Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jaka anglicka klavesnice je skutecne anglicka? [vyreseno]  (Přečteno 762 krát)

zombie

• Návštěvník
Jaka anglicka klavesnice je skutecne anglicka? [vyreseno]
« kdy: 17 Února 2013, 15:22:38 »
Ahoj, mam xubuntu 12.10 a az dneska se mi konecne podarilo vyresil, jak psat jednoduche a dvojite uvozovky - zvolil jsem klavesnici pro jizni afriku a indikuje se mi jako ZA. Kdyz si totiz dam namatkove jinou anglickou (a ze jich tam je), tak se to chova bud uplne podivne, nebo se ty uvozovky jaksi nedaji napsat a pise to misto apostrofu a dvojite uvozovky carky a dvojtecky nad pismeno. Mam notebook hp dv7, tak nevim, jestli to nedela to, ale ta jihoafricka klavesnice funguje normalne, t.j. jak ma, jen se mi moc nelibi mit jeste jihoafrickou klavesnici, kdyz uz mam ten jihoafrickej linux :)

Takze ktera anglicka z toho vyberu je opravdu anglicka?  Dekuji.
« Poslední změna: 17 Února 2013, 19:23:23 od zombie »

Vojtěch Trefný

• Don Quijote
Re:Jaka anglicka klavesnice je skutecne anglicka?
« Odpověď #1 kdy: 17 Února 2013, 15:44:32 »
On je docela na místě dotaz co je podle vás anglická klávesnice. Já totiž podle toho popisu totálně netuším, čeho se vlastně snažíte dosáhnout.
Celkem běžně používaná klávesnice je "Anglická (USA)", ale u všech rozložení si můžete nechat zobrazit, jak přesně vypadá.
Vybrat si ale můžete jakékoli rozložení, se kterým se vám dobře píše -- je to přeci naprosto jedno...

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 17 Února 2013, 15:46:29 od Vojtěch Trefný »

zombie

• Návštěvník
Re:Jaka anglicka klavesnice je skutecne anglicka?
« Odpověď #2 kdy: 17 Února 2013, 19:22:09 »
Jo, presne takovou jako na obrazku. Volbu "Anglicka (USA)" jsem povazoval, ze to je jen nazev skupiny, protoze to je rozklikavaci a ma pod sebou x klavesnic, nenapadlo me, ze by to slo taky vybrat ::) Diky, to je ona. nahled se mi sice nepovedlo zobrazit, ale to bude asi tim, ze ji vybiram ze zasuvneho modulu panelu. Mockrat dekuji.

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.