Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nastaveni sdilene plochy-kubuntu  (Přečteno 3384 krát)

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Nastaveni sdilene plochy-kubuntu
« kdy: 22 Února 2013, 23:03:38 »
Ahojte,
poradi mi nekdo, jak nastavit a propojit 2 pocitace pro sdileni plochy? Pouzivam kubuntu u obou pc a nainstaloval jsem KRDC a KRFB. Tady ale me prakticke znalosti konci. Poradte - jak v praxi co nejjednoduseji propojovat tyto 2 PC? Jde o to, ze budu obcas potrebovat spravovat pocitac linuxovemu zacatecnikovi. Ten zvladne tak akorat spustit program a jen nerad nastavit neco, pokud mu to veelmi podrobne vysvetlim. Jak tedy nastavim jeho PC, aby nemusel pokazde nekde hrabat a treba jen spustil KRDC pred propojenim a ja bych uz pokracoval dal? Problem pro mne je, ze jsem jeste nikdy nesdilel plochu a potrebuju to resit s naprostou lamou...
Diky
edit: ted jsem na jinem pc, ale slo by to otestovat na kubuntu+kubuntu v virtualboxu na jednom pc? ze bych to testl a pak uz bych se s tim popral v realu...
« Poslední změna: 22 Února 2013, 23:17:39 od libor007 »
Kubuntu 20.04

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Nastaveni sdilene plochy-kubuntu
« Odpověď #1 kdy: 24 Února 2013, 11:18:50 »
To nikdo opravdu neresil sdileni plochy?
Kubuntu 20.04

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Nastaveni sdilene plochy-kubuntu
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2013, 13:01:33 »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Nastaveni sdilene plochy-kubuntu
« Odpověď #3 kdy: 24 Února 2013, 13:17:39 »
Plochu nesdílím, na správu PC mi stačí ssh přístup a v konzoli mám vše. Tak to řeším já.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Nastaveni sdilene plochy-kubuntu
« Odpověď #4 kdy: 25 Února 2013, 23:35:24 »
no ja budu muset obcas nastavovat samotne kde, takze potrebuju vnc. zkusim ty systemove nastroje, snad se spojeni podari.
Kubuntu 20.04

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Nastaveni sdilene plochy-kubuntu
« Odpověď #5 kdy: 25 Února 2013, 23:40:16 »
Tak spouštět grafiku lze i přes ssh, na to je parametr -X, např.

ssh -Xpv cislo_portu user@ip_adresa

(p - port; v - detail výpisu, abych viděl, co se děje)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Nastaveni sdilene plochy-kubuntu
« Odpověď #6 kdy: 27 Února 2013, 18:51:02 »
Zkousel jsem to pres krfb a krdc. Krdc mi jen zahláí, ze server nebyl nalezen. Musim jeste nekde neco nastavovat? Mati vytvorila pozvanku v krfb, zaslala mi udaje a ja jsem nahrany...
Kubuntu 20.04

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Nastaveni sdilene plochy-kubuntu
« Odpověď #7 kdy: 27 Února 2013, 20:56:59 »
a mam v systemu vse potrebne? v mnoha clancich se pise, ze kubuntu ma nastaveni jiz v instalaci, ale ja krdc a krfb musel doinstalovat ruco... jeste to nekdy testnu na pocitacich v domaci siti
Kubuntu 20.04

Tomáš Moravec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
    • Web
Re:Nastaveni sdilene plochy-kubuntu
« Odpověď #8 kdy: 28 Února 2013, 17:16:12 »
Pokud jsou ty dvě PC v síti, kde není žádný "narušitel".
V Krfb jdi do Nastavení -> Nastavit 'Sdílení plochy'... ->Sekce Bezpečnost - zaškrtnout Povolit nepozvaná spojení a zadat heslo -> Použít. Někam si napiš IP adresu toho PC a taky číslo portu (výchozí je 5900). Otevři KRDC, připojit se (v roletce vyber vnc) a zadej IP adresu toho PC:port. Enter. Na PC, ke kterému se připojuješ bude potřeba povolit přístup. Poté se ti zobrazí dialog kam zadáš heslo, které si nastavil výše. Pak ještě odklikneš klíčenku. Pokud PC ke kterému se připojuješ získává IP adresu pomocí DHCP a mění se počet připojených PC v síti bude ti muset vždycky někdo napsat aktuální IP.

Pokud nejsou PC v síti použij TeamViewer.

EDIT: ještě doplním, že není uplně dobrý zkoušet se připojit sám na sebe. U mě to dopadlo nekonečným zrcadlením :D
« Poslední změna: 28 Února 2013, 17:27:37 od Tomáš Moravec »
Fedora 23

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Nastaveni sdilene plochy-kubuntu
« Odpověď #9 kdy: 28 Února 2013, 20:43:06 »
diky. uz jsem se mezitim uspwsne spojil s notebookem a desktopem pres net na wifi doma. jen ten pocitac od mati stale nechce nalezt. neni problem v jeji routeru? pry se musi povolit port 5900, coz bohuzel neumim a ani vzdalene nezvladnu.
Kubuntu 20.04

Tomáš Moravec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
    • Web
Re:Nastaveni sdilene plochy-kubuntu
« Odpověď #10 kdy: 28 Února 2013, 21:15:44 »
No to záleží na tom, jak je ten router nastavený. Třeba já jsem nic povolovat nemusel.

