeze /stable/ a gnome2? :)
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Ja jsem se taky usadil u KDE a vcelku spokojenost. Ale s gnome-shellem taky nemam nejmensi problem a to i na slabsim hw.
Kubuntu 20.04

lajka27

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 201
    • linux mint czech
Cinnamon ;)
první pes ve vesmíru
sestava:  intel core i5  gigabyte amd R9-270  8 GB ram
ubuntu 16.04 ssd samsung 120MB  baracuda 1TB

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Spokojený jsem s kubuntu-desktop (KDE), ale pokud chcete něco lehkého tak doporučím lubuntu-desktop (LXDE), pár starých PC (Win95) pak bylo ještě dobře použitelných na internet.

//edit: samozřejmě že Lubuntu je LXDE
« Poslední změna: 14 Února 2013, 04:33:11 od Martin Kiklhorn »
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

h.giuseppe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 321
A to třeba LXDE, je to celkem i svižný.
http://lxde.org/
Debian Stretch 64bit - Gmone; Intel HD Graphics 620 (Kabylake GT2); Inntel core I5 7200U @ 2.5GHz; 8GB RAM......

strom01

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 130
KDE 4.8.5. Procesor 2.53GHz; Paměť 4 GB. Spuštěno: Firefox, Kontact, Dolphin, Ksnapshot.


[příloha smazaná administrátorem]

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 635
Ahoj,
mě to taky už přeteklo přes únosnou mez. Unity je pro mne a mou rodinu hrůza. Gnome také už není co bývalo. Tak jsem odzkoušel Cinnamon, ale nic moc. Pak Xfce, ale to mě nenadchlo.
Teď valím na lxde a veliká spokojenost. Jen to musí být čistá instalace. Jakmile jsem to istaloval jako lubuntu-desktop do starého systému, byli problémy a pády nějakých systémových aplikací které se nejspíš hádali. Čistá instalace lubuntu to vyřešila. Teď mám lxde na všech svých strojích. Super je, že to funguje jako kdysi "upravíš si nějaké rc soubory ap." k obrazu svému a už se k tomu nemusíš vracet.
Ještě jednou s LXDE VELIKÁ SPOKOJENOST
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
Joutůůůůb

beer

  • Host
Předevčírem jsem odinstaloval Unity a přešel na XFCE. Také naprostá spokojenost. Již jsem ho používal i dříve, ale pak jsem měl nějaké problémy s výkonem, nyní šlape jak hodinky. Neinstaloval jsem zbytečnosti (xubuntu-desktop, nebo celé XFCE4, pouze části). Jediné, co mi vadí, tak je závislost dropboxu na nautilu a že nejde nainstalovat insync-beta-xfce, či jak se to jmenuje, závisí na nějakém virtuálním balíku, (thunar 2 x nebo tak nějak), který prostě není v repozitářích. Naštěstí lze používat insync z unity.

janek-m

  • Host
Po nástupe GNOME 3 som aj ja otestoval rôzne prostredia a ich výber závisí od vkusu každého užívateľa:
GNOME 3 /Gnome Shell - tak toto mi vôbec nesadlo, nevedel som sa v tom zorientovať,
UNITY - už som to tu spomínal, nie je zlá myšlienka a od svojho vzniku dosť napreduje, vylepšuje sa a určitým spôsobom vyzerá exkluzívne, rôznymi úpravami sa dá dosiahnuť naozaj pekné desktop-prostredie. Jeho nevýhodou je neprehľadnosť pri práci s viacero otvorenými oknami, dosť vysoké nároky na HW. Uvidíme, ako sa to bude ďalej vyvíjať, keď už nebude založené na Compize.
Lubuntu s LXDE - vyzerá tiež veľmi dobre, jednoducho (ostatné neviem posúdiť, nakoľko som ho testol len cez Live CD)
Kubuntu (KDE) - ma prekvapuje čím ďalej tým viac. Začal som ho používať od 12.04 a maximálna spokojnosť. Veľmi dobre vyzerá, pracuje sa v ňom veľmi pohodlne, sú tu široké možnosti prispôsobení a nastavení.
Linux Mint (Cinnamon) - tiež som sa s ním trochu bližšie zoznámil a musím povedať, že aj toto je pekné prostredie a nepracuje sa v ňom zle.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
Tak si nainstalujte Fuduntu a je to :-) (Ne, není tam Fluxbox.)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
ps. ja na stare stroje davam uz pomerne dlouho KDE3 a je to absolutne supr ..

protoze pouzivam suse, tak http://en.opensuse.org/KDE3 .. 100% dokonaly a bezchybny prostredi - a jeste mnohem hezci a mocnejsi nez nejaky lxde, xdm, whatever

ntz
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
ps. ja na stare stroje davam uz pomerne dlouho KDE3 a je to absolutne supr ..

protoze pouzivam suse, tak http://en.opensuse.org/KDE3 .. 100% dokonaly a bezchybny prostredi - a jeste mnohem hezci a mocnejsi nez nejaky lxde, xdm, whatever

ntz
S tím souhlasím :-)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Matesax

  • Host
Já ti doporučuji konzoli... :) Zrovna pro ni WM píši... Pokud chceš jo grafiku, tak nejlepší zkušenosti mám s PekWM.

mset

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Je to přesně tak, jak píšeš. Unity je hrůza - asi to byla zpočátku dobrá myšlenka, protože člověk používá často jen několik věcí, a také si je vytahuji někam na okraj obrazovky, abych je měl rychle k mání, ale Unity se prostě nepovedlo.
Bohužel mi moc nepomohlo ani jeho odstranění - nabídne to Gnome classic, ale pozor není to Gnome 2, ale Gnome 3, a začnou jiné problémy.

