Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: HDMI zvuk vždy hraje z jednoho monitoru  (Přečteno 1492 krát)

svecpetr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
HDMI zvuk vždy hraje z jednoho monitoru
« kdy: 28 Února 2013, 20:22:35 »
mám problém s ubuntu 12.10 i 12.04 kdy mám připojené

3 monitory přes HDMI
grafiku nvidii gtx 650
povolené nesvobodné ovladače nvidie

a můj problém je v tom, že když zapnu/přepnu zvuk na HDMI tak mi hráje vždy pouze monitor č. 1

když přepnu na výstup 2, 3, 4 stále hraje pouze monitor č. 1 (příloha)

viz obrázek jinými slovy absolutně to ignoruje nebo nefunguje přepínání zvuku

lze to nějak vyřešit?

[příloha smazaná administrátorem]

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:HDMI zvuk vždy hraje z jednoho monitoru
« Odpověď #1 kdy: 28 Února 2013, 23:23:05 »
Nejaký obrázok karty zozadu, aké tam máš porty vrátane hdmi alebo review z nejakej stránky napr.alza?


U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

svecpetr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
Re:HDMI zvuk vždy hraje z jednoho monitoru
« Odpověď #2 kdy: 02 Března 2013, 09:20:33 »
Nejaký obrázok karty zozadu, aké tam máš porty vrátane hdmi alebo review z nejakej stránky napr.alza?

sice nevím v čem ti to pomůže, ale obrázek portů máš např. zde

pokud připojím pouze jeden monitor ke kterémukoliv portu pojede mi na něj přes hdmi zvuk
(ještě poznámka DVI konektory připojuji kabelem dvi-hdmi, který se chová jako čistý hdmi kabel tj. zvuk na něm také funguje)

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:HDMI zvuk vždy hraje z jednoho monitoru
« Odpověď #3 kdy: 02 Března 2013, 12:27:44 »
...sice nevím v čem ti to pomůže... pojede mi na něj přes hdmi zvuk
(ještě poznámka DVI konektory připojuji kabelem dvi-hdmi, který se chová jako čistý hdmi kabel tj. zvuk na něm také funguje)
bolo mi to k tomu že som na nete nenašiel kartu čo má 3x hdmi
Podľa môjho názoru (nechám sa poopraviť) ak to spojazdníš, aký to bude mať výsledný zvuk?
Nie je jednoduchšie to pustiť cez ten hdmi rovno do pekne nastaveného 5.1 výstupu?
obr.len pre ilustráciu
na obr.3xstereo si predstav 3 monitory
a na obr.stereo tiež 3 ale s nastaveným len jedným bočným repro na ľavom ľavý a pravom pravý (ak je to vôbec možné) aby to dávalo rozumný zvuk pri počúvaní a nedochádzalo ku kolízii Ľavého výstupu s Pravým pri súčasnom výstupe zvuku z troch zdrojov

[příloha smazaná administrátorem]
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

svecpetr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
Re:HDMI zvuk vždy hraje z jednoho monitoru
« Odpověď #4 kdy: 02 Března 2013, 16:17:03 »
nepochopil jsi problém, vůbec...

výstup zvuku po HDMI může jít vždy pouze do jednoho kabelu/monitoru, to je dáno samotným hardwarem

takže na tvoji otázku jaký má být výsledný zvuk je moje odpověď jednoduchá 1x Stereo !!!

problém spočítá v tám, že v ubuntu nefunguje výběr do kterého konektoru/kabelu/monitoru chci zvuk pustit
při změně konektoru to stále pouští do toho povůdního

takže prakticky když mám PC v pracovně, 1x monitor v pracovně, 1x monitor v ložnici, 1x monitor v obýváku
tak zvuk vždy bude hrát v pracovně... zdá se takové relativně nepraktické poslouchat z ložnice u dveří, co se děje v pracovně :o)

PS: v Linux Mint to funguje, takže chyba je někde v ubuntu (protože mint je postavený na ubuntu, mělo by to být jen v nastavení .o)

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:HDMI zvuk vždy hraje z jednoho monitoru
« Odpověď #5 kdy: 02 Března 2013, 17:16:02 »
 :D už mi je to jasné mne to prišlo divné len v prípade že sú všetky 3 monitory pokope pripravené napr. na hranie  ;) Nehnevaj sa že som ťa nepochopil,ale to v popise problému nebolo :)

Edit:Vnitřní zvukový systém Analog duplex stereo skús zakázať, profil: off

Edit2: skúšal si aj
Kód: [Vybrat]
alsamixer alebo Gnome Alsa Mixer (GUI)? a pozrieť či náhodou nie je zvuk len vypnutý? F6-prepína karty
nastavenia zvuku > výstup aj hardware nastavené na rovnakú kartu
príklad       
ale to asi nebude tvoj problém :(
...pokud připojím pouze jeden monitor ke kterémukoliv portu pojede mi na něj přes hdmi zvuk
« Poslední změna: 04 Března 2013, 08:22:12 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.