Nastavení routeru asi nejlíp prostudovat návod...

Edit: a před započetím úprav doporučuji provést backup nastavení (pokud to router podporuje)
« Poslední změna: 28 Února 2013, 21:20:09 od Tomáš Moravec »
Fedora 23

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Nastaveni sdilene plochy-kubuntu
« Odpověď #11 kdy: 05 Března 2013, 22:49:29 »
Jen me jeste napadlo - kdyz vytvarim pozvanku v krfb, pouzije se zjevne lokalni ip adresa. Az ted jsem diky sve neznalosti zjistil, ze verejna adresa je uplne jina. Co tedy udelat? Zadat do krdc tu verejnou ip? V pripade neuspechu - jak prenastavit router? Mati ma tp-link. Ten teamviewer bych bral az jako posedni moznost, protoze ho mati nezvladne nainstalovat a idealni by tedy bylo zprovoznit krdc reseni.
edit: jak vlastne zjistim tu spravnou ip? na mojeip.cz Na mobilu se po odpojeni a pripojeni adresa zmenila. Je tdy nutno vzdy zjistit aktualni stav?
« Poslední změna: 05 Března 2013, 23:23:52 od libor007 »
Kubuntu 20.04

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Nastaveni sdilene plochy-kubuntu
« Odpověď #12 kdy: 06 Března 2013, 11:54:15 »
Jak psal Dano-v, pokud by sis to rozmyslel, Temaviewer máti prostě stáhne, lehce nainstaluje klikáním myši, spustí kliknutím myši a akorát Ti někudy sdělí ID a heslo. A seš u ní.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Nastaveni sdilene plochy-kubuntu
« Odpověď #13 kdy: 06 Března 2013, 23:49:55 »
... Ten teamviewer bych bral az jako posedni moznost, protoze ho mati nezvladne nainstalovat...
Nepodceňuj, niekde na inom fóre som čítal jak syn cez telefón dokázal mamu naviesť aby obnovila grub :D
Malá pomôcka viď obr.
 Pošleš jej príslušný link a okomentuješ obrázky
32
http://www.teamviewer.com/download/teamviewer_linux.deb
64
http://www.teamviewer.com/download/teamviewer_linux_x64.deb
Heslo musí byť dlhé aspoň 6 znakov

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 07 Března 2013, 00:08:32 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Nastaveni sdilene plochy-kubuntu
« Odpověď #14 kdy: 07 Března 2013, 09:22:23 »
diky za vycerpavajici info. nez prisly odpovedi, stihl jsem si nahodit teamviewer, pro 64b stacilo nainstalovat jednu knihovnu 32b navic. krdc jsem povazoval za systemove cistejsi a  mati zvladla sama nainstalovat klienta. bohuzel ani po hodine navigovani se mi nepodarilo mati dovest k uspesne instalaci. jsa uz z toho sedivy jsem to vzdal a nainstaluju ji to az pozdeji osobne. jinak prijemne je, ze jiz neni pro teamviewer potreba wine.
« Poslední změna: 07 Března 2013, 09:28:00 od libor007 »
Kubuntu 20.04

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Nastaveni sdilene plochy-kubuntu
« Odpověď #15 kdy: 07 Března 2013, 10:31:11 »
Nebudluje si Wine s sebou? Ale to je fuk :-)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Nastaveni sdilene plochy-kubuntu
« Odpověď #16 kdy: 07 Března 2013, 16:46:28 »
libor007 Neverím, že by ste to cez telefón a s obrázkom krok za krokom spolu nezvládli.
Nebudluje si Wine s sebou? Ale to je fuk :-)
nejaká verzia wine to bude ale je to malé na celé wine. To by ma zaujímalo jak je to spravené, ale tu aspoň vidno že keď sa chce tak sa dá. (mierim na účtovný program Alfa od Kros a.s. cca 8 rokov nijaká snaha uľahčiť spojazdnenie pod wine)  :(  Ale to je iný príbeh  :D
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Nastaveni sdilene plochy-kubuntu
« Odpověď #17 kdy: 07 Března 2013, 23:51:32 »
no pres skype by to slo urcite lip, ale nebyla moznost. pres kopete cca hodina vysvetlovani a dloouhe cekani na odpovedi. holt kdyz je nekdo profesionalni antitalent... ale z uzivatelsleho hlediska je mati s kubuntu mnohem spokojenejsi, nez s win.
Kubuntu 20.04

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re:Nastaveni sdilene plochy-kubuntu
« Odpověď #18 kdy: 09 Března 2013, 13:06:53 »
Vdálená plocha - Použijte X11vnc na serveru a na klientu Remminu.
Chodí to i napříč mezi platformami Windows, Linux, BSD.
Jo, a ať vás ani nenapadne na veřejné IP otevírat port 5900. Spojte se přes OpenVPN.


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.