Někde vzpomínané Lubuntu je dobré, často používám pro rychlou instalaci a jednoduché použití. Nicméně, když si zvykneš na Gnome 2, začne ti brzy něco scházet. Postupně jsem to tam dodával a divil se, co všechno si Lubuntu dá líbit, ale všechno zase úplně ne.

Dále s tebou musím souhlasit ohledně grafiky. Velmi rozšířené jsou NVidia, ve win mají pěknou funkčnost, ale v linuxu jsem s nimi měl potíže hlavně pro tu spotřebu - občas, jako by tam nebyly, procesor pracuje snad za grafiku - hučí na plné obrátky. Takže postupně výměna za Atiny, a celkem spojenost - jen jedna znázorňuje tak tenké svislé čáry, že skoro nejsou vidět. Asi to není monitorem, protože předtím byla NVidia a dobre. Krom této skousnutelné vyjímky jsou další (čtyři) perfektní (u Nvidií to bude nějaký problés s ovladačem -  ani po tom, co jsou dosažitelné jiné ovladače jsem moc neuspěl, akorát jsem testováním ztratil čas.

Matesax

  • Host
Proto si nainstaluj Ubuntu z Minimal CD... Pak si budeš moci zvolit jestli vůbec chceš X+SSH. A tedy i malý lehký WM - typu PekWM. Nesouhlasím, že potom si vlastně můžeš nainstalovat Debian, jelikož v Ubuntu i v této značně osekané verzi je pořád dost automatizace atd. A pro mě je to přesně ta míra kterou jsem požadoval - nenastavování networku 2.5 hodiny jako v NetBSD a nezprovoz^nování WPA2 šiforvání jako v Debianu a přitom pořád málo HDD a všemožných zbytečností... Přesto pravda - roztažnost je tu neuvěřitelná - během chvíle mi to nakynulo na 1.4G. Proto ještě pořád o NetBSD usiluji.

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Jen můj názor. Nejsem masochista a potřebuju s kompem nějak fungovat. Lubuntu asi moc ne, XFCE je fajn, Ubuntu je fajn, Gnome ne, Gnome Classic ne, KDE vítěz zbytek neznám.

Myslím, že je vhodné trochu uspořádat Unity, nastavit časy na efekty, zbytečnosti vykopat, případně přeuspořádat. Vadí mi malé možnosti přizpůsobení a děsný vzhled, jen zčásti řešitelný pomocí (stejně strašných) motivů. A taky šnekovitost.
XFCE je fajn, ale je to trochu pro masochisty... takový linuxácký widle 98. Docela dobrý pro spouštění náročnějších věcí, protože hw náročnost je fakt maličká.
KDE je po skoro všech stránkách super. V posledních měsících se dost zlepšilo (stabilita, výkon). Mám samozřejmě pár výhrad. Ocenil bych, kdyby tam bylo něco na způsob Dash. Ale i startovací nabídka a Příkazový řádek jsou docela použitelné. Vadí mi, že nelze spustit start jen po stisknutí Super. Vadí mi celkem brutální práce s vícero monitory. Tak např. Windows 7, Unity a XFCE si pamatují poslední konfiguraci (např. - monitor ntb vypnutý, externí monitor zapnutý). Pakliže se odpojí externí monitor, spustí se monitor na ntb. A stejně tak při startu a po něm. V KDE je to jinak a docela by mě zajímalo, jestli se to dá nastavit stejně, moc by mi to pomohlo.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
V KDE bdue nový správce monitorů. ZAtím je v nějaké alfa verzi, tak nevím ejstli už dobře funguje. Zkoušel jsme ho(nemám více monitorů) a pro jeden se to chovalo korektně.
http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=MTI2MjI
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
V KDE bdue nový správce monitorů. ZAtím je v nějaké alfa verzi, tak nevím ejstli už dobře funguje. Zkoušel jsme ho(nemám více monitorů) a pro jeden se to chovalo korektně.
http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=MTI2MjI

Máš ode mě malé bezvýznamné plus  :D Moc dík za info.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Včera mě trochu inspiroval Šachy, tak jsem udělal takový pokus (zatím jen ve virtuálce, ale když se osvědčí, tak možná nasadím na produkci).

Nainstaloval jsem si jen základ systému - ubuntu server - pak jsem si dotáhl MATE a vybíral jsem si jen věci, které chci a potřebuji.

Zajímavý návod je zde.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.